Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy

Seria: Poczytam ci, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę przyrody. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, lecz także wspiera naukę czytania. Zalety książki: duża, czytelna czcionka, ponad 20 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom, zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową I etapu edukacji,...

Zalety książki:
duża, czytelna czcionka,
ponad 20 zabawnych opowiadań o tematyce bliskiej współczesnym dzieciom,
zakres merytoryczny materiału zgodny z podstawą programową I etapu edukacji, klasy 1–3,
wiedza przyrodnicza wprowadzana na pełnych humoru ilustracjach lub w komiksowych dymkach,
ponad 20 zagadnień, takich jak między innymi: zależność przyrody od pór roku, ochrona środowiska, znaczenie wody i powietrza dla życia, krajobrazy Polski, zagrożenia ze strony zwierząt, roślin czy zjawisk przyrodniczych, zasady racjonalnego odżywiania się, przystosowywanie się zwierząt do poszczególnych pór roku, warunki rozwoju roślin, zjawiska atmosferyczne, doświadczenia przyrodnicze,
doskonałe uzupełnienie szkolnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" opowiada o Antku, Lence, Adzie, Julku, Krzysiu, o ich rodzinach, kolegach, o tym, co lubią, oraz wielu innych sprawach ciekawych dla wszystkich dzieci.

ilustrator: Katarzyna Kołodziej

źródło opisu: http://nk.com.pl

źródło okładki: http://nk.com.pl

AnnaSikorska | 2017-06-06

Pierwszy elementarz wydany przez Naszą Księgarnię w serii „Poczytam ci mamo” autorstwa Beaty Ostrowickiej pojawił się w naszym domu dwa lata temu. Autorka proponuje w nim naukę czytania metodą globalną. Nauki czytania nie zaczynamy od liter (być może z myślą o tym, że przecież dziecko uczyło się liter w przedszkolu). Proste słowa, proste zdania przechodzą płynnie w bardziej skomplikowane. To sprawia, że nie skupiamy się na literowaniu, ale na sylabizowaniu i czytaniu całych wyrazów, czyli idziemy w kierunku płynnego czytania.
Całość podzielono na trzy etapy. Zaczynamy od najprostszego: wyrazy przy ilustracjach. Kolejnym są proste zdanie i niedługie teksty, a kończą go proste opowiadania na dwie strony. Dużym plusem jest dostosowanie poziomu mówienia. Książka będzie też bardzo dobrym narzędziem w pracy z dziećmi z wadami wymowy.
Duże litery, interesujące ilustracje, twarda okładka sprawiają, że dziecko chętnie sięgnie po książkę i będzie starało się czytać z rodzicem. Książka...

yllla | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Wydawnictwo Nasza Księgarnia w swej ofercie posiada serię elementarzy napisanych przez Beatę Ostrowicką. Książki "Poczytam ci, mamo. Elementarz" do nauki czytania jeszcze nie mamy na swej półce, ale niedługo się to zmieni. Natomiast "Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny" mamy już od dawna i szczerze polecamy. Dziś chciałabym Wam zaprezentować trzeci z serii "Elementarz przyrodniczy", który również przypadł nam do gustu.

"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" to książka, która wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, ale w sposób odmienny niż podręczniki. Znajdziemy w niej opowiadania, które na pierwszy rzut oka niewiele mają wspólnego z nauką, jednak przemycają one wiedzę z zakresu edukacji klas I - III szkoły podstawowej. Bardzo ważnym elementem tej książki są ilustracje, które w znaczący sposób uzupełniają tekst opowiadań i prezentują informacje dotyczące danego zagadnienia.

Tak więc, w opowiadaniach o przygodach Julka, Lenki, Ady i ich koleżanek i kolegów,...

madziusia | 2017-05-09
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

"Elementarz przyrodniczy" to kolejna część serii wydawniczej Poczytam ci, mamo. Książka zawiera kilkanaście krótkich historyjek, które zaznajamiają młodego czytelnika z takimi zagadnieniami jak: przemijanie pór roku, zmiana stanów skupienia wody, różne typy krajobrazów, konieczność stosowania właściwej diety oraz prowadzenia aktywnego trybu życia itp. Autorka książki uwrażliwia też na potrzebę dbania o środowisko naturalne, zarówno poprzez działania typu dokarmianie zwierząt zimą, jak również zmianę nawyków, które pomogą ocalić naszą planetę przez postępującymi zmianami klimatycznymi. Są to więc zagadnienia zgodne z podstawą programową dla klas I-III szkoły podstawowej.

Wiedza została podana w przystępnej dla uczniów formie, lekkiej i zabawnej. Do tekstu zostały dołączone ilustracje oraz schematy, stanowiące dodatkową pomoc w zrozumieniu trudniejszych zagadnień. Co więcej, na kartach książki pojawiły się pomysły na doświadczenia, które można przeprowadzić w domowych warunkach z...

AgaGogo | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" to książka, o przyrodzie i jej możliwościach, jej zagadkach i zawiłościach, o znaczeniu, wartości i niezwykłości.
To elementarz, ale z fabułą, bohaterami, historiami, zdarzeniami powiązanymi z głównym nurtem. Nauka poprzez zabawę, opowieść o jakichś wydarzeniach. Książka jest kolorowa, zawiera mnóstwo ilustracji i obrazków, wyróżnionych haseł i istotnych informacji. A poza tym emocje, ciekawe zagadki i doświadczenia.

Główni bohaterowie tej książki Julka, Lenka, Ada, Maja, Yao, Julek, Antek, Krzyś i kilku innych, przekazują dzieciom ciekawostki i sprawy poważne z obszaru przyrodniczego. Oczywiście bardzo szerokiego, bo to i pory roku i różnorodność krajobrazu Polski, możliwości ochrony przyrody, informacje o organach wewnętrznych, prawidłowym odżywianiu, zagrożeniach dla człowieka wynikających z nieznajomości roślin, zwierząt czy zjawisk atmosferycznych. W tej książce autorka zawarła też dużo treści na temat ochrony świata, przed...

Pewnie nie będę zbyt oryginalna pisząc, że uwielbiam książki z serii "Poczytam ci mamo". Już wiele razy pisałam Wam na temat tej serii, znajdują się w niej zarówno książki "Co robią samoloty", "Co robią auta", "Co robią koty" itd. Ale są w niej także trzy wspaniałe elementarze autorstwa Beaty Ostrowickiej. Oczywiście o pierwszym i drugim już Wam pisałam, dzisiaj czas na ten najnowszy. Każdy z poprzednich jest rewelacyjny, ale przyznam, że na ten moment właśnie ten elementarz przyrodniczy stał się moim ulubionym z całej trójki :)

Nie chciałabym się rozpisywać na temat tych pozostałych ponieważ recenzje do nich są już od dawna na naszej stronie. Wspomnę tylko, że pierwszy z nich skupił się na nauce czytania. Zaczynał się od pojedynczych wyrazów pisanych wielką czcionką, od głoskowania, sylabowania, od krótkich, prostych zdań i powoli przechodził w coraz dłuższe teksty. Drugi elementarz był elementarzem matematycznym. Tutaj łatwo się domyślić, że opowiadania dotyczyły głównie tej...

Iwona_C_ | 2017-05-06

Prosty i przystępny język, a także ciekawa forma podania informacji sprawia, że Elementarz przyrodniczy czyta się jak dobrą książkę na dobranoc, a nie podręcznik przedszkolny czy szkolny. W każdej historii występuje dziecko w wieku wczesnoszkolnym, co pozwala małemu czytelnikowi jeszcze lepiej zrozumieć przedstawiane w książce treści. Co ważne, każda historia skłania do tego, aby móc porozmawiać z dzieckiem na konkretny temat i dowiedzieć się czegoś więcej o omawianych zjawiskach zachodzących w przyrodzie.

Ada_2015 | 2017-06-22
Na półkach: Przeczytane, 2017