8320034035
zdrowie, medycyna

Jest to pierwsza w polskiej literaturze medycznej publikacja poświęcona elektrostymulacji serca. Omówiono w niej zagadnienia zarówno teoretyczne, jak i związane ze stosowaniem stymulacji w praktyce klinicznej, m. in.: podstawowe pojęcia dotyczące stymulacji, sposoby działania stymulatorów, stymulację czasową, wszczepienie stymulatora, kontrolę pacjenta z wszczepionym układem stymulującym, wskazania do stymulacji stałej. Osobny rozdział poświęcono stymulacji serca u dzieci.Książka jest przeznaczona głównie dla kardiologów i kardiochirurgów, ale niewątpliwie będzie również przydatna dla internistów, szczególnie przygotowujących się do specjalizacji..