Zwiastun Nocy

Tłumaczenie: Marcin Roszkowski
Cykl: Warhammer 40000: Ultramarines (tom 1) | Seria: Warhammer 40000
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Nightbringer

Uriel Ventris, nowomianowany kapitan Czwartej Kompanii Ultramarines, zostaje wysłany na Pavonis, planetę gnębioną plagą elearskich piratów i niepokojami wewnętrznymi. Po przybyciu okazuje się, że nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje, a intrygi kryją w sobie kolejne spiski. Czas ucieka, a Uriel i jego sprzymierzeńcy muszą stanąć do śmiertelnie niebezpiecznej gry, której...

Po przybyciu okazuje się, że nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje, a intrygi kryją w sobie kolejne spiski. Czas ucieka, a Uriel i jego sprzymierzeńcy muszą stanąć do śmiertelnie niebezpiecznej gry, której stawką jest istnienie całej planety. Jeżeli nie odkryją, kto jest ich nieuchwytnym przeciwnikiem, dla dobra ludzkości Pavonis zostanie zniszczona.

źródło opisu: [Copernicus Corporation, 2007]

Yamashiro | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

To pierwsza książka ze uniwersum Warhammera 40 000 jaką miałem okazję przeczytać i pewny jestem jednego - sięgnę po następną. Książkę czyta się przyjemnie i szybko - wartka akcja i barwne, nasycone krwią i rozszarpanymi szczątkami ciał opisy dają pole do popisu dla naszej fantastycznej, czytelniczej wyobraźni. Wiele tu scen przemocy, bitew, w których trup ściele się gęsto, wymyślnych tortur, jest tu także bitwa kosmiczna dwóch potężnych okrętów.

Longinus | 2016-09-15
Przeczytana: 12 września 2016

Książka skupia całą swoją uwagę na planecie Pavonis, najważniejszej planecie układu oraz na jej mieszkańcach, a w głównej mierze na arystokracji i stróżach prawa - Adeptus Arbites. Sam wątek Ultramarines jest moim zdaniem potraktowany troszeczkę po macoszemu. Mamy wgląd w przeszłość kapitana czwartej kompanii, jego początki w służbie zakonu, czy wizytę w kaplicy zakonnej ale jest to ewidentnie za mało, aby zadowolić czytelnika. Samego bolterporn również nie ma za wiele...

ewa | 2016-10-20
Przeczytana: 14 października 2016