Historia estetyki muzycznej

Wydawnictwo: Musica Iagellonica
muzyka, estetyka muzyczna
muzyka

Autor w zwartej formie ukazuje czytelnikowi pełny obraz dziejów estetyki muzycznej od głębokiej starożytności do czasów najnowszych. Książka prezentuje cenną panoramę poglądów estetycznych w odniesieniu do muzyki w kolejnych epokach historycznych. Oryginalne wydanie "Historii estetyki muzycznej" E. Fubiniego zostało opublikowane przez turyńska oficynę Einaudi w dwóch tomach. Zgodnie z sugestią Autora, w polskim przekładzie tomy te zostały scalone przy zachowaniu dwuczęściowej struktury całości oraz wstępów do poszczególnych edycji obydwu tomów. Źródłem niniejszego przekładu był tekst włoski. Wszelako na życzenie Autora, przekład ten skonfrontowano z wydaniem angielskim, które zawiera wiele poprawek i dodatków, jak też uaktualnioną bibliografię przedmiotu.

źródło opisu: www.mi.pl

źródło okładki: www.mi.pl