Prowadź swój pług przez kości umarłych

Okładka książki Prowadź swój pług przez kości umarłych
Olga Tokarczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Ekranizacje: Pokot (2017) literatura piękna
323 str. 5 godz. 23 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2017-02-16
Data 1. wyd. pol.:
2017-02-16
Liczba stron:
323
Czas czytania
5 godz. 23 min.
Język:
polski
ISBN:
9788308063217
Ekranizacje:
Pokot (2017)
Tagi:
kłusownicy morderstwo Kotlina Kłodzka literatura polska śledztwo wiejska społeczność zabójstwo zbrodnia
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Znak nr 827 / 2024 Maciej Bobula, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Weronika Gogola, Jerzy Illg, Michał Jędrzejek, Maria Karpińska, Aleksandra Kasprzak, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Zbigniew Łagosz, Małgorzata Lebda, Anna Marchewka, Eliza Mórawska-Kmita, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Tomasz Stawiszyński, George Steiner, Ola Szmida, Tomasz P. Terlikowski, Olga Tokarczuk
Ocena 7,0
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...
Okładka książki Notatnik Literacki Nr 1 (1) / 2023 Zuzanna Bartoszek, Joanna Bednarek, Ewa Dąbrowska, Julia Fiedorczuk, Jerzy Franczak, Weronika Gogola, Irek Grin, Ewa Jarocka, Tymoteusz Karpowicz, Emilia Konwerska, Patryk Kosenda, Dorota Kotas, Dawid Kujawa, Karolina Macios, Paweł Mackiewicz, Filip Matwiejczuk, Oskar Meller, Łukasz Musiał, Joanna Oparek, Emil Pasierski, Jacek Paśnik, Redakcja pisma Notatnik Literacki, Maciej Robert, Barbara Sadurska, Jakub Skurtys, Paweł Sołtys, Olga Tokarczuk, Agnieszka Waligóra, Rafał Wawrzyńczyk, Agnieszka Wolny-Hamkało
Ocena 8,0
Notatnik Liter... Zuzanna Bartoszek, ...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 3 (60) / 2023 Izabella Adamczewska, Edgar Bąk, Marek Bieńczyk, Anna Bikont, Bora Chung, Paweł Goźliński, Maciej Jakubowiak, Maciej Jarkowiec, Ignacy Karpowicz, Aldona Kopkiewicz, Renata Lis, Paulina Małochleb, Artur Międzyrzecki, Weronika Murek, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Dariusz Nowacki, Piotr Paziński, Jacek Podsiadło, Redakcja magazynu Książki, Janusz Rudnicki, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Marcin Sendecki, Rebecca Solnit, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Justyna Suchecka, Karolina Sulej, Katarzyna Surmiak-Domańska, Joanna Szczęsna, Natalia Szostak, Olga Tokarczuk, Katarzyna Wężyk, Olga Wróbel
Ocena 6,8
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Śmierć za śmierć



719 1 155

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
4915 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
479
33

Na półkach:

Na początku powieści najbardziej uderzyło mnie traktowanie pani Duszejko przez policję jako ekscentrycznej wariatki astrolożki, którą nie trzeba się przejmować. To protekcjonalne zwracanie się do niej, czy mówienie o niej za plecami było okropne. Czy naprawdę nas wszystkich jako starych czeka takie traktowanie?

Mimo swych "Dolegliwości" pani Duszejko jest aktywna: uczy dzieci angielskiego, dogląda domów sąsiadów, którzy na zimę przenoszą się Kotliny Kłodzkiej do miast. Czasami coś naprawi, spotka się z byłym uczniem, z którym tłumaczy wiersze, czasami uda się do sklepu z odzieżą używaną, gdzie pracuje Dobra Nowina. Kocha zwierzęta, niszczy wnyki i sidła, nie boi się wyrażać swojego zdania.
To jak oszczędnie Pani Tokarczuk opisuje wnętrza, na przykład domu Duszejko, jest fascynujące, bo jednocześnie czuje się zapachy, widzi te meble, okruszki...
Po lekturze "Prowadź..." mam też dylemat, co sądzić o myśliwych. Z pewnością kazanie kapelana myśliwych zaliczam do jednej wielkiej hipokryzji.
Na pewno za jakiś czas wrócę do tej pozycji i znów przeczytam ją z zainteresowaniem, i znów, na pewno, odkryję nowe smaczki.

Na początku powieści najbardziej uderzyło mnie traktowanie pani Duszejko przez policję jako ekscentrycznej wariatki astrolożki, którą nie trzeba się przejmować. To protekcjonalne zwracanie się do niej, czy mówienie o niej za plecami było okropne. Czy naprawdę nas wszystkich jako starych czeka takie traktowanie?

Mimo swych "Dolegliwości" pani Duszejko jest aktywna: uczy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    12 660
  • Chcę przeczytać
    4 582
  • Posiadam
    2 235
  • Ulubione
    361
  • Teraz czytam
    243
  • 2019
    176
  • 2020
    123
  • 2020
    111
  • Literatura polska
    107
  • 2018
    97

Cytaty

Więcej
Olga Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych Zobacz więcej
Olga Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych Zobacz więcej
Olga Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także