Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #2

Tłumaczenie: Beata Trojnar
Cykl: Kulinarne Pojedynki (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
Shokugeki no Souma
komiksy
Avlinn

Souma opuścił rodzinny dom i zamieszkał w internacie elitarnego liceum kulinarnego. Zarządza nim jednak jakaś wiedźma, a uczniowie wcale nie są lepsi! Na dodatek w szkole zaczynają się tradycyjne dla Akademii Tootsuki pojedynki… Souma jest gotów podjąć to wyzwanie. Kim będzie jego przeciwnik?!

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: waneko.pl

Wkp | 2017-11-14
Przeczytana: 10 listopada 2017

KULINARNE STARCIA

Z każdym kolejnym tomem „Kulinarnych pojedynków”, tytułowe walki nabierają coraz to nowego znaczenia. Kiedy zaczynała się ta opowieść, oznaczały dwie rzeczy: regularne starcia, jakie odbywał główny bohater ze swoim ojcem, a także walkę o miejsce w liceum. Teraz jednak nadszedł czas przekonać się czym są prawdzie pojedynki kucharzy i jaką cenę przyjdzie za nie zapłacić bohaterom.

Souma Yukihira dostał się do prestiżowego liceum kulinarnego, jednak to dopiero początek trudności, jakie na niego czekają. Ponieważ ojciec wyjechał za granicę, a on został sam, musi znaleźć sobie lokum. Najlepszym wydaje się oczywiście internat Gwiazda Polarna, który niegdyś zamieszkiwali także najlepsi uczniowie. Ci jednak w obecnych czasach wolą wynajmować mieszkania, a budynek popada w coraz gorszą ruinę, wyglądając jak żywcem wyjęty z filmu grozy. Nie oznacza to jednak, że jest wymarły - wręcz przeciwnie. Mieszkają tu różni uczniowie, także Ci z elity, dużo jedzą i imprezują, a nad...

DevilAnt | 2018-01-29
Caroline5555 | 2018-01-28