Pomóc i samemu przeżyć.Poradnik psychoterapeuty.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
9788320053005
psychoterapia
kaka84k

Praktyczny poradnik dla terapeutów początkujących i z pewnym stażem zawodowym. Autor - psychoterapeuta, psychoanalityk, superwizor z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem zawodowym oraz klinicysta z wieloletnią prywatną praktyką - dzieli się swoimi doświadczeniami. W książce, obok zagadnień teoretycznych uwzględniających najnowszą literaturę fachową, znalazły się rady i wskazówki z...

Praktyczny poradnik dla terapeutów początkujących i z pewnym stażem zawodowym.

W książce, obok zagadnień teoretycznych uwzględniających najnowszą literaturę fachową, znalazły się rady i wskazówki z czterech obszarów tematycznych:

terapeuta (m.in. cechy dobrego terapeuty; rozwój zawodowy; wypalenie zawodowe i higiena psychiczna; terapeuta jako osoba prywatna i jego relacje z otoczeniem),
terapia (m.in. zalety i ewolucja psychoterapii; cele, oczekiwania i ograniczenia terapii; niespodzianki i błędy; leki i psychoterapia; praca z koterapeutą; terapia przy pomocy tłumacza),
pacjent (m.in. pacjent dawniej i dzisiaj; wybór pacjenta; zachowania pacjenta; pacjent i jego rodzina; wizyty w domu; wygląd zewnętrzny i płeć pacjenta; pacjent i terapeuta),
praktyka (m.in. miejsce i bezpieczeństwo pracy; pierwsze spotkanie z pacjentem; rozmowa diagnostyczna, diagnoza; zbieranie informacji; granice i prywatność; zakończenie terapii; pacjent po terapii).

Ponadto w ostatnim rozdziale autor zawarł swoje przemyślenia dotyczące różnych aspektów życia człowieka

źródło opisu: http://pzwl.pl/

źródło okładki: http://pzwl.pl/

Agnieszka | 2017-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2017

W przystępny sposób opisuje podstawowe informacje dotyczące psychoterapii, trochę z perspektywy klienta, trochę z perspektywy terapeuty, na koniec refleksje na tematy ściśle związane z procesem psychoterapii - sens życia, śmierć, miłość, itd., itp.

ViteneZ | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017