Poznaj chrześcijaninie godność twoją

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej
religia
jarecki31

Wertując nową książkę, Czytelnik zauważa obok spisu treści dedykacje i posłowie. Niniejsze rozważania o godności chrześcijanina są dedykowane pamięci Andrzeja Czachora. Zamiast posłowia dzielę się homilią, którą wygłosiłem na pogrzebie przedwczęśnie zmarłego Andrzeja. Te dwie wzmianki to jakby dwie jego ręce podające czytelnikowi tą książkę. z zachętą "bierz i czytaj". Mówiąc o tym tutaj pragnę ukazać więź jaka istnieje między twórcą i odbiorcą, między głosicielem słowa a słuchaczem, autorem, a czytelnikiem. Nie chcę bynajmniej przedstawiać relacji odwrotnej. Przeciwnie pragnę przypomnieć o wpływie odbiorcy na twórcę.

źródło opisu: Wydawnictwo Wrocławskiej księgarni Archidiecezjalnej 1982

źródło okładki: Wydawnictwo Wrocławskiej księgarni Archidiecezjalnej 1982