Lord of Danger

Zebra Books
1997-07-01
1997-07-01
romans pseudo-historyczny

Jak szybko i łatwo napisać romans pseudo-historyczny? Przepis według Anne Stuart jest prosty.

Składniki:

Ciemny i przystojny bohater po przejściach sztuk jedna.
Nieco naiwna bohaterka ale z tych ‘myślących’ aby mogła stanowić wiarygodny obiekt zainteresowania dla mężczyzny po przejściach.
Siostra głównej bohaterki, cud urody zero mózgu, przejścia są jej pisane ale bez obaw, nie stanie się kruszynce krzywda. Najwyżej się trochę wystraszy.
Wielbiciel siostry głównej bohaterki, naiwny chłoptaś bez skazy i świetny wojownik po przejściach.
Bohater negatywny, arogancki, zachłanny, ambitny i bezczelny. Zrób z niego żonobójcę i każ mu napastować panienki a nikt nie będzie miał ci za złe że go ukatrupisz w finale.

Metoda:

Usiądź wygodnie, droga autorko. Zrób sobie kawy i spędź tak około godzinki na wyszukiwaniu w Wikipedii odpowiednich wiadomości na temat Średniowiecza. Nie istotna jest tu atmosfera epoki, anachronizmy językowe czy sposób myślenia, daruj sobie takie bzdedy. Chodzi o najbardziej powierzchowne fakty. Wspomnij jakąś krucjatę, jakiegoś króla, zakony, zamki, Merlina i czary – ostatecznie historycy nie stanowią twojej grupy docelowej czytelników. Dodaj też konisie bo konisie są słodkie a w Średniowieczu wszyscy jeździli konno, prawda?

Teraz możesz przystąpić do pisania. Twoi bohaterowie powinni się zachowywać jak normalni, współcześni ludzie aby wszystko było kompletnie zrozumiałe. Nie zapomnij o co najmniej dwóch gorących scenach bo w końcu to ma być romans. Brak seksu nie zostanie ci wybaczony nigdy, w przeciwieństwie do braku logiki czy odpowiedniej wiedzy historycznej. Przed scenami dorzuć jakieś obmacywanko tu i ówdzie aby zaostrzyć apetyty.

Na końcu wszyscy mają być niebiańsko szczęśliwi – wydaj bohaterki za mąż (to Średniowiecze, pamiętaj, zamążpójście jest obowiązkowe) daj bohaterom kilka upojnych nocy 'jazdy próbnej', ukatrup głównego złego typa a twoi odbiorcy będą wyć z radości. Pamiętaj, dzieci, kobiety i zwierzątka domowe są nietykalne, z resztą bohaterów możesz zrobić co chcesz. Nawet jeśli twój rycerz czy też magik popełni morderstwo z zimną krwią zostanie to przełknięte bez wahania jeśli jego ofiara będzie na przykład młodym sadystą dręczącym dzieci i zwierzęta. Teoria względności ma ogromne zastosowanie w literaturze pięknej.

Podlej wszystko ckliwym sosikiem okraszonym serduszkami et voila, romans jak się patrzy. Co z tego że to puste kalorie, że nikt się tym nie naje? Najważniejsze są cyferki - ilość sprzedaży, wpływy na konto, następne zamówienie od wydawnictwa.

Have fun!

Składniki:

Ciemny i przystojny bohater po przejściach sztuk jedna.

Dodaj cytat z książki Lord of Danger