Fairy Tail tom 1

Cykl: Fairy Tail (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Fairy Tail
manga, shounen, fantasy, komedia, przygoda
komiksy
Ryuu

Jeśli chcesz pozbyć się krwiożerczej bestii, grasującej w Twoim mieście – koniecznie wynajmij do jej usunięcia maga z Fairy Tail. Jeśli chcesz się pozbyć miasta – zrób dokładnie to samo! Choć gildia ta działa po stronie dobra, doniesienia o spustoszeniach, za które są odpowiedzialni, regularnie zajmują pierwsze strony gazet, bulwersując społeczeństwo. Ale Lucy się tym nie przejmuje. Nie wyobraża sobie, że mogłaby wstąpić do innej gildii. Tak – Lucy też jest magiem, ale nie rzuca piorunami, nie sprowadza deszczu ani nie tańczy z wilkami. Zbiera klucze. Przy ich pomocy jest w stanie przywołać z innego wymiaru gwiezdne duchy, które potrafi w różnej mierze kontrolować. Los chciał, że pewnego dnia zostaje uratowana z opresji akurat przez maga ze swojej ulubionej gildii, niejakiego Natsu Dragneela, który obiecuje zabrać ją do siedziby Fairy Tail. I choć wyobrażenia dziewczyny przegrywają konfrontację z rzeczywistością, teraz nie ma już odwrotu. Jej wielka przygoda w świecie magii, miecza i ogoniastej wróżki właśnie się zaczęła…

źródło opisu: Studio JG, 2016

źródło okładki: http://studiojg.pl/

KamilP93 | 2017-11-14

Świetne anime! <3

PolishPopkulturę | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Przesympatyczna seria! Szkoda, że dopiero w 2016 roku udało się ją w Polsce wydać, bo jakieś cztery-pięć lat temu fandom szalał na jej punkcie. Będę śledził to nasze rodzime wydanie, bo darzę "Fairy Taila" olbrzymim sentymentem - w przygodach Natsu i spółki zaczytywałem się jeszcze za czasów liceum. Już nie mogę się doczekać, kiedy w me łapska wpadną kolejne tomiki!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Tsukine | 2014-09-24

Już od najmłodszych lat uwielbiałam bajki i komiksy, tyle że teraz Amerykę i Europę zamieniłam na Azję. Mangi mają coś w sobie, co sprawia, że nie umiem się od nich oderwać.

"Fairy Tail" to jeden z moich ulubionych tytułów, który czytałam, czytam i będę czytać. Mimo iż dawno wkroczyłam w arkana dorosłości, mangi będę nadal ze mną dorastały. W końcu, każdy na starość musi mieć jakieś hobby, które -pozwoli mu zapomnieć o problemach współczesnego świata. :P

Manga ta przedstawia historię Lucy, czarodziejki, która wstępuje do Gildii Magów, poznaje tam wiele wspaniałych osób i przeżywa przygody. Urzekło mnie to, jak autor przedstawia miłość i przyjaźń. Oczywiście, miłość dzieci do rodziców i odwrotnie jest ważna, ale czasami, gdy biologiczna miłość jest po prostu niemożliwa, ciepło członków gildii, przyjaciół, jest równie ważna. Tutaj, w Fairy Tail, mimo iż członkowie kłócą się i tak każdy wie, że jeśli będzie miał problem, to może podzielić się nim z wszystkimi. W naszym świecie tego...

Eathriel | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

Właściwie to pierwsza manga, którą przeczytałam do tej pory. Zatem mogę wydać opinię z perspektywy osoby zupełnie nie zorientowanej w tym świecie. Polska wersja bardzo mi się spodobała, w tym tłumaczenie. W tomiku padło kilka naprawdę świetnych tekstów. Poza tym sama kreska, styl autora bardzo mi się podoba, choć ekspertem w materii nie jestem, podkreślam.
Jeżeli a samą serię Fairy Tail chodzi, to uwielbiam opowieść o przyjaźni pomiędzy członkami tej zwariowanej gildii. Z ich przygodami jestem na bieżąco w formie anime. Mogę tylko polecić. Do tej pory nie spotkałam osoby, która by co najmniej nie polubiła FT. Jeszcze raz polecam :)

Beata | 2013-02-16
Na półkach: Przeczytane, 1. Ebooki
Przeczytana: 16 lutego 2013
Matysia | 2016-11-20

Uwielbiam, po prostu uwielbiam! :)
Kocham Japonię, od zawsze, a do "Fairy tail" ciągnęło mnie miesiącami.
Wreszcie, odetchnęłam w październikowe popołudnie i zagłębiłam się w tajemniczy świat Magów z Fairy Tail.
Wspaniałe przygody, doskonali bohaterowie, nieziemska kreska.
Po prostu godne polecenia~~
Dziękuję Hiro Mashima, że napisałeś dla nas ten pierwszy tom =^.^=
Bo jednak jakby nie patrzeć Ogon Wróżki to wyjątkowy tytuł 💜😌

USAGI | 2018-11-14

Kreska specyficzna, ale wpasowuje się w klimat. Dynamiczne kadry, spora dawka humoru. Jestem na 11 tomie. Przez pierwsze kilka tomów zabawna historia, później trochę nuda i powtarzalność, z czasem znowu zaczyna robić się ciekawie i zabawnie. Zobaczymy co będzie dalej.

Ama-chan | 2016-05-11
Przeczytana: kwiecień 2016

ŚWIETNE! praktycznie takie samo jak anime, tylko nie ma soundtracku.

Kosz_z_Książkami | 2017-11-26

Fairy Tail to manga-tasiemiec autorstwa Hiro Mashimy na którą bardzo liczyłam na polskim rynku, jednak z powodu jej długości – bez większych nadziei. I oto w zeszłym roku wydawnictwo Studio JG ogłosiło jej wydanie! Dzięki temu możemy poznać w polskiej wersji przygody najbardziej postrzelonej gildii magów jaka istnieje. Cytując Natsu: Ale się napaliłam!

Historia opowiadana jest z perspektywy maga gwiezdnych duchów siedemnastoletniej Lucy. Marzy ona by dołączyć do słynnej gildii Fairy Tail, która znana jest nie tylko z bardzo silnych magów, ale także z tego jak bardzo lubią oni „rozrabiać”. W mieście Haruijon spotyka chłopaka o imieniu Natsu, który podróżuje wraz ze swoim gadającym kotem, aby odnaleźć smoka Igneela. Razem zajmują się pewnym szemranym typem o pseudonimie Salamander, po czym okazuje się, że chłopak należy do wymarzonej gildii Lucy! Zabiera ją więc ze sobą i tak rozpoczyna się ich życie pełne przygód.

Pierwsze tomy Fairy Tail stanowią swego rodzaju wprowadzenie do...

patryk1992 | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Już od dawna chciałem przeczytać mangę od Pana Hiro Mashimy szczególnie po obejrzeniu kilkunastu odcinków anime :) I dzięki uprzejmości STUDIA JG , które zaczęło ową mangę wydawać mam taką możliwość.

Hiro Mashima za mangę Fairy Tail otrzymał kilka nagród m.in.
-nagrodę Kōdanshy, w kategorii Shōnen.

Czym jest Shōnen zapytacie?

W tego rodzaju komiksach i filmach dominują walki, roboty i silni bohaterowie. Także historie, które opowiadają o miłości, czyli temat typowy dla shōjo-manga (manga dla dziewcząt), mogą być zaliczane do shōnen-mangi (shōnen znaczy chłopiec), gdy historia widziana jest z punktu widzenia chłopaka. Nie zawsze kończą się szczęśliwie, co jest kolejną różnicą pomiędzy shōnen-manga a shōjo-manga.

Do przeczytania całej recenzji zapraszam na bloga :
https://fantasybooksjourney.blogspot.com/2017/08/fairy-tail-tom-1-hiro-mashima.html :)
Pozdrawiam :)