Zima nad jeziorem

Susan Wiggs Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kroniki znad jeziora (tom 2) Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa literatura piękna
Winter lodge
Monika Łesyszak
HarperCollins
zamieć nieporozumienia
Winter lodge
Kroniki znad jeziora (tom 2)
literatura piękna
Monika Łesyszak
New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa
zamieć nieporozumienia

Po przeczytaniu opisu na okładce liczyłam na bardzo ciekawą powieść, bo miał być cenny skarb i tajemnice rodzinne. I trochę się rozczarowałam ale tylko trochę bo o tym tez jest.
To raczej wielowątkowa powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym i odrobiną sensacji pod sam koniec.
Początkowo miałam kłopot żeby się zorientować kto jest kim i jakie są powiązania rodzinne bohaterów....

Wydawało się, że będzie to interesująca powieść. Niestety czytałam z coraz mniejszym entuzjazmem. Okazało się, że to romansidło "ubrane" w obyczajową powieść o małym miasteczku.
Nie podobało mi się , ze : Ona go kocha, ale musi zaręczyć się z jego przyjacielem, a potem gdy jest wolna i tak mu tego nie powie;
On - ja kocha, ale lepiej jej będzie z jego przyjacielem, a...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Taka trochę drętwa i mało wciągająca-wydawało mi pod koniec, że coś nareszcie drgnęło ale wtedy się właśnie skończyła. Bohaterowie papierowi, do bólu przewidywalni, a przepisy-no cóż-jeśli ktoś choć trochę zna się na pieczeniu to wie, że są nie do wykorzystania...

Książkę czytałam podczas upałów na wakacjach a akcja dzieje się w zimie ;) Zaczęłam czytać zupełnie przypadkiem i historia mnie wciągnęła. Bohaterką książki jest... córka polskich emigrantów! Jest sporo wspomnień Polski, polskich przepisów i opisów krajobrazów :) Byłam tym naprawdę zaskoczona :) Nie był to głupkowaty romans, ale raczej taka powieść obyczajowa. Do końca...

Jestem zaskoczona i zachwycona książką.Pierwszy raz miałam okazję przeczytać "normalną'książkę w którą wplecione zostały przepisy kulinarne,główna bohaterka właścicielka piekarni podaje przepisy swojej babci,oczywiście nie jest to główny wątek książki,opisałabym ja jako romans trochę kryminału i po prostu życia.Bardzo polecam tą książkę.

Powieść, która skrywa się pod tą klimatyczną okładką jest ciepłą, ale niepozbawioną dramaturgii opowieścią o młodej dziewczynie polskiego pochodzenia. Jenny traci wiele, ale zyskuje coś cennego. Jednak, żeby zyskać musi najpierw z przyjacielem z dzieciństwa przejść przez bolesne wspomnienia i wyjaśnić niedomówienia.

Ciekawy blurb i klimatyczna okładka zachęciły mnie do wypożyczenia tej książki. Niestety, w tym przypadku doskonale sprawdza się porzekadło, by nie oceniać książki po okładce. Jest to bardzo przeciętne czytadło z płytkimi bohaterami i oczywistym zakończeniem. Zapowiadany wątek sensacyjny zajmuje zaledwie kilka stron w końcówce. Książka ma jednak i zaletę, a mianowicie...

To była pierwsza książka Susan Wiggs, którą przeczytałam i która bardzo mi się podobała od samego początku :) Od tamtej pory jestem zakochana w książkach Susan Wiggs :)

Druga część serii i kolejne spotkania z mieszkańcami małej i urokliwej miejscowości nad pięknym jeziorem. Czyta się równie szybko i przyjemnie jak pierwszą część serii. Książka napisana tym samym stylem. Pozycja idealna na wakacje czy zimne i deszczowe wieczory.

Rewelacyjna powieść skrywająca tajemnicę z przeszłośći. Stopniowo dowiadujemy się co tak naprawdę się wydarzyło.
Ogromnie polecam :)

Dyskusje