Vademecum psychoterapeuty

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320037135
Psychoterapia
zdrowie, medycyna

Spis treści Przedmowa Wstęp Rozdział 1. O czym psychoterapeuta powinien pamiętać Rozdział 2. Postawa terapeutyczna i przymierze terapeutyczne Rozdział 3. Pierwsze spotkanie diagnostyczne Rozdział 4. Wywiad Rozdział 5. Ustalenie celu psychoterapii i kontrakt Rozdział 6. Początek psychoterapii Rozdział 7. zakończenie psychoterapii Rozdział 8. Cztery elementy techniki psychoterapeutycznej Rozdział 9. Przeniesienie, przeciwprzeniesienie i opór Rozdział 10. Mechanizmy obronne Rozdział 11. Interwencja kryzysowa Rozdział 12. zespół stresu pourazowego Rozdział 13. Psychoterapia prowadzona z dziećmi Rozdział 14. Psychoterapia prowadzona z imigrantami Rozdział 15. zaburzenia psychosomatyczne Rozdział 16. Samobójstwo Piśmiennictwo Skorowidz

źródło opisu: Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kaka84k | 2015-01-01
Przeczytana: listopad 2014

Dokładnie jak w tytule vademecum psychoterapeuty. Wskazówki , przykłady ,wszystko w zarysie. Lekko się czyta

nirvana | 2015-11-27
Przeczytana: 13 stycznia 2016