Pretendent do ręki. Tom 2

Tłumaczenie: Anna Jeleniewska
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Suitable boy

Trwają poszukiwania kandydata na męża dla Laty. Pojawiają się trzej pretendenci. Czy Lata pójdzie za głosem serca, czy ulegnie perswazjom matki? Losy rodzin Kapurów, Chanów czy Ćatterdźich to przykład codziennego życia ludzi związanych z przełomowymi wydarzeniami w Indiach.

Tamanna | 2014-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie
Przeczytana: 02 lutego 2009

Książkę tę przeczytałam pięć lat temu; kopiuję tu napisaną wówczas na wikipedii notkę o niej opinię. Dotyczy ona całości powieści, wszystkich trzech tomów. Nie wiem, czemu rozdzielono je tutaj; przy ocenie pierwszego tomu kopiuję więc to, co napisałam o niej na blogu, przy przedstawianiu trzeciego tomu - zacytowałam wyliczone przeze mnie na wikipedii problemy ujęte w powieści.
Akcja tej rozległej panoramy społeczeństwa indyjskiego dzieje się w 1950- 1951 roku, cztery lata po odzyskaniu przez Indie niepodległości i obejmuje takie miejsca jak Kalkutę, Delhi, fikcyjne miasto nad Gangesem Brahmpur i muzułmańskie wsie w jego okolicy. Na tle społeczno-politycznych i obyczajowych przemian przedstawiono rok z życia kilku rodzin indyjskich: muzułmańskich nababów Chanów, hinduskich Mehrów i Kapurów, a także bengalskiej rodziny Ćatterdźów. Rodziny te łączą więzy małżeństw i przyjaźni. Główną bohaterką jest hinduska matka, która jeżdżąc po całych Indiach szuka w ramach kasty tytułowego...

| 2014-11-09
Na półkach: Przeczytane, 11. 2014
Przeczytana: 10 listopada 2014

Indyjskie klimaty w dobrym stylu...

Ela | 2016-08-26
Paulina | 2016-06-28