Dlaczego? Najciekawsze pytania i odpowiedzi na temat tajemnic nauki, przyrody i świata

Tłumaczenie: Lucyna Wierzbowska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Why? The best ever question and answer book about nature, science and world around you
Ag2S

Małe dzieci zadają najlepsze pytania! Dzieci zadają pytania. Mnóstwo pytań. I wszystkie zaczynają się tym samym słowem: „dlaczego?”. Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego muszę chodzić spać? Dlaczego krowy muczą? Dlaczego ziarna kukurydzy strzelają? Na wszystkie „dlaczego?” istnieją dobre odpowiedzi, a książka „Dlaczego?” jest ich prawdziwą skarbnicą! Ta wielokrotnie nagradzana, dziś wręcz...

Małe dzieci zadają najlepsze pytania!

Na wszystkie „dlaczego?” istnieją dobre odpowiedzi, a książka „Dlaczego?” jest ich prawdziwą skarbnicą! Ta wielokrotnie nagradzana, dziś wręcz klasyczna książka dla dzieci, którą przetłumaczono już na wiele języków, stanowi zaproszenie do zadawania nawet najbardziej absurdalnych pytań.

Ilustracje: Scot Ritchie

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Dlaczego__Najciekawsze_py...(?)

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dlaczego__Najciekawsze_py...»

Izabela Pycio | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

"Czy coś mi się dzisiaj przyśni? Zdecydowanie tak. W ciągu jednej nocy miewasz dziesiątki snów - nawet jeśli po przebudzeniu nic z nich nie pamiętasz... zwierzęta również śnią, tak jak ty..."

Ciekawość świata wyrażana przez dzieci to bardzo wartościowa i pożądana cecha. Zachęcamy nasze pociechy, aby nie obawiały się zadawać najrozmaitszych pytań, entuzjastycznie poszukiwały odpowiedzi, uważnie obserwowały otoczenie, zastanawiały się, jak coś funkcjonuje, przebiega, działa. Wszystkie "dlaczego?" kumulują się w zdobywaniu cennej wiedzy, dokładnym rozumieniu przyrodniczych zjawisk, silnej zależności królestwa zwierząt i ludzi. Dotyczyć mogą zarówno naukowych wyzwań, jak i tylko pozornie nieistotnych spraw życia codziennego.

W książce znajdziemy przejrzyste i klarowne odpowiedzi na mnóstwo interesujących pytań, trafne wyjaśnienia zasad działania różnych przedmiotów, ale także zachęty do zadawania kolejnych pytań, zagłębiania się w dociekliwości rozumienia świata. Czy to przed snem,...

DomowaKsięgarnia | 2017-03-16

Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata to książka, która wciągnie Wasze dzieci na dobrych kilkanaście wieczorów.

Jest tak ciekawie skonstruowana, że nie tylko przedszkolak, któremu sami będziecie czytać dowie się całej masy ważnych i mądrych rzeczy, ale też starsze, już samodzielnie czytające dziecko, znajdzie tu coś dla siebie.

Książka została podzielona na kilka dużych działów. Między innymi: „Przed snem”, „W supermarkecie”, czy „W kuchni”. Dzięki takiemu zabiegowi, dokonano usystematyzowania wiedzy zawartej w książce. Problemy wyjaśniane są tu prosto i klarownie. Spisane językiem dostosowanym do dziecka, ale też takim, że dziecko poszerzy swoje słownictwo w znacznym stopniu.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

nieperfekcyjnie | 2017-03-15
Przeczytana: 09 marca 2017

Dzieci to niezwykle ciekawskie istotki, które potrafią zasypywać nas milionem pytań każdego dnia. Początkowo jest to interesujące i nawet zabawne, jednak z czasem człowiek może tracić cierpliwość, kiedy setny raz dostaje te same pytanie. Naprzeciw oczekiwaniom rodzicom czy nauczycieli wychodzą wydawnictwa, które oferują ogrom przydatnych pozycji dla małych mądralińskich, stając się wsparciem dla ich opiekunów.

"Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" to wspaniałe kompendium wiedzy dla maluchów i starszaków ciekawych wszystkiego, co dzieje się dookoła nich. Książka podzielona jest na poszczególne kategorie poruszające konkretne pytania związane z danym działem: w kąpieli, supermarkecie, przed snem, na dworze, w kuchni, a także wśród zwierząt gospodarskich.

Książka odpowiada na nieskomplikowane pytania, które często wychodzą z dziecięcych ust: dlaczego muszę...

Ida_wrześniowa | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 26 lutego 2017

Co kupić 6-ciolatce, gdy idzie się do niej w odwiedziny? Oczywiście, że książkę. Ale jaką? Na to pytanie musiałam odpowiedzieć sobie sama. A adresat jest, wierzcie mi, wymagający. Książka powinna więc spełniać następujące warunki: musi być estetycznie wydana, mieć kolorowe obrazki, duże literki, być ciekawa i zaskakująca. No i mamy to. „Dlaczego?” zawiera w sobie wszystko co powyżej: piękne, kolorowe, duże na całą stronę ilustracje. Na jednej stronie grubaśną czcionką postawione jest pytanie, tak że 6-letnia dziewczynka, która uczy się czytać może sama lub przy pomocy dorosłego je przeczytać, a na drugiej stronie odpowiedź na nie, którą przeczyta jej mama, tata, babcia, czy jak to było w moim przypadku-ciotka. Książka podzielona jest na rozdziały tematyczne, takie jak: w kąpieli, w supermarkecie, przed snem, na dworze, w kuchni, wśród zwierząt gospodarskich. Odpowiada na pytanie „dlaczego?” w sposób przystępny, krótki, ale ciekawy. Rysunki i opisy są pełne humoru, co również jest...

Puchatka | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

Pytania zadawane przez maluchy, które interesują się dosłownie wszystkim i w każdej możliwej sytuacji, bywają różne. Z jednymi poradzimy sobie z palcem w nosie, ale inne... To dopiero jest wyzwanie! Na szczęście rodzic nie jest osamotniony w tej swojej walce, a na pomoc przychodzą mu (poza internetem) książki.

Dlaczego warto sięgnąć po "Dlaczego?":
- To zbiór ciekawych pytań i konkretnych, dopasowanych do wieku dziecka, odpowiedzi.
- Książka podzielona jest na sześć rozdziałów - każdy odnosi się do tego, co dziecku bliskie.
- Zawiera wspaniałe, barwne i dynamiczne ilustracje (adekwatne do treści).
- Jest porządnie wydana: szyta, w twardej oprawie, z grubymi stronami - wytrzymała sztuka, która długo posłuży.
- "Dlaczego?" wyratuje rodzica z niejednej opresji ;)

Świetna, polecam :)

Ilustracje i recenzję znajdziecie tu => http://www.matkapuchatka.pl/2017/02/warto-przytulic-dlaczego.html

Zapraszam :)

Maromira | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Dzieci zadają pytania. Często bardzo trudne pytania, dotyczące rzeczy abstrakcyjnych, zjawisk niby oczywistych, bo codziennych, a jednak skomplikowanych do wytłumaczenia. Jak bowiem udzielić odpowiedzi - zakładając, że nie posiada się wykształcenia godnego fizyka - na te wszystkie „Dlaczego?” zadawane co i rusz przez maluchy?

I tu naprzeciw rodzicom wyszła Catherine Ripley, która postanowiła odpowiedzieć na najbardziej interesujące pytania zadawane przez dzieci. Zebrała więc listy małych czytelników, które przysyłali do jej redakcji pisma dla najmłodszych i wydała całość w formie książki – „Dlaczego? Najciekawsze pytania i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata”.

Pomysł był banalnie prosty, efekt z kolei znakomity. Przede wszystkim za dobór przez Catherine Ripley pytań. Książka została podzielona na sześć tematycznych części [„W kąpieli”, „W supermarkecie”, „Przed snem”, „Na dworze”, „W kuchni” i „Wśród zwierząt gospodarskich”] i pod te zagadnienia pasujące pytania. Znajdą...

Iwona_C_ | 2017-02-27

Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata to zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane przez maluchy pytania. W myśl zasady, że nie ma głupich pytań, w tej książce znajdziemy odpowiedzi nawet na z pozoru dziwne dla nas, dorosłych pytania.

Piotrek | 2017-08-06
aszka | 2017-03-01