Rezydencja nad urwiskiem

Tłumaczenie: Wacław Sadkowski
Cykl: Zatoka Cedrów (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins
311 Pelican Court
miłość, małżeństwo, rodzina
Barbara

Zatoka Cedrów Cedar Cove to malownicze miasteczko nieopodal Seattle. Mieszkańcy kochają się, zdradzają, nienawidzą się i rozchodzą jak wszędzie na świecie. Mają swoje historie, swoje sekrety. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy. Ktoś zawsze pomoże ci rozwiązać problem, nawet gdy tego nie chcesz? Rozwód Rosie i Zacha Coksów przeszedłby w Cedar Cove bez większego echa, gdyby nie kolejny...

Zatoka Cedrów
Cedar Cove to malownicze miasteczko nieopodal Seattle.
Mieszkańcy kochają się, zdradzają, nienawidzą się i rozchodzą jak wszędzie na świecie. Mają swoje historie, swoje sekrety. Tylko że tutaj nikt nie jest anonimowy. Ktoś zawsze pomoże ci rozwiązać problem, nawet gdy tego nie chcesz? Rozwód Rosie i Zacha Coksów przeszedłby w Cedar Cove bez większego echa, gdyby nie kolejny kontrowersyjny werdykt Olivii Lockhard, miejscowej sędziny. Przyznała Rosie i Zachowi wspólną opiekę nad dziewięcioletnim synem i piętnastoletnią córką, jednak zastrzegła, że dzieci nie będą mieszkać na zmianę u jednego z rodziców. Pozostaną w należącej do Coksów rezydencji nad urwiskiem, gdzie Rosie i Zach będą się pojawiać w dniu swoich dyżurów. Ta decyzja zmusza skłóconą parę do ścisłej współpracy. Zgodnie kursują między mieszkaniem, które wspólnie wynajęli, a domem nad urwiskiem. Razem rozwiązują problemy wychowawcze, a ich gwałtowne kłótnie z czasem przeradzają się w rzeczowe dyskusje. W dodatku dzieci coraz jawniej spiskują przeciwko rodzicom i popychają ich do zgody...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

Ulka | 2015-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2015

Doskonała fabuła . Może trochę śmiesznie, bo zaczęłam czytać od ostatniej części,ale już ją pokochałam. Przeżycia, problemy i walka bohaterów o to aby być szczęśliwym sprawiły,że ta powieść jest fantastyczna. Pełna ciepłych uczuć,wyznań, zachowań, które sprawiają,że bohaterowie tej opowieści zyskują naszą sympatię.
Serdecznie zachęcam do poznania tej historii.

Liza | 2013-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2013

Moje kolejne spotkanie z mieszkańcami Cedar Cove uważam za dosyć udane, ponieważ znam już licznie występujących bohaterów, przez co rzadko następowała konsternacja o kim mowa.

Tym razem pisarka skoncentrowała się (choć i tak trudno mówić o głównych bohaterach) na rozwiedzionych małżonkach, którzy po innowacyjnym werdykcie sądowym starają się ułożyć swoje życie na nowych warunkach, niekoniecznie ułatwia im buntująca się nastoletnia córka i jej młodszy brat. Także tematem są niejednokrotnie skomplikowane relacje damsko- męskie, kwestie przyjaźni, także trudność z zaufaniem. Niewątpliwym plusem jest to, że bohaterowie są jak z codziennego życia, nikt nie jest idealny, ma swoje słabości i sekrety. A w takim małym miasteczku jeśli okaże się dostatecznie dużo cierpliwości, z czasem można się dowiedzieć niemal wszystkiego o innych osobach.

„Jesteś ty, jestem ja, pragnę by to się zmieniło w my. I tylko to ma znaczenie.”

Interesującą postacią jest niewątpliwie Grace, która po tragicznej...

Justyna Antoniewicz | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Pogodna, cudna i ciepła opowieść o mieszkańcach miasteczka malowniczego Cedar Cove,,pełne sekretów i tajemnic,,,piękna Zatoka Cedrów klimat uroczy,,,przyjemnie się czyta, przeżywam niesamowite, ciekawe przygody.
Troski, smutki przeżywam z bohaterami powieść oczarowała mnie przypadła w mój gust.
Historia "Rezydencji Nad Urwiskiem" opowiada o małżeństwie Zachu i Rosie, którzy sprawują opiekę nad dwójką swoich nastoletnich dzieci..skłóceni rodzice ze sobą kłócą się ciągle, a ich dzieci pragną żeby się pogodzili i byli razem.
Piękna, przyjemna lektura czytałam przy gorącym kubku herbaty pod ciepłym kocem zaprzyjaźniłam się z bohaterami, polubiłam ich.

lacerta | 2012-07-06
Na półkach: Rozczarowały, Przeczytane
Przeczytana: 06 lipca 2012

Zaintrygował mnie tytuł i okładka, ale książka nie spodobała mi się. Zbyt dużo postaci, zbyt dużo wątków. W pewnych momentach infantylna i naprawdę mało ciekawa, taka tylko do przeczytania, ani nie rozśmieszyła mnie, ani nie wniosła żadnych refleksji. Książka o wszystkim, ale o niczym.

kwiatek29 | 2012-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Na początku czytania tej książki,trochę się gubiłam,ponieważ występuje w niej dużo osób,a każda z nich ma jakąś historię.Ich przeszłość rzutuje i kładzie się cieniem na życiu teraźniejszym.Żadna rewelacja,ale można przeczytać.

klaudiabla2 | 2013-11-08
Przeczytana: 28 lipca 2013

Kolejny już raz przenosimy się do Zatoki Cedrów. Rosie i Zach rozwiedli się, jednak sędzia Olivia po raz kolejny wybrała wspaniałe wyjście z sytuacji. Dla dobra dzieci to nie one przeprowadzają się do rodziców, ale oni do nich. Będą mieli dyżury, coraz częściej będę się spotykać, a rodzeństwo próbować będzie wśród nich zaprowadzić zgodę. Cały czas śledzimy również losy innych, dobrze nam znanych bohaterów.
Nie opiszę jej zbyt długo, ponieważ to kolejna część z serii i wiele zostało już napisane. Książka ta to znakomita odskocznia od problemów dnia codziennego. Lekka, ciepła i przyjemna. Tak jak i Zatoka Cedrów. Bohaterowie są dla siebie życzliwi. Jednocześnie jak każdy mają też swoje tajemnice i przywary. Czyta się bardzo szybko. Polecam!

Agu U | 2016-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2016

I znowu autorka mnie nie zawiodła. Tylko biblioteka- że kolejnej części nie ma :(

Jjolka | 2011-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Tytuł mnie zaintrygował więc postanowiłam przeczytać (oczekiwałam jakiejś dużej tajemnicy co do rezydencji). Trudno było się zorientować w wielu, jak dla mnie zbyt wielu, postaci. Książka dla pań które lubią czytać w lekkim tonie o problemach innych gdzie wszystko dobrze się kończy. <br />
Nie jest hm zła, ale nie przepadam za takimi książkami więc ocena: 3

Ewelina | 2015-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Na podstawie tej książki, tak jak i poprzedniej, którą z tego cyklu przeczytałam, mógłby powstać całkiem niezły serial. Jest dużo postaci, które zapamiętałam z pierwszej (tomu 2) czytanej książki Willa wśród róż. Poznajemy dalsze losy bohaterów, ich sukcesy i porażki oraz miłosne perypetie.

beataj | 2010-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Jak i pozostałe części - pogodna, ciepła, dająca wiarę w ludzkie możliwości pokonywania życiowych przeszkód