Borówka amerykańska

839156178X
borówka, amerykańska, uprawa,
poradniki
Siuks

Borówka wysoka (Vaccinium corymbosum L.), często nazywana borówką amerykańską – gatunek rośliny wieloletniej z rodziny wrzosowatych (Ericaceae). Pochodzi z Ameryki Północnej, ale rozprzestrzenił się w naturalnym środowisku także w Japonii, Nowej Zelandii i w niektórych rejonach Europy (Wielka Brytania, Holandia). Jest uprawiany w wielu krajach, również w Polsce.

źródło opisu: Działkowiec

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1957
Siuks | 2017-01-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradnik
MrGwyn | 2017-04-05
Czytamy w weekend

Wrzesień plecień bo przeplata trochę jesieni trochę wiosny. O lecie definitywnie możemy zapomnieć, w górach śnieg - póki co chyba tylko w Tatrach. U nas pogoda bez zmian - bo pogoda na czytanie książek jest zawsze! W naszym copiątkowym cyklu debiutują dzisiaj dwie osoby: Damian, czyli młodszy redaktor oraz Przemek - programista, któremu marzy się zmiana pracy. Zobaczcie jakie książki będą czytać w ten weekend!