Atlas przygód zwierząt

Tłumaczenie: Maria Pstrągowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Atlas of Animal Adventures
Ag2S

ZAPRASZAMY DO NIEZWYKŁEGO ŚWIATA DZIKICH ZWIERZĄT! OTO BOGATO ILUSTROWANE KOMPENDIUM WIEDZY O PRZYRODZIE, DZIĘKI KTÓREMU POZNASZ NAJODWAŻNIEJSZE ZWIERZĘTA ŚWIATA. Prześledź MAPY SIEDMIU KONTYNENTÓW i odkryj, co robią zwierzęta, aby przetrwać kolejne pory roku. Zdecyduj, czy chcesz popłynąć z NARWALAMI w niebezpieczną podróż przez lodowce w poszukiwaniu pożywienia, wychowywać dzieci z...

Prześledź MAPY SIEDMIU KONTYNENTÓW i odkryj, co robią zwierzęta, aby przetrwać kolejne pory roku. Zdecyduj, czy chcesz popłynąć z NARWALAMI w niebezpieczną podróż przez lodowce w poszukiwaniu pożywienia, wychowywać dzieci z ORANGUTANAMI na Borneo czy uprawiać wspinaczkę górską z PANDAMI w Chinach. W którąkolwiek podróż wyruszysz, czeka cię niezapomniana przygoda w jednej z czterech stron świata.
Zobacz ponad 30 scen z życia zwierząt. Dla młodych poszukiwaczy przygód każda strona jest okazją, by odkryć setki szczegółów i przyswoić sobie mnóstwo wiadomości.

ilustracje: Lucy Letherland

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Dama_Karo | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

Atlas przygód zwierząt pozwala na wspaniałe i kształcące podróże po aż siedmiu kontynentach. Ta książka zainteresuje nie tylko dzieci, ale również ciekawych świata dorosłych!

Atlas przygód zwierząt jest świetnym pomysłem na to, jak można zainteresować dzieci nie tylko czytaniem, ale przede wszystkim fantastycznym światem zwierząt. Książka jest nasycona ciekawostkami, o których nie ma pojęcia niejeden dorosły... Zwiększy się zatem wiedza nie tylko dziecka, ale również rodzica! Poznajemy także geografię, która zawsze była moją piętą Achillesa... Możemy dokładnie obejrzeć każdy kontynent i przekonać się, jakie zwierzęta go zamieszkują. Książka na szczęście jest logicznie ułożona, więc zwiedzamy świat „po kolei”, obserwując dokładnie mapę.

Dzięki książce dowiemy się o zwyczajach najróżniejszych zwierząt i czasem naprawdę możemy być zaskoczeni… Kto czym się żywi, jakie są rodzaje mrówek, jakie zwyczaje mają płomykówki, czym jest echolokacja, jak zwierzęta się ze sobą komunikują…...

AnnaSikorska | 2017-04-24

„Atlas przygód zwierząt. Ciekawostki ze świata przyrody, wielkie migracje i inne niezwykłe zachowania zwierząt” Racheli Williams i Emily Hawkins wzbogacony w ilustracje Lucy Letherland przykuwa uwagę dużym formatem, czerwoną, solidną okładką, na której pojawiają się różnorodne zwierzęta. O otwarciu książki naszym oczom ukazuje się rój kolorowych ptaków, a dalej zobaczymy mapę świata z rozmieszczeniem niektórych zwierząt. Znajdą się na niej najbardziej typowe dla danego kontynentu zwierzęta. Następnie trafimy na typowy spis treści, w którym książkę podzielono na siedem głównych rozdziałów: Afryka, Europa, Azja i Bliski Wschód, Australia i Oceania, Ameryka Północna, Ameryka Środkowa i Południowa, Antarktyda. Na końcu książki tradycyjnie znajduje się indeks, a tuż przed nim strona z zadaniem polegającym na wyszukiwaniu na mapie miejsc, w których żyją zwierzęta. Całość kończy ławica ryb.
Każdy rozdział rozpoczyna ilustracja z mapą oraz krótkim wprowadzeniem dotyczącym odstawowych...

madziusia | 2017-04-03
Przeczytana: 17 marca 2017

Niezwykle ciekawa i zarazem wartościowa pozycja, która zachwyci wszystkich małych odkrywców, zwłaszcza tych interesujących się fascynującym światem zwierząt. Na pierwszy rzut oka "Atlas przygód zwierząt" zachwyca już swoim niecodziennie dużym formatem. Rozmiar książki naprawdę robi wrażenie! W środku młodzi czytelnicy odnajdą mapy kolejnych kontynetów, a na nich rozmieszczenie charakterystycznych gatunków zwierząt.

Na kolejnych rozkładówkach poza krótkim opisem wybranego przestawiciela świata zwierząt znajduje się również kilka dość szczegółowych informacji na jego temat, m.in. zakres występowania, charakterystyczne cechy budowy, etapy rozmnażania itp. W różnych częściach strony zostały ulokowane krótkie, dosłownie jednozdaniowe ciekawostki, jak na przykład ta, że serce humbaka waży 200 kilogramów, czyli tyle, ile trzech dorosłych mężczyzn. Bardzo sposobał mi się ten sposób zapisu pozwalający dziecku odnieść daną wartość do znanej rzeczywistości.

Publikacja dedykowana jest...

Uwielbiam książki oraz programy o przyrodzie, ale nie tylko ja bowiem cała nasza rodzina interesuje się taką tematyką. U nas w domu bardzo często oglądane są programy typu National Geographic co naprawdę bardzo mnie cieszy. Widzę, że dzięki temu mój starszak wiele się dowiaduje, a część z tych informacji z pewnością przyda mu się na przykład w szkole. Widać, że go to ciekawi, dużo o tym rozmawiamy, zadaje różne pytania, a jeśli czegoś nie wiemy ratujemy się internetem czy też książkami :) Dlatego też gdy tylko w nowościach wydawnictwa Nasza Księgarnia zobaczyłam ten atlas od razu zakochałam się w nim po uszy! Dzisiaj więc z przyjemnością Wam o nim opowiem, bo naprawdę jest co opowiadać!

Atlas przygód zwierząt to zbiór informacji i ciekawostek na temat trzydziestu jeden zwierząt z całego świata. Książka ta podzielona jest na siedem kontynentów, a na każdym z nich znajdziemy scenki z życia wraz z opisem kilku zwierząt, każdego po kolei, każdego na osobnych stronach. Nie ma ich aż...

yllla | 2017-03-23
Przeczytana: 23 marca 2017

"Atlas przygód zwierząt" rozpoczyna się mapą świata, na której umieszczono kilkadziesiąt gatunków zwierząt. Na kolejnej rozkładówce znajduje się spis treści. Następnie pokazane zostały zwierzęta, których przygody zostały opisane w dalszej części książki. Dalej kolejno za spisem treści pokazane zostały mapki kontynentów z otaczającymi je oceanami i z zaznaczonymi państwami oraz opisane poszczególne gatunki zwierząt.

Wraz z książką "Atlas przygód zwierząt" czytelnik może między innymi po wisieć na drzewie z rudawkami w Zambii, być odkrywcą niedźwiedzi polarnych w Grenlandii, wychowywać dzieci z orangutanami na Borneo, tańczyć z ptakami rajskimi w Nowej Gwinei, obserwować podniebne akrobacje kolibrów z Kostaryki, poprzytulać się z pingwinami cesarskimi na Lodowcu Szelfowym Shackletona, a nawet zjeść obiad z anakondą zieloną w Brazylii.

Każdy z wymienionych w spisie treści gatunków ma swoją rozkładówkę, a na niej znajduje się krótki opis danego gatunku i jego zwyczajów, ciekawostki...

małgorzata | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Muszę przyznać, że jestem coraz bardziej zauroczona tytułami, które proponuje ostatnio Nasza Księgarnia swoim najmłodszym czytelnikom. I ten oto atlas zwierząt, również całkowicie podbił moje serce. Ogromne wydanie w twardej oprawie z barwną, interesującą okładką, już samym swoim wyglądem przyciąga uwagę. Nie zawodzi również jego zawartość. Autorzy zapraszają nas w podróż przez siedem kontynentów w celu obserwacji i poznania różnych gatunków zwierząt. Dowiemy się jak zwierzęta radzą sobie w przyrodzie, jakie odbywają wędrówki, jakie mają zwyczaje i które z nich są najodważniejsze. Ogromnie dużą rolę odgrywają tu ilustracje Lucy Letherland, ogromnie barwne i szczegółowe, niejednokrotnie w sposób żartobliwy przedstawiają przedstawicieli poszczególnych gatunków. Książka jest ogromnie przejrzysta, każdy kontynent potraktowany bardzo dokładnie, a mnóstwo ciekawostek zdecydowanie poszerza wiedzę o zwierzętach nie tylko dzieciom ale i też starszym czytelnikom. Wędrówkę zaczynamy w...

Iwona_C_ | 2017-04-09

Książka niesie za sobą dużą wartość merytoryczną. Ale wiedza przekazana w niej jest przedstawiona w niezwykle przystępny sposób, na zasadzie ciekawostek i opisana tak, by zachęcić dzieci do poznawania tajemniczego świata przyrody.

Mors | 2018-01-13
Na półkach: Emilka, Przeczytane