Dalva

Wydawnictwo: Twój Styl

Ze swego domu na kalifornijskim wybrzeżu Dalva słyszy ciszę prerii Nebraski, gdzie się urodziła i tęskni za synem, którego wiele lat temu oddała do adopcji. Piękna, nieustraszona, udręczona w wieku 45 lat ma za sobą życie pełne przygód. Teraz Dalva rozpoczyna podróż, która zaprowadzi ją z powrotem na łono rodziny, do kochanka z młodości, półkrwi Siuksa, i do pradziadka pioniera, którego dzienniki opisują krwawą zagładę Indian. Po drodze Dalva odkrywa historię sięgającą ze Wschodu na Zachód, od wojny secesyjnej, przez krwawą masakrę pod Wounded Knee aż po wojnę w Wietnamie i znajduje balsam, który uleczy jej dziką i zranioną duszę.

Drita | 2011-09-19
Przeczytana: maj 2011

Jest wspaniała. Opisuje ciekawą kobietę, która wiele przeżyła. Jej sposób widzenia życia w zupełności pokrywa się z moim.
To książka dla kobiet, które znają ból i nie obca im empatia.
Szczerze polecam.

shirakawa_kaede | 2012-11-30
Na półkach: Teraz czytam

Z zapartym tchem czekam na zakończenie. Zaskakujące, interesujące podejście głównej bohaterki do wydarzeń, na które natrafia w swoim życiu.

Agnieszka | 2011-12-03
Przeczytana: styczeń 2011