Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
Ag2S

Nadstawcie uszu, przysuńcie się do ognia, gdy zawierucha. Nastroszcie wąsy, ogony w słup, kto ciekaw, ballady niech słucha. Trójka ich jest, birbantów jak wy, z sercem po stronie przygody. W największą hecę na ślepo by szli, nie licząc na żadne nagrody. Jeden, faktycznie, na ślepo, gdyż urodził się nietoperzem. Drugi to z dzikiej puszczy żubr, trzeci wiewiórczym jest zwierzem. Rudą ma kitę...

Nadstawcie uszu, przysuńcie się
do ognia, gdy zawierucha.
Nastroszcie wąsy, ogony w słup,
kto ciekaw, ballady niech słucha.

Trójka ich jest, birbantów jak wy,
z sercem po stronie przygody.
W największą hecę na ślepo by szli,
nie licząc na żadne nagrody.

Jeden, faktycznie, na ślepo, gdyż
urodził się nietoperzem.
Drugi to z dzikiej puszczy żubr,
trzeci wiewiórczym jest zwierzem.

Rudą ma kitę Eli łuczniczka,
Bururum młot dzierży ze swadą,
Wróż, cóż, powiedzieć wystarczy, że
czaruje głównie nadwagą.

Tak oto, nucąc pod nosem balladę, bard-narrator rozpoczyna opowieść o zwariowanej przygodzie trójki przyjaciół: sprytnej wiewiórce Eli, dzielnym żubrze Bururumie i tajemniczym nietoperzu Wróżu.
W drodze na Górę Potworną nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się z całą masą niebezpieczeństw i rozwiązać niejedną zagadkę.
To właśnie Ty, czytelniku, będziesz musiał im w tym pomóc. Spostrzegawczość, spryt i poczucie humoru – to wystarczy, by wykaraskać się z każdej kabały.
Czy odnajdziecie drogę na bagnach przeraźliwie milusińskich Bająków? Czy podejmiecie się znalezienia ukrytych fragmentów drzwi, przeciskając się między Kościakami w kanałach? Czy rozwiążecie zagadkę podstępnego czarnoksiężnika Znikatora-Pojawiatora?
Przygoda, zabawa, łamigłówki i romans. Okej, bez romansu. Przygoda, zabawa, łamigłówki i czarodziejski hełm, dziwnie przypominający garnek. To wszystko znajdziecie w łączącej elementy komiksu, powieści i labiryntu książce "Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień".

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/poszukiwacze-przygod-magiczny-pie...»

Wkp | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017

ODNAJDŹ SIĘ W PRZYGODZIE

Tomasz Minkiewicz już chyba na zawsze pozostanie kojarzony przede wszystkim ze stworzonej wspólnie z bratem Bartoszem serii komiksowej „Wilq - Superbohater”. Młodzi czytelnicy jednakże znają wiele ilustrowanych przez niego prac skierowanych właśnie do nich. Teraz do grona tych dzieł dołączył komiks „Poszukiwacze przygód”, który wciąga odbiorców nie tylko w udaną fabułę, ale także angażuje ich do poszukiwania ukrytych na stronach szczegółów, dopasowywania cyfr w szyfrach i innych tego typu wyzwań.

Bohaterami „Poszukiwaczy przygód” są wiewiórka Eli, żubr Bururum oraz nietoperz Wróż, którzy szukają jakiegoś zajęcia. Ponieważ na tablicy ogłoszeń znajdują się same oferty do pracy przy jabłkach (zbieranie, sadzenie, wyciskanie, przebieranie…), decydują się zaangażować w poszukiwania magicznego pierścienia, który ktoś zgubił na Potwornej Górze Lodowej. W końcu na znalazcę czeka nagroda! I cóż z tego, że nikt z trójki dzielnych wojowników nie ma najmniejszego...

Iwona_C_ | 2017-06-09

Książka Poszukiwacze przygód Magiczny pierścień ma formę komiksu obfitującego w zagadki dla czytelnika, co sprawia, że całą opowieść czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Dodatkowo całość jest okraszona dobrym i zrozumiałym dla dzieci humorem słownym i sytuacyjnym. Dużym plusem jest zaskakujące zakończenie całej opowieści.

charlie | 2017-06-16
Nikola | 2017-05-27