Kompendium farmakologii

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320039443
zdrowie, medycyna

W książce przedstawiono wszystkie podstawowe leki także te najnowsze należące do poszczególnych grup terapeutycznych, z uwzględnieniem podziałów chemicznych. Zrozumienie i zapamiętanie tekstu ułatwiają tabele i schematy. Opisy wielu grup leków poprzedzono omówieniem podstaw patofizjologicznych lub charakterystyką kliniczną procesów chorobowych, w których wymienione leki znajdują zastosowanie. Kompendium farmakologii przeznaczone jest dla studentów akademii medycznych z wydziałów lekarsk

Thomas886 | 2015-11-09
Na półkach: Teraz czytam