Piękne Polki. Opowieść o lwowskich klaudynkach

Okładka książki Piękne Polki. Opowieść o lwowskich klaudynkach Ewa Liszewska, Bogumił Liszewski
Okładka książki Piękne Polki. Opowieść o lwowskich klaudynkach
Ewa LiszewskaBogumił Liszewski Wydawnictwo: Replika biografia, autobiografia, pamiętnik
Replika
2017-02-10
2017-02-10
xix wiek klaudynki

Okładka książki Córki Spartakusa Ewa Liszewska, Bogumił Liszewski
Córki Spartakusa Ewa Liszewska, Bogu...
Okładka książki Viva la Polonia. Cudzoziemcy w Powstaniu Styczniowym 1863 r. Ewa Liszewska, Bogumił Liszewski
Viva la Poloni... Ewa Liszewska, Bogu...
Okładka książki Dzielne Polki Ewa Liszewska, Bogumił Liszewski
Dzielne Polki Ewa Liszewska, Bogu...

Książka przedstawia wybitne mieszkanki Lwowa, których postawa i praca przyczyniły się do edukacji chłopów i kształtowania u nich postaw patriotycznych. To dzięki nim wzrastała świadomość narodowa żyjących pod zaborami Polaków oraz utrzymała gorąca miłość do ojczyzny. Cieszę się, że powstają książki takie jak ta, o zapomnianych bohaterkach polskiego "podziemia". Dzięki temu wiadomo, że nie tylko wybitni twórcy romantyczni wnieśli coś do walki o odzyskanie niepodległości. Dzieło tych wspaniałych kobiet było równie wartościowe i przetrwało przez całe pokolenia.

• Historia Polski
  • Kresy
  • Kobiety
  • Historyczne
  • XIX wiek
  • Chcę przeczytać (mniej pilne)
  • Biografie

Dodaj cytat z książki Piękne Polki. Opowieść o lwowskich klaudynkach