Ładne kwiatki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Forget Me Knot
978-83-10-11828-8
Ag2S

Abby Crompton, właścicielka kwiaciarni, ma talent do układania bukietów, ale nie własnego życia. Jej arystokratyczny chłopak oświadczył się przed miesiącem, lecz zabrakło mu czasu, by wybrać pierścionek zaręczynowy. Wieczorek zapoznawczy z przyszłą teściową zamienia się w smutną farsę. Życie Abby nie jest jednak padołem łez: studio filmowe proponuje, by w jej kwiaciarni została nakręcona nowa...

Życie Abby nie jest jednak padołem łez: studio filmowe proponuje, by w jej kwiaciarni została nakręcona nowa komedia romantyczna. Czy rozzłoszczona na narzeczonego Abby podda się nastrojowi i pozwoli, by zauroczenie przystojnym reżyserem rozkwitło? Czy akcja filmu "Bukiet" stanie się odbiciem życia, jakie toczy się w kwiaciarni Ładne Kwiatki?

Mońcia_POCZYTAJKA | 2016-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2016

Po "Ładne kwiatki" Sue Margolis sięgnęłam ot tak, dla odprężenia, w nadziei na łatwą, lekką i przyjemną lekturę. Moje oczekiwania w stu procentach zostały spełnione, a nawet więcej - przeczytałam ciekawą i zabawną historię, którą określiłabym jako romantyczną komedię pomyłek ze sporą dawką humoru.

Zerknąwszy na pierwsze dwa zdania, które brzmią: "Trup miał wzwód? To właśnie próbujesz mi powiedzieć?" od razu wiedziałam, że muszę się dowiedzieć, o co w tym chodzi. I w ten sposób wtargnęłam do świata trzydziestokilkuletniej Abby Crompton - florystki, delikatnej kobiety ze zmysłem artystycznym, która właśnie rozkręca swoją własną firmę. Jej urocza kwiaciarnia o wdzięcznie brzmiącej nazwie "Ładne kwiatki" to miłe, nietuzinkowe miejsce przesycone całą gamą barw i zapachów. Do prowadzenia interesu bohaterka zatrudnia Martina Robertsa zwanego Stokrotą, który jest jej prawą ręką, przyjacielem i... gejem. Mężczyzna nie ustępuje swojej pracodawczyni, jest fanem wszelkiej stylistyki i mody....

naturalemotions | 2014-09-17
Przeczytana: 02 września 2014

Lubię książki, które czyta się z taką lekkością, jak ogląda film. Jednak i takie pozycje muszą nieść ze sobą treść i jakąś przygodę. "Ładne kwiatki", reklamowane jako materiał na kinową komedię romantyczną - są zwyczajnie nudne. Sue Margolis przedstawia perypetie bogatej, ładnej i urokliwej kobiety, której przytrafiają się dziwne rzeczy, jednakże brakuje, w samym ich opisie, duszy i emocji.

Książka ta to zwyczajne czytadło, o którym zapomina się wraz z przeczytaniem ostatniego słowa. Nic nie wnosi, nic nie proponuje, niczym nie zaskakuje. Tylko dużo modnych problemów wrzuconych do jednego worka. I tyle.

Ewcia123450 | 2012-01-11

Jeżeli ktoś chce przeczytać coś niezobowiązującego i nie wymagającego myślenia to ta książka jest idealna do tego.

Katherina87 | 2013-06-05

"Ładne kwiatki" to kolejna przebojowa powieść autorki. Tym razem jest to opowieść o kruchości uczuciowych związków oraz o miłości godnej kinowego ekranu.

Abby Crompton- właścicielka kwiaciarni "Ładne kwiatki"
Sophie Weintraub- przyjaciółka Abby
Toby Kenwood- były narzeczony Abby, ukrywający się gej
Daniel Chipault "Dan"- początkujący reżyser, chłopak...

Ewelina | 2017-05-22
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Abby prowadzi własny biznes - kwiaciarnię, która zaczyna coraz lepiej prosperować, a jej arystokratyczny chłopak zamierza się jej oświadczyć. Jednak jej życie nie jest sielanką: właściciel konkurencyjnej kwiaciarni wciąż uprzykrza jej życie, a na dodatek okazuje się, że jej chłopak jest gejem, który zakochał się właśnie w tym natręcie.
Jednak w całej sytuacji jest pewien plus, a mianowicie przystojny mężczyzna, który reżyseruje film kręcony częściowo w jej kwiaciarni.

Assapan | 2011-11-04
Przeczytana: 02 listopada 2011

Bardzo ładnie przedstawiony związek homo-hetero :).

Martin - postać bardzo pozytywna i wesoła.
Ichiro - przezabawny japoniec.
Toby - wkurzający i taki "ą" i "ę". Fuuuu!
Dan - mmmmmmm :) (przeczytajcie i sami się przekonajcie)

:) Polecam kobietom.

magdalena | 2015-03-23
Przeczytana: 23 marca 2015

Ot lekka, bezpretensjonalna pozycja. Na chwile gdy umysł domaga się czegoś prostego i niewymagającego. W środku mamy to co w większości takich pozycji-miłość, zdrada, przystojni mężczyźni, wielka babska przyjaźń i jeszcze ładne kwiatki w tle.

Ewa | 2010-10-31
Przeczytana: listopad 2010

"Komedia romantyczna o miłości godnej kinowego ekranu !" zawołało do mnie z okładki książki Sue Margolis "Ładne kwiatki". No , pomyślałam sobie - zapowiada się ciekawie. Wzięłam, poznałam, przeczytałam. I dobrze, że była to półka miejskiej biblioteki, a nie księgarni. Bo straciłabym jakieś 30 złotych.

Bohaterką jest kwiaciarka, Abby. Poznajemy ją w momencie, w którym wybiera się na kolację zapoznawczą ze swoją przyszłą teściową, Lady Penelope. Potem następuje kilka zbiegów okoliczności, obecny narzeczony być nim przestaje i , jak to zwykle w tego rodzaju pozycjach bywa na horyzoncie objawia się nowy przystojniak.

Wszystko ładnie, pięknie, akcja wprawdzie jak najbardziej przewidywalna, ale to w końcu nie o to w komediach romantycznych chodzi. Większy problem miałam w tym, że tej całej Abby to ja po prostu nie polubiłam. Jej problemy na pewno nie byłyby moimi problemami, a podejście do miłości i życia w ogóle - też jakoś nie bardzo. Poza tym styl pisania autorki zupełnie mi nie...

patka0909 | 2014-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Książka bardzo mi się podobała. Przyjemna na wieczór jaki i popołudnie. Roześmiała mnie nie raz do łez. Zabawne komentarze, spojrzenia na sposób życia wyższych klas,a przy tym zwyczajna-niezwyczajna miłość :) POLECAM!

Lekka, miła komedia romantyczna! Przyjemnie się czyta, poprawia humor- oczywiście dla wielbicielek gatunku :))