Ignaś Kitek, architekt

Tłumaczenie: Łukasz Witczak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kinderkulka
Iggy Peck, architect
Katarzyna

Przezabawna i niepokorna książka o realizowaniu swoich pasji wbrew przeciwnościom Poznajcie Ignasia Kitka – twórczego, niezależnego i nie bojącego się wyrażać siebie małego architekta. Niektóre dzieci robią zamki z piasku. Inne lepią ciasta z błota. Jeszcze inne budują imponujące wieże z klocków. Żaden mały konstruktor nie może się jednak równać z Ignasiem Kitkiem, który pewnego razu na...

Poznajcie Ignasia Kitka – twórczego, niezależnego i nie bojącego się wyrażać siebie małego architekta. Niektóre dzieci robią zamki z piasku. Inne lepią ciasta z błota. Jeszcze inne budują imponujące wieże z klocków. Żaden mały konstruktor nie może się jednak równać z Ignasiem Kitkiem, który pewnego razu na trawniku przed domem wzniósł naturalnych rozmiarów replikę Wielkiego Sfinksa.

Rodzice Ignasia są dumni ze wspaniałych kreacji syna, choć niekiedy bywają zaskoczeni materiałami, których używa. Któż mógłby zapomnieć wieżę zbudowaną z brudnych pieluch, łuk powstały z naleśników czy kościół wzniesiony z jabłek? Gdyby tak więcej osób – na przykład pani Ala, nauczycielka w drugiej klasie – umiało się poznać na jego talencie!

Gdy nauczycielka deklaruje swoją niechęć do architektury, Ignaś staje przed nie lada wyzwaniem. Przecież za bardzo lubi budować, żeby z tego zrezygnować! Zaczyna się jednak oswajać z myślą, że będzie musiał zamienić przyrządy kreślarskie na pudełko kredek… Dopiero podczas szkolnej wycieczki w plener wszyscy pojmują, jakim skarbem jest zdolny budowniczy.

źródło opisu: Wydawnictwo Kinderkulka, www.kinderkulka.pl

źródło okładki: www.kinderkulka.pl

MoWi | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Czasem autorzy pod pretekstem książki dla dzieci, piszą dla dorosłych. Wiedzą przecież, że takie opowieści dla najmłodszych czytają rodzice. Sporo jest więc książek z przesłaniem dla nich. Tak jak historia o pewnym Ignasiu.

marthe16 | 2017-10-25
KasiaB | 2017-07-18