Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Napoleon V
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna
Pio

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelnika została wydana w 2001 roku we Włoszech, a jej autorem jest znakomity kolekcjoner i znawca uzbrojenia Tiziano To­nelli. Brak w naszej rodzimej literaturze dokładnych opisów bro­ni kawaleryjskiej z okresu epoki napoleońskiej skłonił nas do wydania tłumaczenia tej ciekawej pracy. Autor skupił się głównie na przedstawieniu różnic pomiędzy poszczególnymi wzorami broni białej i palnej. Dzięki licznym, dokładnym fotografiom i ilustracjom, a także wyczerpującemu opisowi, z łatwością możemy rozpoznać poszczególne modele uzbrojenia. Dodatkowym atutem publikacji jest przedstawienie produkcji w poszczególnych manufakturach cesarskich, dzięki czemu otrzymujemy trudne do zdobycia informacje, dotyczące ilości danego modelu broni wyprodukowanego w konkretnej wytwórni. Z perspektywy kolekcjonera, ale również historyka takie informacje są bezcenne. Ponadto autor w dwóch rozdziałach przedstawił broń produkowaną na terenach Królestwa Włoch oraz Królestwa Neapolu, co z pewnością przyczyni się do bliższego poznania roli, jaką odgrywały te państwa w produkcji uzbrojenia w okresie napoleońskim.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/uzbrojenie-kawalerii-napoleonskiej/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/uzbrojenie-kawalerii-napoleonskiej/