Najnowsze artykuły
Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać99Artykuły
Książki adwentowe dla dzieci i dorosłych – te tytuły zapewnią ci 24 dni przedświątecznego czytaniaAnna Sierant2Artykuły
Jest temat, o którym się nie mówi… Porozmawiajmy o piractwieKonrad Wrzesiński3Artykuły
Można już zgłaszać książki do Nagrody Literackiej WarszawyLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Emily Hawkins

10
8,4/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
8,4/10średnia ocena książek autora
131 przeczytało książki autora
232 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2023
Historia naturalna stworzeń magicznych
Emily Hawkins, Jessica Roux
9,0 z 21 ocen
33 czytelników 19 opinii
2023

2021
Magiczne stwory i mityczne bestie
Emily Hawkins, Victo Ngai
7,8 z 14 ocen
37 czytelników 4 opinie
2021

2012
Ciało człowieka. Trójwymiarowa podróż po ludzkim organiźmie
Sue Harris, Emily Hawkins
7,0 z 7 ocen
20 czytelników 4 opinie
2012
Najnowsze opinie o książkach autora
Historia naturalna stworzeń magicznych Emily Hawkins 
9,0

Historia naturalna stworzeń magicznych to jedyne w swoim rodzaju kompendium wiedzy o zwierzętach magicznych zamieszkujących naszą planetę. Na samym początku Emily Hawkins przybliża nam, czym są magiczne stworzenia, a następnie za pomocą podziału na kontynenty opisuje pokrótce te mniej lub bardziej znane istoty. Kilka zdań i coś w rodzaju metryczki, z której można wyczytać ich siedliska, regiony, wygląd, wzrost, co jedzą i jak się zachowują. Realności dodaje tej publikacji fakt, że badacze podważają istnienie niektórych stworzeń znanych z legend. Tutaj fikcja łączy się z tym, co rzeczywiste. A wszystko opisane w lekkiej i intrygującej formie.
Cała recenzja na https://zapatrzonawksiazki.pl/index.php/2023/10/31/historia-naturalna-stworzen-magicznych-emily-hawkins/
Historia naturalna stworzeń magicznych Emily Hawkins 
9,0

Ta pięknie wydana książka prowadzi czytelnika przez kolejne kontynenty, gdzie wraz z bohaterami, Dimitrosem Pagonisem i Artemis Matsouki, może poznawać charakterystykę niezwykłych istot.
Cześć z nich znana jest z literatury i filmów. Są wśród nich ogry, centaury jednorożce, gryfy, mantikory czy stukostrachy.
Opisy magicznych stworzeń oparte są o mity i legendy różnych ludów. Niektóre podobne są do niegdyś występujących zwierząt. Mnie oczywiście najbardziej zainteresowały smoki. Co ciekawe, te europejskie zieją ogniem, podczas gdy azjatyckie mają włosy i wyglądem bardziej przypominają węże.
Olbrzymia ośmiornica przypomniała mi stary film "20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi", który oglądałyśmy z siostrą na kasecie VHS
W książce podane są sposoby na zwalczenie bazyliszka. Kto pamięta co wiedźmin Geralt mówił o użyciu lustra w tym przypadku?
Są też istoty, o których nie śniło się filozofom a ja widziałam je pierwszy raz, mimo że przeczytałam wiele pozycji z gatunku fantastyki. Każdy z tych stworów zasługuje na własną opowieść. Może z wyjątkiem Bonnacona. A może nie. Przeczytajcie i oceńcie sami.
Autorzy mieli świetny pomysł na przedstawienie magicznych stworzeń w książce na wzór atlasu. Mamy ilustrację danej istoty, opis jej siedliska, regionu występowania, wyglądu, wzrostu, diety i zachowania.
Każdy szanujący się pogromca ma taki grymuar. A propos, nie wiem czy ktoś z was oglądał serial Grimm? On też miał takie księgi. To rzecz podstawowa dla młodego odkrywcy.