Jazz i fizyka. Tajemniczy związek muzyki ze strukturą Wszechświata

Tłumaczenie: Tomasz Krzysztoń
Seria: Wiedza i Życie - Orbity Nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Jazz of Physics. The Secret Link Between Music and the Structure of the Universe
Tomasz Krzysztoń
Ag2S

„Jazz i fizyka” to bardzo osobista opowieść o nauce i muzyce, które splatają się ze sobą w życiu profesora Stephona Alexandra. To także opowieść o Nowym Jorku, grze na saksofonie i o licznych spotkaniach autora z wielkimi fizykami i wielkimi jazzmanami. Myślą przewodnią książki i ideą przyświecającą badaniom naukowym autora jest wykazanie, że Wszechświat ma ukrytą muzyczną naturę. Stephon...

Myślą przewodnią książki i ideą przyświecającą badaniom naukowym autora jest wykazanie, że Wszechświat ma ukrytą muzyczną naturę. Stephon Alexander przedstawia ją w książce na różne sposoby, posługując się teorią muzyki i jazzowych improwizacji, a także fizyką i kosmologią.
Ta książka ukazuje także moc analogii. Dzięki dźwiękom, zaczniemy rozumieć fizykę wiążąc ją analogiami z muzyką. Przekonamy się, że harmonia i rezonans są zjawiskami uniwersalnymi mogącymi wyjaśnić dynamikę całego.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/