borówka, borówki
flora i fauna

Borówka wysoka (amerykańska) jest ciągle jeszcze nową rośliną uprawną. Borówka stała się obiektem powszechnego zainteresowania plantatorów i konsumentów ze względu na bardzo smaczne, atrakcyjne na rynku owocowym jagody. Bardzo szybko stały się one towarem poszukiwanym na świecie. Walory smakowe i dietetyczne stały się ważnym czynnikiem w promowaniu jagód borówki amerykańskiej, pomimo wysokiej ceny jednostkowej.

Zawarte w książce informacje stanowią podsumowanie dotychczasowych doświadczeń krajowych i zagranicznych oraz spostrzeżeń polskich producentów. Koszty produkcji borówki są duże i zależą od warunków, w jakich zakłada się plantację. W Polsce mamy duże powierzchnie gleb kwaśnych. Można je wykorzystać do uprawy borówki wysokiej, uwzględniając ciepłe i osłonięte stanowiska.

źródło opisu: www.pwril.com

źródło okładki: www.pwril.com