Lost Letter From Mal

Okładka książki Lost Letter From Mal Leigh Bardugo
Okładka książki Lost Letter From Mal
Leigh Bardugo Wydawnictwo: Henry Holt and Co. Cykl: Grisza (tom 1.1) fantasy, science fiction
2 str. 2 min.
Grisza (tom 1.1)
Henry Holt and Co.
2012-06-05
2012-06-05
2 min.

Piękny list Mała do Aliny, który nigdy do niej do dotarł...

Piękny list Mała do Aliny, który nigdy do niej do dotarł...

Był zawarty w wydaniu Maga z 2019.
Piękny, uroczy i +10 za to, że pisany przez Mala.

Był zawarty w wydaniu Maga z 2019.
Piękny, uroczy i +10 za to, że pisany przez Mala.

Nie wiedziałam jak bardzo potrzebowałam przeczytać cokolwiek z perspektywy Mala. Jakieś pół godziny temu nie byłam nawet świadoma, że ten list był zawarty w angielskim wydaniu, a w polskim ślad po nim zaginął... Gdybym przeczytała go wcześniej, moje odczucia w Szturmie i Gromie odnośnie Mala przybrałyby inny kierunek. W całokształcie odnoszę wrażenie, że ta seria bardziej by mi się spodobała jeżelibym ją przeczytała w oryginale zamiast w tłumaczeniu papierowego księżyca.

Current mood: don’t talk to me i’m sad

List został znaleziony blisko północnej granicy Ravki, tuż zanim tropiciele przekroczyli granicę Fjerdy ścigając jelenia. Zaadresowany był do Aliny.

Tak naprawdę o liście dowiedziałam się przypadkiem. Nie wiedziałam, że jest to oficjalny dodatek, jednak przeglądałam odpowiedzi autorki na pytania czytelników na jej profilu Goodreads i trafiłam na rekomendowaną przez nią kolejność czytania, a tam wspomniany był... list. Bardzo chciałabym mieć wydanie książki z nim w środku!

Tak bardzo bym chciała, aby ten list był dłuższy. Naprawdę polubiłam Mala, więc to było świetne uczucie przeczytać cokolwiek z jego punktu widzenia. Poczułam go. Dawkowałam więc sobie tę przyjemność. List napełnił mnie smutkiem i melancholią. Już zapomniałam o tym, co stało się w Fałdzie w pierwszym tomie. Nie zastanawiałam się, jakie to wywarło wrażenie na Malu i innych, do jakiego punktu w życiu go to doprowadziło. To takie przykre - wiedza o tym, że i Alina i Mal czekali tak naprawdę na to samo... Ten dodatek był najlepszy pod względem emocji, jakie wywołał.

Świetne uzupełnienie I tomu "Griszy". Zresztą, cokolwiek napisane z perspektywy Mala byłoby takie :) . Polecam wszystkim fanom trylogii "Grisza".

Krótka historia Mala i tego co się z nim działo gdy Alina została zabrana przez Zmrocza. Fajny, krótki dodatek do części pierwszej.

Miły dodatek dający zagłębić się w uczucia Mala podczas rozłąki z Aliną.

Miły dodatek dający zagłębić się w uczucia Mala podczas rozłąki z Aliną.

Dobry dodatek. To było naprawdę słodkie. Szkoda, że te listy nigdy do niej nie dotarły.

• Po angielsku

Leigh Bardugo Lost Letter From Mal Zobacz więcej