Czy to długo, czy krótko?

Okładka książki Czy to długo, czy krótko? Urszula Palusińska, Izabela Zięba
Okładka książki Czy to długo, czy krótko?
Urszula PalusińskaIzabela Zięba Wydawnictwo: Dwie Siostry interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
36 str. 36 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Dwie Siostry
2019-05-01
2019-05-01
36 min.

Okładka książki Spacer - mistrz Michał Mądracki, Urszula Palusińska
Spacer - mistrz Michał Mądracki, Ur...

Okładka książki O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci Monika Filipina, Marta Maruszczak
O maluchu w br... Monika Filipina, Ma...
Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Pszczoły Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Drzewa Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Drzewa Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Pan Stanisław odlatuje Justyna Bednarek, Paweł Pawlak
Pan Stanisław ... Justyna Bednarek, P...
Okładka książki Moje maleństwo Albertine, Germano Zullo
Moje maleństwo Albertine, Germano ...

Pojęcie czasu nadal pozostaje zagadką dla Felika ale kto, jak nie 5-latki potrafią się tak cudnie dziwić i pytać, słuchając książek jak ta?

Czy to dorosły, czy tym bardziej dziecko skusi się na ten świetnie zilustrowany picturebook wydawnictwa Dwie Siostry. Autorstwa Izabeli Zięba oraz Urszuli Palusińska.

Czy zdarzają się cierpliwe dzieci? Nie poznałam do tej pory takich. Czy każda podróż z dzieckiem musi się zaczynać słowami: „Czy długo jeszcze?”.

Jak wiadomo czas to pojęcie względne. Wszystko zależy od punktu widzenia.

Ile to jest, pyta dziecko... 1 minuta, 5 minut, 10 minut, 15 minut, 30 minut, 45 minut,1 godzina, 1,5 godziny, 2 godziny, 3 godziny, 10 godzin, 1 tydzień, 2 miesiące, 1 rok, 18 lat- te szesnaście zakładek zawartych w książce pomoże małym czytelnikom zrozumieć upływ czasu.

Porównania do życia codziennego zaprezentowane przez autorki są odpowiednio przystosowane do wieku. Tłumaczą pojęcie abstrakcyjne, jakim jest czas, a jak wiadomo z tym bywa różnie.

Sama książka jest banalna, co nie oznacza, że zła. Wręcz przeciwnie, jest wartościową pozycją dla najmniejszych niecierpliwców. Zwięzły tekst, okraszony cudownymi kontrastowymi ilustracjami z widoczną ekspresją zainteresują maluchy.

Dopiero podczas relacji rodzic- dziecko i wspólnemu czytaniu oraz omawianiu poszczególnych minutek czy tygodni widzimy jej niezwykłość i wielki potencjał.

Idealna dla całej rodziny, ale i dla grup przedszkolnych.

Sama mam zamiar wznowić moją akcję społeczną na Instagramie #MamoTatoPoczytajPrzedszkolakom i będzie to obowiązkowa pozycja dla przedszkolaków z grupy mojej córki. Będziemy bawić się czasem.

Jak wiadomo czas to pojęcie względne. Wszystko zależy od...

Bardzo lubię książkę Pani Uli "Brzuchem do góry" i tym razem znów się nie zawiodłam. Polecam serdecznie sprawdzić wraz z dzieckiem jak fajnie przedstawiony został tu czas. Jako coś bardzo subiektywnego i nieokreślonego! Super. Cały tekst na moim blogu: http://ciutwiecej.pl/2019/06/ksiazka-czy-to-dlugo-czy-krotko/

1 sekunda, 5 minut, 3 godziny, 2 miesiące, 10 lat to długo, czy krótko? Okazuje się, że może być nawet zbyt długo i za krótko ;-) Dlaczego? Musicie sprawdzić to sami sięgając po jedną z najnowszych propozycji Wydawnictwa Dwie Siostry :-) "Czy to długo, czy krótko?" to urocza i zabawna książeczka, która uzmysławia naszym przedszkolakom czym jest czas.
Cała recenzja już na blogu :-)

Cała recenzja już na...

Dzisiejszy nabytek na targach warszawskich - połknięty na poczekaniu, bo lapidarny tekst i atrakcyjna forma nie pozwoliły odkładać tego na później. Świetna realizacja: rozpoznawalne sytuacje życia codziennego i wiele smakowitych rozwiązań graficznych

• Dla Janki
  • Dla szkrabów
  • Dziecięce - (3) na przyszłość
  • Bajki
  • Egzemplarz recenzecki
  • Przedszkole

Dodaj cytat z książki Czy to długo, czy krótko?