Oblężenie i nawałnica

Cykl: Grisza (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Siege and Storm

Żołnierka. Przywoływaczka. Święta. Moc Aliny Starkov wzrosła, ale wszystko ma swoją cenę. Jest Przywoływaczką Słońca, poszukiwaną na Morzu Prawdziwym, prześladowaną wspomnieniem swoich ofiar w Fałdzie Cienia. Niestety ona i Mal nie zdołają zbyt długo wymykać się wrogom. Zmrocz bardziej niż kiedykolwiek dotąd pragnie posiąść moc Aliny i posłużyć się nią dla zdobycia ravkańskiego tronu. Nie...

Żołnierka. Przywoływaczka. Święta.

Zmrocz bardziej niż kiedykolwiek dotąd pragnie posiąść moc Aliny i posłużyć się nią dla zdobycia ravkańskiego tronu. Nie mając na kogo liczyć, Alina przyjmuje pomoc niesławnego korsarza i wyrusza, żeby poprowadzić armię griszów.

Kiedy jednak zostaje odkryta prawda o przeznaczeniu Aliny, dziewczyna pogrąża się jeszcze bardziej w śmiertelnie niebezpiecznej grze Zmrocza i zakazanej magii, coraz bardziej oddala się od własnego człowieczeństwa. Aby ratować kraj, będzie musiała wybrać między mocą a miłością, o której zawsze myślała, że będzie stanowić dla niej azyl. Nie ma zwycięstwa bez ofiary, a tylko ona może stawić czoło nadciągającej nawałnicy.

źródło opisu: http://mag.com.pl

źródło okładki: http://mag.com.pl/

Rybaczka | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

Nie jest słabsza od pierwszego tomu, super i trzyma poziom.

Lexie | 2019-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2019

Czytanie tej książki po raz drugi, tym razem w oryginale, było jeszcze przyjemniejsze niż za pierwszym razem! Naprawdę solidnie napisana historia.

Nikolai to jedna z moich ulubionych postaci książkowych!

slammed | 2019-03-23
Przeczytana: 22 marca 2019

Nie spodziewałam się tak szybkiego obrotu spraw już na samym początku książki. Spodziewałam się czegoś powolnego, a tu dwie pierwsze strony spowodowały, że ucieszyłam się z tego, co się działo między Malem i Aliną i w jakim kierunku zmierzali, a w następnej chwili byłam wściekła, że się to inaczej ułożyło. Bo akcja tu zmieniła się już na samym początku. :D

Przeczytając już tę książkę muszę powiedzieć, że cieszę się, że Darkling w tej książce nie był częstym gościem. Nienawidzę go. Kiedy już czytałam, gdzieś po środku, myślałam sobie, że dobrze by było, żeby się pojawił, bo trochę brakuje dreszczyku, no przecież on jest czarnym charakterem z krwi i kości i on tę książkę też trzyma w kupie. Jednak, gdy się w końcu pojawił zrozumiałam jak bardzo go nienawidzę, to, co on robił tym, którzy choć trochę się mu sprzeciwili sprawiało, że aż miałam ochotę płakać, bo nie rozumiałam go. Nienawidzę go.

Tę książkę ratuje piękny, kochany Nikolai, który jest takim pięknym promyczkiem w tej...

satinification | 2019-02-18
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 18 lutego 2019

Wolę nie wspominać, ile zachodu i pieniędzy kosztowało mnie zdobycie tej książki... Jednak - było warto. Pochłonęłam ją ze smakiem od deski do deski.

Kolejne spotkanie z fantastycznym światem grisz i znów jestem zauroczona. Świat pełen politycznych intryg, gdzie nie wiadomo, komu można zaufać. Bardzo dobrze skonstruowana fabuła i dużo świetnych wątków, które wplatają się w całość. Tak wyglądają dobre powieści. Pokochałam postać bezczelnego korsarza. Szkoda, że wygląda jednak na to, że główna bohaterka woli kogoś innego. W tej części dołączają też inni ciekawi bohaterowie. Fajnie, że nawet negatywne postacie są wielowarstwowe i nie można ich tak jednoznacznie ocenić. Główna bohaterka też nie jest jednoznacznie dobra lub zła. Kieruje się w dużej mierze egoistycznymi pobudkami i z pewnością nie jest święta.

Wybredna Maruda | 2019-02-13
Przeczytana: 10 lutego 2019

EDIT 10.02.2019
Po re-readzie nadal stwierdzam, że gdyby nie Mikołaj, ta część była by bardzo nużąca i wyjątkowo słaba.
No ale Mikołaj.

cumulonimbus_99 | 2019-01-16
Przeczytana: 03 maja 2019

7,5

Booklore | 2018-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2018

"Szturm i grom", to zacna kontynuacja. W tej części lepiej rozumiemy zasady świata przedstawionego przez Leigh Bardugo. Główna bohaterka- Alina zaczyna pojmować potęgę swojej mocy. Na wielki plus jest jej wewnętrzna przemiana. Z szarej myszki pomału ewoluuje na dziewczynę, która pragnie zmienić Ravkę.
Alina wraz z Malem ucieka od Darklinga, który postanawia dokonać zamachu. Nie udaje im się jednak ukryć i znów zostają pojmani przez Darklinga. Jednak na ich drodze pojawia się postać, która całkowicie skradła moje serce- jest to nikt inny jak Mikołaj❤ Wspaniała postać, której nie da się nie uwielbiać.
Większa część fabuły w "Szturmie i gromie" opiera się na poszukiwaniach kolejnego potężnego wzmacniacza, budowaniu armii oraz przygotowywaniu Os Alty przeciwko armii Darklinga.
Co do głównego antagonisty, no własnie. w tej części jest go zdecydowanie za mało!
Drugi tom oceniam bardzo pozytywnie, teraz czas na "Ruinę i rewoltę" ❤

zaczytana_italiana | 2018-12-08

Po przeczytaniu pierwszej części trylogii nie byłam pewna czy sięgać po kolejną, historia jakoś mnie nie porwała, bohaterowie też nie. Dobrze, że jednak się przemogłam.
Akcja wciąga od pierwszych stron, dzieje się bardzo dużo (czyli tak jak tygrysy lubią najbardziej), później niestety nieco zwalnia, ale wybaczam! Darkling i Sturmhond - moje dwie ogromne miłości, uwielbiam ich w każdym calu. Druga część o niebo lepsza, pod każdym względem, od pierwszej. Od razu biorę się za trzecią!

Przeczytana: 01 października 2018

Drugi tom Trylogii Grisza.

W porównaniu do części pierwszej jest lepsza pod pewnymi aspektami, lecz pod innymi gorsza.
Z początku akcja jest bardzo fajna, dynamiczna i oryginalna. Bardzo podobał mi się fakt pojawienia się pewnej postaci z "Królestwa Kanciarzy", została ona przedstawiona bardzo dobrze i zdecydowanie jest to najlepsza i najbarwniejsza postać w tej części. Niestety minusem jest to, że przez wyżej wspomnianą książkę wiedziałem co za tą postacią się kryje, w innym wypadku byłbym zaskoczony.
Tak jak wspomniałem na początku, akcja jest na początku dynamiczna i interesująca. Niestety tylko na początku. Pierwsze sto stron jest ciekawe, natomiast reszta jest nudna i monotonna. Ukazywanie formalności i systemów panujących na dworze królewskim jest najzwyczajniej nieciekawa. Szkolenie armii głównej bohaterki, oraz przygotowania na wielką bitwę są niestety tak jak w poprzedniej części schematyczne i prosi się o odłożenie książki na półkę. W ostatnich stronach akcja nieco...

Ariza | 2018-09-18
Przeczytana: 14 września 2018

W tej części nie dzieje się nic.
Już po kilku stronach Alina wpada z powrotem w łapy Darklinga, więc efektowna ucieczka z końcówki pierwszego tomu okazują się kompletnym bezsensem nieprowadzącym do absolutnie niczego. Ratuje ją jednak pirat nie-pirat i Alina trafia znowu do Małego Pałacu. W tym pałacu nie robi nic, oprócz snucia rozmyślań, rozmowach o niczym z wszystkimi wokoło i czekania na kilka ostatnich stron książki, w których, wg mnie mimo wszystko całkiem efektownie, mierzy się z Darklingiem.

W tej części dzieje się ktoś. Pojawia się bowiem książę Mikołaj, który dla wielu, jak odkryłam, jest ulubioną postacią z książki. Dla mnie również - Mikołaj jest błyskotliwy, pełen optymizmu, wie co robić, chce to robić i robi. W końcu! W końcu ktoś, kto cokolwiek robi...

I romans, który także się nie dzieje.
Wiele negatywnych opinii o tej trylogii zawiera między innymi krytykę ckliwości bohaterki i jej wiecznego skupienia na sprawach sercowych. Ja się z tym nie zgadzam. Owszem, Alina...