Mariolus18 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Dwanaście srok za ogon
    Dwanaście srok za ogon
    Autor:
    W Wielkiej Brytanii ptaki obserwuje sześć milionów ludzi. Dla wielu z nich birdwatching to życiowa pasja, dlatego nie dziwią przypadki bójek, zasłabnięć czy ataków serca z powodu niewielkiego, ale bar...
    czytelników: 1213 | opinie: 61 | ocena: 7,5 (412 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-14 08:42:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Rozrywkowa, lekka lektura, niesłychanie łatwa w odbiorze i nawet obecność trupa nie psuje czytelnikowi przyjemności obcowania z sympatyczną bohaterką-panią Henryką. Starsza pani mimo przebywania na emeryturze nie nudzi się, prowadzi bardzo aktywny tryb życia i może to powoduje, że jej umysł jest ciągle sprawny i błyskotliwy dzięki czemu jest w stanie rozwiązać zagadkę śmierci Róży. Jej... Rozrywkowa, lekka lektura, niesłychanie łatwa w odbiorze i nawet obecność trupa nie psuje czytelnikowi przyjemności obcowania z sympatyczną bohaterką-panią Henryką. Starsza pani mimo przebywania na emeryturze nie nudzi się, prowadzi bardzo aktywny tryb życia i może to powoduje, że jej umysł jest ciągle sprawny i błyskotliwy dzięki czemu jest w stanie rozwiązać zagadkę śmierci Róży. Jej niezwykle pozytywne podejście do ludzi i życia zaskarbiła sobie moją sympatię i chętnie sięgnę po jej dalsze przygody.

pokaż więcej

 
2019-01-14 08:26:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

mam pewien problem z ta książką-z jednej strony czytało mi się ją bardzo dobrze, ciężko się było od niej oderwać, fabuła wciągająca, bohaterowie ciekawi. No więc o co mi chodzi? Cały czas podczas czytania i do tej pory zastanawiam się co chciała nam przekazać autorka i jedno mi tylko przychodzi do głowy: siła uczuć i emocji ludzi, których niekiedy nie potrafimy kontrolować. No ale o tym to... mam pewien problem z ta książką-z jednej strony czytało mi się ją bardzo dobrze, ciężko się było od niej oderwać, fabuła wciągająca, bohaterowie ciekawi. No więc o co mi chodzi? Cały czas podczas czytania i do tej pory zastanawiam się co chciała nam przekazać autorka i jedno mi tylko przychodzi do głowy: siła uczuć i emocji ludzi, których niekiedy nie potrafimy kontrolować. No ale o tym to chyba wszyscy wiemy niezależnie od tej lektury. Dużo w tej książce niedopowiedzeń, brakuje mi pewnych wyjaśnień motywów zawartych w tekście. To mi trochę psuje obraz lektury, ale może tak właśnie miało być, może takie było zamierzenie autorki...

pokaż więcej

 
2019-01-06 15:50:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Po wielu miesiącach powróciłam do Kornwalii jak do domu po dość długich wakacjach. Bez szału ale z dużą przyjemnością zanurzyłam się w dalsze losy rodziny i przyjaciół Poldarków. Trochę mnie rozczarowało, że w tej części mniej było prywatnych losów bohaterów, a więcej historii i polityki. Tym razem najbardziej przejęłam się losami Morwenny, kobiety całkowicie zależnej od niekochanego męża... Po wielu miesiącach powróciłam do Kornwalii jak do domu po dość długich wakacjach. Bez szału ale z dużą przyjemnością zanurzyłam się w dalsze losy rodziny i przyjaciół Poldarków. Trochę mnie rozczarowało, że w tej części mniej było prywatnych losów bohaterów, a więcej historii i polityki. Tym razem najbardziej przejęłam się losami Morwenny, kobiety całkowicie zależnej od niekochanego męża erotomana. Przyjemnie pomyśleć ile od tamtych czasów zmieniło się w sytuacji kobiet.

pokaż więcej

 
2019-01-06 14:27:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Cormoran Strike (tom 4)

Była to druga pozycja tego autora (tej autorki) I powiem tak -czytam ją trochę z sentymentu do Harry Pottera, którego uwielbiałam i uwielbiam nadal. No cóż-jest to grube tomiszcze, w którym łatwo zagubić się, stracić wątek. Sama sprawa prowadzona przez parę detektywów jest ogromnie skomplikowana, powiązana z przeszłością, z historią, sztuką, wyścigami konnymi, polityką...itd. Dzięki temu, a... Była to druga pozycja tego autora (tej autorki) I powiem tak -czytam ją trochę z sentymentu do Harry Pottera, którego uwielbiałam i uwielbiam nadal. No cóż-jest to grube tomiszcze, w którym łatwo zagubić się, stracić wątek. Sama sprawa prowadzona przez parę detektywów jest ogromnie skomplikowana, powiązana z przeszłością, z historią, sztuką, wyścigami konnymi, polityką...itd. Dzięki temu, a może przez to nie jest łatwo ogarnąć fabułę. Ale na szczęście pozostaje jeszcze życie prywatne i uczuciowe dwojga głównych bohaterów i to (dla mnie) ratuje powieść i każe mi w przyszłości sięgnąć po kolejny tom.

pokaż więcej

 
2019-01-06 13:30:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Może moja ocena jest trochę na wyrost, ale to pierwsza od wielu tygodni pozycja, która naprawdę mnie pozytywnie zaskoczyła i czytało mi się ją naprawdę nieźle oraz dała mi wiele tematów do rozmyślań. Autorka w ciekawy sposób opisuje pewną wielopokoleniową rodzinę, jak na mój gust zbyt idealną, gdzie wszyscy się kochają, wspierają, szanują nawzajem. Mają jednak pewien niestandardowy... Może moja ocena jest trochę na wyrost, ale to pierwsza od wielu tygodni pozycja, która naprawdę mnie pozytywnie zaskoczyła i czytało mi się ją naprawdę nieźle oraz dała mi wiele tematów do rozmyślań. Autorka w ciekawy sposób opisuje pewną wielopokoleniową rodzinę, jak na mój gust zbyt idealną, gdzie wszyscy się kochają, wspierają, szanują nawzajem. Mają jednak pewien niestandardowy problem-wiele lat temu zaginął senior rodu, jak się okazuje człowiek kontrowersyjny, niezbyt kryształowy i pełen nierozwiązanych zagadek. I tu rodzi się pytanie-czy po tylu latach powinno się drążyć temat i poszukiwać informacji o zaginionym członku rodziny, czy pozostawić sprawę nierozwiązaną? Po co budzić demony i wypuszczać tzw trupy z szafy.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona z lektury powieści nieznanej mi wcześniej autorki i dlatego bardzo ją polecam na zimowe wieczory.

pokaż więcej

 
2018-12-27 12:37:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Po entuzjastycznych opiniach większości "czytaczy" miałam duże oczekiwania-może zbyt duże i dlatego moja ocena jest taka a nie inna. Czytało mi się dobrze ale tylko dobrze...

 
2018-11-30 15:07:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-11-20 10:33:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Moje córki krowy (tom 2)
 
2018-11-20 10:29:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Saga o Gutowie (tom 4)

Kiedyś czytałam poprzednie części, ale trochę już zapomniałam dlatego ciężko mi było przypomnieć sobie kto jest kim, ale na szczęście są nowi bohaterowie. Akcja na tyle wciągająca, że gdy doczytałam do końca zasmuciłam się, że nie ma na razie kolejnej części, a ja jednak lubię skończone historie...

 
2018-11-20 10:24:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Fajna pozycja, którą śmiało mogę polecić jako prezent pod choinkę. Nie jest zbyt przesłodzona, "magia " świąt nie jest zbyt nachalna, a przy tym historie głównych bohaterek są na tyle wciągające, że trudno się od nich oderwać.

 
2018-11-20 10:23:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-11-15 13:03:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wydawało mi się, że to się nie może udać-nie zainteresuje mnie, nie nie wciągnie. Troje bohaterów, każde "z innej bajki", każde z ogromnym bagażem doświadczeń dla nas Europejczyków XXI wieku niemożliwych do pojęcia, a jednak zagrało-spodobało mi się i to nawet bardzo. Losy bohaterów przeplatają się i pozwalają nam poznać ich w różnych sytuacjach od dzieciństwa do czasów współczesnych.... Wydawało mi się, że to się nie może udać-nie zainteresuje mnie, nie nie wciągnie. Troje bohaterów, każde "z innej bajki", każde z ogromnym bagażem doświadczeń dla nas Europejczyków XXI wieku niemożliwych do pojęcia, a jednak zagrało-spodobało mi się i to nawet bardzo. Losy bohaterów przeplatają się i pozwalają nam poznać ich w różnych sytuacjach od dzieciństwa do czasów współczesnych. Bohaterów łączy trup w bagażniku (jakkolwiek by to brzmiało) i to co postanawiają z nim zrobić od tamtej pory zaczyna się przygoda-trochę śmieszna, trochę straszna, trochę wzruszająca. Prozę Allende albo sie lubi albo nie-ja lubię bardzo.

pokaż więcej

 
2018-11-12 10:03:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Theo Cray (tom 1)

Co jest wyznacznikiem super książki-no wiadomo, że nie można się od niej oderwać i nic się innego nie liczy, a już najmniej czy zarywa się noc czy dzień- najważniejsze żeby dowiedzieć się co jest dalej i jak się skończy. I tak było z "Naturalistą" i mało ważne czy to wiarygodne, możliwe, czy niemożliwe, motywacje głównego bohatera-najważniejsze dla mnie było doczytać do końca. I to niech... Co jest wyznacznikiem super książki-no wiadomo, że nie można się od niej oderwać i nic się innego nie liczy, a już najmniej czy zarywa się noc czy dzień- najważniejsze żeby dowiedzieć się co jest dalej i jak się skończy. I tak było z "Naturalistą" i mało ważne czy to wiarygodne, możliwe, czy niemożliwe, motywacje głównego bohatera-najważniejsze dla mnie było doczytać do końca. I to niech będzie najlepszą rekomendacją do sięgnięcia po tę książkę.

pokaż więcej

 
2018-11-10 12:11:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka na pewno o kobietach i dla kobiet-zabieganych (chyba nie ma teraz innych), samotnych, ale dla nie samotnych również. Brakuje w niej mężczyzn, którzy są tylko, a może aż dodatkiem (czasami niezbędnym ale jednak dodatkiem). Cały świat głównej bohaterki wypełniają kobiety, bardzo ważne w jej życiu: przyjaciółki, córka, siostra, matka, ciotka. Brakującym elementem jest ojciec, którego... Książka na pewno o kobietach i dla kobiet-zabieganych (chyba nie ma teraz innych), samotnych, ale dla nie samotnych również. Brakuje w niej mężczyzn, którzy są tylko, a może aż dodatkiem (czasami niezbędnym ale jednak dodatkiem). Cały świat głównej bohaterki wypełniają kobiety, bardzo ważne w jej życiu: przyjaciółki, córka, siostra, matka, ciotka. Brakującym elementem jest ojciec, którego straciła w bardzo młodym wieku i tajemnice z nim związane.Wydaje jej się, że odkrycie tajemnic ojca pozwoli jej poznać się na nowo, swoją rodzinę i zacząć życie na nowo. Czy jej się uda?-to trzeba samemu przeczytać. Mogę tylko powiedzieć, że autorka bardzo umiejętnie kieruje naszymi emocjami i nie pozwala oderwać się ani na moment od powieści. W pewnym momencie nawet obawiałam się,że tak czekam na rozwiązanie tajemnicy, że gdy wreszcie do tego dojdzie będę się czuła rozczarowana. Może i zakończenie nie było bardzo zaskakujące ale i tak cieszę się, że ją przeczytałam-była to miła odskocznia od życia na listopadowe wieczory.

pokaż więcej

 
2018-10-30 13:13:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo miło i przyjemnie się czytało. Lubię historie miłosne, które mają powieściowe zakończenie po wielu latach. Może to i nieprawdopodobne, ale miło wierzyć, ze istnieje miłość, która przetrwa lata. Choć jestem przeciwniczką fabuły typu zobaczyli się i od razu wiedzieli, że to wielka miłość na całe życie, to jakoś u Sparksa nie jest to aż takie denerwujące i jakoś wydało mi się nawet... Bardzo miło i przyjemnie się czytało. Lubię historie miłosne, które mają powieściowe zakończenie po wielu latach. Może to i nieprawdopodobne, ale miło wierzyć, ze istnieje miłość, która przetrwa lata. Choć jestem przeciwniczką fabuły typu zobaczyli się i od razu wiedzieli, że to wielka miłość na całe życie, to jakoś u Sparksa nie jest to aż takie denerwujące i jakoś wydało mi się nawet prawdopodobne. Można się przy tej lekturze trochę wzruszyć, trochę zastanowić, a przede wszystkim miło spędzić czas np. jesienny wieczór.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
244 167 948
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd