Nie pytaj dlaczego

Wydawnictwo: Videograf SA
giovanna

Kontynuacja losów Matyldy Nowickiej - bohaterki znakomitej powieści Drugie życie Matyldy. Po niespodziewanym rozstaniu z ukochanym synem Matylda podejmuje heroiczną walkę o jego odzyskanie. Wspiera ją ukochany Rafał, rodzeństwo, przyjaciele... a także detektyw Dawid Jarosz - kolejna mroczna postać z przeszłości Matyldy. Kobieta toczy bój z milionami fałszywych tropów, ale także z samą sobą i nękającymi ją wciąż wątpliwościami. Okazuje się bowiem, że odzyskanie Oskara wymaga więcej poświęcenia i ofiar, niż ktokolwiek jest w stanie sobie wyobrazić. A zupełnie nowe, zaskakujące okoliczności i zwroty akcji dokładają kolejnych kamieni na już i tak wyboistej drodze. Kiedy spośród mglistej nawałnicy zdarzeń zaczynają się wyłaniać klarowne rozwiązania, w Matyldę Nowicką wstępuje nowa siła i wiara w nadchodzący kres jej życiowych zakrętów. Nie wie jednak, że - jak mawiał Charles Dickens - "Życie to łańcuch połączonych z sobą rozstań".

źródło opisu: http://www.videograf.pl/zapowiedzi.php

źródło okładki: http://www.videograf.pl/zapowiedzi.php

książek: 2072
andzia12 | 2017-11-24
Przeczytana: 21 listopada 2017

Niesamowita książka opisująca jak może być przewrotny los. Jak wielką siłę ma miłość matki do dziecka. Zarówno, gdy pragnie je odzyskać, jak również potrafi matka kochać mocno swoje chore dziecko.
Historia jakich wiele w życiu. Gdy zaborczy mąż porywa syna matce, a ona musi je znaleźć.
Przykład jak jest bezwarunkowa miłość Rafała, który poświęca wolność dla szczęścia ukochanej.

Jak najbardziej druga część jest tak dobra, jak pierwsza.

Zuzanna | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

"Jeśli zobaczysz choćby promyk najbledszego światła, nie zastanawiaj się, leć tam."

Niezwykle emocjonujące zakończenie pierwszej części pt. "Drugie życie Matyldy" nie pozostawiło mi wyboru - musiałam sięgnąć po kontynuację losów Matyldy. Nie chciałam dłużej żyć w niepewności i niecierpliwić się coraz bardziej z każdą kolejną czytaną recenzją, zastanawiając się jakie dramaty przygotowała dla bohaterów autorka w tej części. Toteż niezmiernie ucieszyłam się, gdy w konkursie zorganizowanym przez Cyrysię udało mi się wygrać "Nie pytaj dlaczego". Cieszę się, że w końcu moja ciekawość została zaspokojona. I to w jakim stylu!

Dramatyczne i niespodziewane rozstanie z ukochanym synem Oskarem załamuje Matyldę. Sytuacji nie poprawia fakt, że policja zdaje się lekceważyć całą sytuację. Kobieta może liczyć na wsparcie bliskich jej osób - Rafała, rodziny i przyjaciół. Jednak bolesna przeszłość znów dopada bohaterów, nie dając skutecznie o sobie zapomnieć. W życiu Matyldy pojawia się Dawid -...

KobieceRecenzje365 | 2017-04-21

Magdalena Trubowicz to autorka, której książki mogę brać w ciemno, bo wiem, że za każdym razem dostanę historię, która doprowadzi mnie do łez, raz od humoru zawartego w książce, a innym razem od emocji, które chwytają za serce. Jestem wdzięczna losowi, że postawił na mojej drodze Magdalenę, która świetnie pisze i jest wspaniałym człowiekiem. Zapraszam na recenzję „Nie pytaj dlaczego”, czyli kontynuację losów Matyldy Nowickiej, którą niektórzy z Was zapewne już znają.

Każdy, kto czytał „Drugie życie Matyldy”, ten wie, że książka skończyła się dość mocnym akcentem, czyli porwaniem jej syna przez ojca. Po tym niespodziewanym rozstaniu Matylda podejmuje walkę o jego odzyskanie, ale jak to zrobić, gdy nie ma żadnych tropów, a anonimowe informacje okazują się fałszywe. We wszystkim wspiera kobietę ukochany Rafał, rodzeństwo, przyjaciele oraz detektyw Dawid Jarosz, który jest mroczną osobą z jej przeszłości. Niestety nic w tej sprawie nie jest łatwe ani proste, a na światło dzienne...

Cyrysia | 2017-04-20

halmanowa | 2017-05-15
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Jakiś czas temu czytałam "Drugie życie Matyldy. Autorka pozostawiła mnie w niepewności, urywając opowieść w najmniej oczekiwanym momencie. Nie było happy endu, nie czułam ulgi po przewróceniu ostatniej strony. Został tylko niepokój. Dlatego z niecierpliwością czekałam na kolejną część historii - "Nie pytaj dlaczego". Chciałam poznać dalsze losy Matyldy, Oskara, Rafała. Razem z nimi przetrwać gorsze chwile, by wreszcie doczekać zakończenia - tym razem, miałam nadzieję, szczęśliwego. I doczekałam się.

Losy bohaterów śledziłam z ogromnym poruszeniem. Pierwsze skrzypce grają w tej powieści emocje. Nieudawane, prawdziwe, o różnej intensywności. Złość, żal, rozpacz, bezsilność, zwątpienie, ale i nadzieja, przyjaźń, miłość przeplatają się ze sobą i ściskają czytelnika za gardło do samego końca. Z książki bije niezwykła autentyczność. Wrażenie to potęgują nie tylko umiejętnie skonstruowane dialogi, ale i rozbudowane relacje między poszczególnymi bohaterami.

Autorce na pewno nie można...

Hanna | 2017-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Całość na moim blogu http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/2017/04/38-nie-pytaj-dlaczego-magdalena.html

Pierwsza część tak bardzo mnie zauroczyła i stała się bliska mojemu sercu, że aż nie mogłam doczekać się kontynuacji. Autorka napisała bardzo mądrą książkę z ogromnym przesłaniem. Nadzwyczaj wyraźnie i klarownie zaprezentowała codzienne życie, które nie zawsze jest usłane różami. Doskonale uświadamia czytelnikowi, iż nie zawsze warto dążyć do poszukiwania szczęścia za wszelką cenę. Często zastanawiałam się - Co będzie dalej? Jak potoczą się dalsze losy Matyldy? Czy wszystko się ułoży? Czy Matylda w końcu dozna spokoju? Pierwsza część skończyła się w taki sposób, że miałam ochotę krzyczeć... Autorka pozostawiła mnie w kompletnej rozsypce i niewiedzy. Jednakże informacja, iż niebawem ma pojawić się druga część była dla mnie bardzo pocieszająca. Kiedy rozpoczęłam czytać kontynuację losów Matyldy, to jednocześnie chciałam przeczytać tą historię bardzo szybko, aby dowiedzieć...

Anna Rosińska | 2017-06-09

Są w życiu człowieka takie chwile, kiedy jego słońce zostaje zasłonięte ciemnymi chmurami nie zwiastującymi niczego dobrego. Tych chmur nie jest w stanie przepędzić nawet najsilniejszy wiatr. W sercu zaczyna panować mrok i chłód. Na twarzy coraz częściej (o ile w ogóle) gości sztuczny uśmiech. Bo tak trzeba. Przecież jakoś trzeba żyć dalej. Stwarzać pozory normalności. Jakoś się trzymać. Ale jak? Jak żyć, a nie tylko egzystować, kiedy ukochany syn jest daleko?! Jak nie zwariować, kiedy nie wiadomo, czy jest szczęśliwy, czy często się śmieje, czy niczego mu nie brakuje?
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacji, w której ktoś rozdzieliłby mnie siłą z moim dzieckiem. Matylda nie miała tyle szczęścia. Jej nikt nie pytał o zdanie...

Z Matyldą Nowicką po raz pierwszy spotkałam się w okolicach Sylwestra. Okazała się całkiem sympatyczną kobietą. Miałam również przyjemność poznać jej synka, Oskara i niezbyt sympatycznego męża. Tu przyjemność była już oczywiście trochę mniejsza,...

rosa-yeryha | 2017-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2017