Zdradziecki Generał

Tłumaczenie: Szymon Gwiazda
Cykl: Duchy Gaunta (tom 8)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Traitor General
Longinus

„Straceńcy”: księga pierwsza DUCHY GAUNTA – ZDRADZIECKI GENERAŁ Wybawiciel… czy zabójca? W pierwszej księdze nowej serii o Duchach Gaunta wysoki rangą oficer Imperium został pochwycony przez mroczne siły Chaosu. Ibram Gaunt musi zebrać doborowy oddział najbardziej zaufanych żołnierzy i zapuścić się daleko poza linie wroga. Ich misja polega na uratowaniu oficera, o ile będzie to możliwe....

„Straceńcy”: księga pierwsza

DUCHY GAUNTA – ZDRADZIECKI GENERAŁ

Wybawiciel… czy zabójca?

W pierwszej księdze nowej serii o Duchach Gaunta wysoki rangą oficer Imperium został pochwycony przez mroczne siły Chaosu. Ibram Gaunt musi zebrać doborowy oddział najbardziej zaufanych żołnierzy i zapuścić się daleko poza linie wroga. Ich misja polega na uratowaniu oficera, o ile będzie to możliwe. Jeśli jednak pojawi się zagrożenie, że posiadane przez niego ważne informacje zostaną ujawnione, akcja ratunkowa zmieni się w próbę zamachu.

W nowej powieści Abnetta gotyckie science-fiction zderza się z ponurym dramatem wojennym, trzymając w napięciu do ostatniej strony!

źródło opisu: http://copcorp.pl/pl/p/Zdradziecki-General/191

źródło okładki: http://copcorp.pl/pl/p/Zdradziecki-General/191

Ustatkowany_Gracz | 2017-05-02
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Zdradziecki generał – wybawiciel czy zabójca?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że nawet jeśli nie czytałeś poprzednich tomów Duchów Gaunta, z pełnym powodzeniem możesz sięgać po najnowszą publikację. Choć pojawiają się w niej bohaterowie z poprzednich powieści oraz odniesienia do minionych wydarzeń, Zdradziecki generał napisany jest w taki sposób, że nie poczujesz się zagubiony. Jedyną barierą może okazać się znajomość głównych dramatis personae oraz niektórych nazw własnych, jednakże zawsze możesz zajrzeć do internetu i sprawdzić kto jest kto.

Autor, przy okazji innych publikacji, przyzwyczaił mnie do trzymającej wysoki poziom fabuły. Nie inaczej jest i tym razem – Zdradziecki generał wciągnął mnie szybciej, niż cuchnące bagna pechowca zapuszczającego się na niebezpieczne tereny Ugoru. Jak na Warhammera 40,000 przystało, obok epickich i niezwykle brutalnych walk swoje miejsce znalazły też intrygi, a nawet odrobiny romansu.

Zdradziecki generał to opowieść nie tylko o próbie...

Majk | 2017-07-06
karwo | 2017-05-21