Jazz i fizyka. Tajemniczy związek muzyki ze strukturą Wszechświata

Stephon Alexander popularnonaukowa
The Jazz of Physics. The Secret Link Between Music and the Structure of the Universe
Wiedza i Życie - Orbity Nauki
Prószyński i S-ka
popularnonaukowa

Wiedza i Życie - Orbity Nauki
Prószyński i S-ka
popularnonaukowa

Porównaj ceny i

Książka zapowiadała się fenomenalnie… ale jest trudna do przejścia. I chyba niczego tak naprawdę nie wyjaśnia. Jej walor edukacyjny gdzieś znika; zwyczajnie rozmywa się i gubi – dyfunduje w niejasności gąszczu. Głównie chyba z powodu przekonań autora. Wydaje się, że jest on tak bardzo pewny, że czytelnicy wiedzą o czym on pisze, że wielu rzeczy jasno nie precyzuje, nie...

Stosunkowo mlody fizyk-teoretyk zajmujacy sie czastkami elementarnymi, teoria pola, kosmologia, OTW, teoria strun, opisuje swoj rozwoj naukowy. Zwraca uwage na sile analogii w fizyce, w tym przypadku z muzyka jazzowa. Jest murzynem i jazz, w szczegolnosci bebop i John Coltrane, jest jego druga pasja. Porownania miedzy mechanizmami w zjawiskach fizyki a schematami w muzyce...

Ta książka wbrew pozorom nic nie wnosi.Czytelnikom ,którzy interesują się fizyką ,zrobi krzywdę.A zawodowcy zamilczą.Ciekawy tytuł, ciekawa okładka masa wzorów i ,wykresów które zabijają dobry pomysł.Dla kogo TO.Ta pozycja nie popularyzuje FIZYKI ona ją zabija.Nie polecam .OMIJAJCIE ją.Proszę

Doskonała. Idealnie się czyta, ciekawa, wciągająca, nie jest bardzo odkrywcza, ale czyta się wspaniale, dodatkowo potrafi zainspirować i rzucić światło na parę problemów, które można samodzielnie sobie opracować i przemyśleć.

Książka jest okej. Nic wiecej nic mniej. Porusza ciekawy temat, z którym nie spotkałem się nigdzie indziej. Dodatkowo jest prawdziwa. Autor przytacza historie ze swojego życia.
Pozycja jest jednak często niezrozumiała nawet dla osob bedących na bierząco z „nowoczesną” fizyką. Styl pisania również pozostawia sporo do życzenia. I redakcja nie jedt najlepsza.

Popularnonaukowy sztos ze szczyptą fizyki kwantowej i teorii muzyki. Co prawda nie jest to tak gęsta lektura, jak Hiperprzestrzeń, ale daje radę dzięki przejrzystemu wyłożeniu istoty związków muzyki z fizyką i matematyką. Do tego autor jest postacią niesamowicie barwną i żywiołową :) Super sprawa!

• Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie