Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy

Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Nowe przygody Kubusia Puchatka Paul Bright, Alan Alexander Milne, Kate Saunders, Jeanne Willis
Ocena 7,6
Nowe przygody ... Paul Bright, Alan A...
Okładka książki Mecz o wszystko, czyli dzień z życia piłkarza Ewa Nowak, Joanna Rusinek
Ocena 6,8
Mecz o wszystk... Ewa Nowak, Joanna R...
Okładka książki Tyczka w Krainie Szczęścia Emilia Dziubak, Martin Widmark
Ocena 7,0
Tyczka w Krain... Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe Michał Leśniewski, Maciej Szymanowicz
Ocena 7,9
Ale auta! Odja... Michał Leśniewski,&...

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
320
141

Na półkach: , ,

Pożyczyliśmy ją z biblioteki - teraz już wiem. Musimy ją kupić!! :D Książka inspiruje do poznawania przyrody, podsuwa wiele ciekawych eksperymentów, które możemy wykonać wspólnie z dziećmi.
Warto! Warto! Warto!

Pożyczyliśmy ją z biblioteki - teraz już wiem. Musimy ją kupić!! :D Książka inspiruje do poznawania przyrody, podsuwa wiele ciekawych eksperymentów, które możemy wykonać wspólnie z dziećmi.
Warto! Warto! Warto!

Pokaż mimo to

avatar
741
731

Na półkach: ,

"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" to książka, o przyrodzie i jej możliwościach, jej zagadkach i zawiłościach, o znaczeniu, wartości i niezwykłości.
To elementarz, ale z fabułą, bohaterami, historiami, zdarzeniami powiązanymi z głównym nurtem. Nauka poprzez zabawę, opowieść o jakichś wydarzeniach. Książka jest kolorowa, zawiera mnóstwo ilustracji i obrazków, wyróżnionych haseł i istotnych informacji. A poza tym emocje, ciekawe zagadki i doświadczenia.

Główni bohaterowie tej książki Julka, Lenka, Ada, Maja, Yao, Julek, Antek, Krzyś i kilku innych, przekazują dzieciom ciekawostki i sprawy poważne z obszaru przyrodniczego. Oczywiście bardzo szerokiego, bo to i pory roku i różnorodność krajobrazu Polski, możliwości ochrony przyrody, informacje o organach wewnętrznych, prawidłowym odżywianiu, zagrożeniach dla człowieka wynikających z nieznajomości roślin, zwierząt czy zjawisk atmosferycznych. W tej książce autorka zawarła też dużo treści na temat ochrony świata, przed niewłaściwym postępowaniem człowieka i rozwiązaniom. Uczy eco odpowiedzialności. Czytelnik dowiaduje się także jak sprawdzać pewne zjawiska przy pomocy łatwych eksperymentów.

Poczytam Ci mamo i Nasza księgarnia trzymają klasę. Polecam, bo ta książka to przygoda z nauką i wiedzą w praktyce bohaterów.

"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" to książka, o przyrodzie i jej możliwościach, jej zagadkach i zawiłościach, o znaczeniu, wartości i niezwykłości.
To elementarz, ale z fabułą, bohaterami, historiami, zdarzeniami powiązanymi z głównym nurtem. Nauka poprzez zabawę, opowieść o jakichś wydarzeniach. Książka jest kolorowa, zawiera mnóstwo ilustracji i obrazków,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6131
3433

Na półkach:

Pierwszy elementarz wydany przez Naszą Księgarnię w serii „Poczytam ci mamo” autorstwa Beaty Ostrowickiej pojawił się w naszym domu dwa lata temu. Autorka proponuje w nim naukę czytania metodą globalną. Nauki czytania nie zaczynamy od liter (być może z myślą o tym, że przecież dziecko uczyło się liter w przedszkolu). Proste słowa, proste zdania przechodzą płynnie w bardziej skomplikowane. To sprawia, że nie skupiamy się na literowaniu, ale na sylabizowaniu i czytaniu całych wyrazów, czyli idziemy w kierunku płynnego czytania.
Całość podzielono na trzy etapy. Zaczynamy od najprostszego: wyrazy przy ilustracjach. Kolejnym są proste zdanie i niedługie teksty, a kończą go proste opowiadania na dwie strony. Dużym plusem jest dostosowanie poziomu mówienia. Książka będzie też bardzo dobrym narzędziem w pracy z dziećmi z wadami wymowy.
Duże litery, interesujące ilustracje, twarda okładka sprawiają, że dziecko chętnie sięgnie po książkę i będzie starało się czytać z rodzicem. Książka doskonale nadaje się do wspólnego czytania, pokazywania sobie słów.
Rok temu mierzyłyśmy się z „Elementarzem matematycznym”, dzięki któremu dzieci mogą rozpocząć przygodę z liczbami, działaniami, jednostkami miary, figurami geometrycznymi, ułamkami, pieniędzmi. Wkradające się w dziecięcy świat matematyczne pojęcia nie wymagają rozwiązywania zadań. Opowiadania pozwalają jedynie zrozumieć, odkryć i zainteresować się światem cyfr.
Pracę z książką zaczynamy od prostego ćwiczenia trenującego koncentrację: wyszukiwanie różnic między dwoma podobnymi ilustracjami. Po nim przechodzimy do prostych, działających na dziecięcą wyobraźnię i bliskim małej pociesze sytuacją, jakimi są uczenie młodszych dzieci przez starsze liczenia. Kolejne pokazują szkolny świat z odrabianie lekcji, cieszeniem się weekendem, kontaktami ze zwierzętami, zabawami między rodzeństwem o dużej różnicy wieku, pokonywaniu lęków, poszerzaniu kręgu zainteresowań, odkrywaniu ważnych funkcji każdego elementu ciała, poznawanie miesięcy, dni tygodnia, planet, zabaw. Przy okazji dzieci poznają pojęcie zbiorów, przeciwieństw, czym jest podobieństwo, co wspólnego ma pożyczanie z odejmowaniem. Znajdą w niej też wzorce samodzielności, odkryją, że to wcale nie jest źle popełniać błędy bo się na nich uczymy. Dowiedzą się dlaczego pewne rzeczy należy wykonywać ściśle wg instrukcji, a inne niekoniecznie, dlaczego miary i wagi są bardzo ważne w czasie zakupów, gotowania, pieczenia, remontowania, dzielenia, wycieczek, liczenia kieszonkowego. Wejdą w świat dziecięcych problemów takich jak problemy z zapamiętywaniem i na nowo odkryją urok zabaw w kąpieli, patrzenia w nocne niebo.
Na końcu książki dzieci znajdą proste ćwiczenia: pisanie liczb, rysowanie figur geometrycznych, odwzorcowanie, naśladowanie.
Całość jest bardzo interesująca, opowieści przemyślane i doskonale wpisujące się w dziecięcy świat. Świat matematyczny jest delikatnie dzieciom przemycany. Beata Ostrowicka w opowieściach większy nacisk kładzie na relacje dzieci między sobą, ich emocje, funkcjonowanie w społeczeństwie, wzajemną nauką dzieci, przez co przygody bohaterów stają się bliskie małym czytelnikom.
Wielkim plusem jest to, że we wszystkich opowiadaniach przewijają się ci sami bohaterowie. Jest nią piętka przyjaciół: Antek, Lenka, Ada, Julek i Krzyś. Świat ograniczony do niewielkiej liczny osób lepiej pozwala śledzić małym czytelnikom kolejne losy dzieci i ich odkrywanie świata matematyki.
Całość wzbogacono ilustracjami Katarzyny Kołodziej. Są to proste obrazki przypominające rysunki starszych dzieci i bardzo dobrze oddające tematykę poszczególnych opowieści, dzięki czemu dzieci nie będą się nudzić, a trudniejsze pojęcia zostaną im pokazane. Wielkim plusem jest bardzo duża czcionka, która pozwoli na samodzielne czytanie, przez dzieci, które dopiero wchodzą w świat liter. Całość ma dość nietypowy format, ponieważ (jak wcześniejszy elementarz) książka jest kwadratowa. Matowe, grube kartki bardzo dobrze zszyto, dzięki czemu dzieci nie będą miały problemu z wypadającymi kartkami. Całość oprawiono w solidną tekturową, matową oprawę z interesującymi rysunkami na okładce.
W tym roku do wcześniejszych książek dołączył „Elementarz przyrodniczy”, w którym spotykamy się ze znanymi nam bohaterami. Wizualnie wygląda on tak samo jak dwa poprzednie, a merytorycznie bardzo się różni. Nie znajdziemy tu wprowadzenia, ćwiczeń na koncentrację, a wszystko dlatego, że książka składa się z opowieści z życia bohaterów. Przy okazji przeżywania różnych przygód, obserwacji świata, słuchania opowieści krewnych dzieci poznają pory roku, uczą się czym one się od siebie różnią, jak wyglądają góry, czym różni się strumień od wodospadu, jak wygląda morze, czym jest kotlina, dlaczego mapy są potrzebne, w jaki sposób można zrobić mapę, dlaczego powstaje burza i jak się wówczas zachować, co wpływa na barwę płatków kwiatów, dlaczego kałuże się zmniejszają, od czego to zależy, w jaki sposób dokonywać pomiarów, dlaczego warto sprawdzać pogodę, dlaczego tęcza ma określona ilość kolorów w określonej kolejności, w jaki sposób temperatura wpływa na otoczenie. Nie zabraknie też kierunków geograficznych, wyjaśnienia różnicy temperatur w jednym miejscu o tej samej porze dnia, budowy roślin, znaczenia owadów, budowy kwiatów, pierwszych plantacji. Ponad to dzieci dowiedzą się, dlaczego warto zbierać kasztany, co robić, aby w lesie i na polach zwierzęta były bezpieczne, w jaki sposób nieodpowiednie jedzenie wpływa na ludzi i zwierzęta. Ada i Lena zabiorą czytelników do pracowni ceramicznej. Dzieci dowiedzą się też, dlaczego woda jest bardzo ważna, w jaki sposób prawidłowo się odżywiać, czym jest powietrze, co to takiego smog i wiele innych informacji, które uczniowie muszą sobie przyswoić w czasie nauczania początkowego. Przybliżenie wiedzy z wykorzystaniem opowieści o rówieśnikach i ich przygodach pomaga na łatwiejsze przyswojenie materiału.
Wszystkie książki oprawiono w solidne i estetyczne okładki, strony bardzo dobrze zszyto i wzbogacono interesującymi ilustracjami Katarzyny Kołodziej. Duża czcionka i dostosowana do wieku ilość tekstu pozwala zachęcić młodych czytelników do czytania. Ponad to poza wchodzeniem w świat określonej dziedziny uczniowie odkryją, że ma ona wiele wspólnego z innymi naukami.
Zdecydowanie polecam wszystkie elementarze Beaty Ostrowickiej. Są one doskonałą alternatywą dla szkolnego podręcznika. Ponad to świetnie sprawdzą się jako książka do czytania do poduszki dla przedszkolaków, dzięki czemu dzieci wcześniej będą mogły oswajać się z ważnymi zagadnieniami.

Pierwszy elementarz wydany przez Naszą Księgarnię w serii „Poczytam ci mamo” autorstwa Beaty Ostrowickiej pojawił się w naszym domu dwa lata temu. Autorka proponuje w nim naukę czytania metodą globalną. Nauki czytania nie zaczynamy od liter (być może z myślą o tym, że przecież dziecko uczyło się liter w przedszkolu). Proste słowa, proste zdania przechodzą płynnie w bardziej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
519
283

Na półkach: , , , ,

"Elementarz przyrodniczy" to kolejna część serii wydawniczej Poczytam ci, mamo. Książka zawiera kilkanaście krótkich historyjek, które zaznajamiają młodego czytelnika z takimi zagadnieniami jak: przemijanie pór roku, zmiana stanów skupienia wody, różne typy krajobrazów, konieczność stosowania właściwej diety oraz prowadzenia aktywnego trybu życia itp. Autorka książki uwrażliwia też na potrzebę dbania o środowisko naturalne, zarówno poprzez działania typu dokarmianie zwierząt zimą, jak również zmianę nawyków, które pomogą ocalić naszą planetę przez postępującymi zmianami klimatycznymi. Są to więc zagadnienia zgodne z podstawą programową dla klas I-III szkoły podstawowej.

Wiedza została podana w przystępnej dla uczniów formie, lekkiej i zabawnej. Do tekstu zostały dołączone ilustracje oraz schematy, stanowiące dodatkową pomoc w zrozumieniu trudniejszych zagadnień. Co więcej, na kartach książki pojawiły się pomysły na doświadczenia, które można przeprowadzić w domowych warunkach z zastosowaniem jedynie kilku niezbędnych przedmiotów. Warto więc zaangażować dziecko w przygotowanie i przeprowadzenie eksperymentu, który pozwoli mu zrozumień zachodzące wokół nas zjawiska.

Książkę można czytać zarówno z młodszymi pociechami, które z pewnością docenią barwne ilustracje oraz zabawne historyjki, jak również podsunąć ją nieco starszym i umiejącym już samodzielnie czytać dzieciom. W drugim przypadku idealnie sprawdzi się duża i wyraźna czcionka, a także dobrana do wieku dziecka długość tekstów. Lektura książki może stanowić wstęp do lekcji przyrody dla młodszych dzieci, jak również uzupełnienie wiedzy dla starszaków.

Elementarz przyrodniczy to kolejna ciekawie wydana książka od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jej lektura wzbudza w dziecku fascynację otaczającym światem i zachęca do wnikliwego obserwowania przyrody. Na uwagę zasługuje też solidne wydanie książki - twarda opraca, dobrej jakości papier oraz przykuwające wzrok i rozbudzające wyobraźnię dziecka ilustracje.

http://pozeracz-slow.blogspot.com/2017/05/czytamy-i-poznajemy-swiat-odsona-2.html

"Elementarz przyrodniczy" to kolejna część serii wydawniczej Poczytam ci, mamo. Książka zawiera kilkanaście krótkich historyjek, które zaznajamiają młodego czytelnika z takimi zagadnieniami jak: przemijanie pór roku, zmiana stanów skupienia wody, różne typy krajobrazów, konieczność stosowania właściwej diety oraz prowadzenia aktywnego trybu życia itp. Autorka książki...

więcej Pokaż mimo to

avatar
437
435

Na półkach:

Prosty i przystępny język, a także ciekawa forma podania informacji sprawia, że Elementarz przyrodniczy czyta się jak dobrą książkę na dobranoc, a nie podręcznik przedszkolny czy szkolny. W każdej historii występuje dziecko w wieku wczesnoszkolnym, co pozwala małemu czytelnikowi jeszcze lepiej zrozumieć przedstawiane w książce treści. Co ważne, każda historia skłania do tego, aby móc porozmawiać z dzieckiem na konkretny temat i dowiedzieć się czegoś więcej o omawianych zjawiskach zachodzących w przyrodzie.

http://www.czytajac.pl/2017/04/poczytam-ci-mamo-elementarz-przyrodniczy/

Prosty i przystępny język, a także ciekawa forma podania informacji sprawia, że Elementarz przyrodniczy czyta się jak dobrą książkę na dobranoc, a nie podręcznik przedszkolny czy szkolny. W każdej historii występuje dziecko w wieku wczesnoszkolnym, co pozwala małemu czytelnikowi jeszcze lepiej zrozumieć przedstawiane w książce treści. Co ważne, każda historia skłania do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1841
1841

Na półkach: ,

Pewnie nie będę zbyt oryginalna pisząc, że uwielbiam książki z serii "Poczytam ci mamo". Już wiele razy pisałam Wam na temat tej serii, znajdują się w niej zarówno książki "Co robią samoloty", "Co robią auta", "Co robią koty" itd. Ale są w niej także trzy wspaniałe elementarze autorstwa Beaty Ostrowickiej. Oczywiście o pierwszym i drugim już Wam pisałam, dzisiaj czas na ten najnowszy. Każdy z poprzednich jest rewelacyjny, ale przyznam, że na ten moment właśnie ten elementarz przyrodniczy stał się moim ulubionym z całej trójki :)

Nie chciałabym się rozpisywać na temat tych pozostałych ponieważ recenzje do nich są już od dawna na naszej stronie. Wspomnę tylko, że pierwszy z nich skupił się na nauce czytania. Zaczynał się od pojedynczych wyrazów pisanych wielką czcionką, od głoskowania, sylabowania, od krótkich, prostych zdań i powoli przechodził w coraz dłuższe teksty. Drugi elementarz był elementarzem matematycznym. Tutaj łatwo się domyślić, że opowiadania dotyczyły głównie tej dziedziny. Dzisiejszy temat elementarza jest mi najbardziej bliski ponieważ zawsze interesowałam się przyrodą pod każdym względem i do teraz lubię taką tematykę.

Jednak nie znaczy to wcale, że poprzednie części nie są przeze mnie lubiane, wręcz przeciwnie ogromnie doceniam i zachwycam się każdą z nich. Pierwsza okazała się wprost idealna dla mojego syna, który z czytaniem do teraz jest na bakier, takie ćwiczenia czytania prostych tekstów są świetne nie tylko dla tych początkujących dzieci, ale także dla tych co muszą ćwiczyć tę umiejętność. Część matematyczna to u nas hit ponieważ Nikodem uwielbia matematykę. Teraz będziemy się brać za przyrodę i jestem pewna, że tutaj także odniesie ona duży sukces ponieważ moje dziecko załapało bakcyla i także bardzo interesuje je taka tematyka.

Znowu się tak rozgadałam, a na temat tej konkretnej książki jeszcze nic nie zdążyłam Wam napisać ;) Czym prędzej nadrabiam. Jeśli znacie już te elementarze to z pewnością wiecie, że główni bohaterowie od początku do teraz są niezmienni. Są nimi Antoś, Lenka, a także ich szkolni koledzy i koleżanki, między innymi Julek, Ada, a także rodzeństwo Maja i Yao, których mama jest Chinką.

W książce tej znajduje się ponad dwadzieścia opowiadań z udziałem naszych małych bohaterów. Nie będę opisywała Wam dokładnie wszystkich ponieważ byłoby tego zbyt wiele. Ale przeczytamy na przykład o odwiedzinach Julka u jego dziadka, o wycieczce klasowej w góry, o nocowaniu Lenki i Ady u babci Ady na wsi, o pięknym ogrodzie Pani Stasińskiej, o pomyśle na preznt dla mamy Jareczka i Dareczka, o zbieraniu kasztanów, o piesku Ady, który musiał wybrać się do weterynarza, o niezdrowych przekąskach, na które ma ochotę Yao...

To oczywiście tylko mała część tego o czym tutaj przeczytamy. Ja jednak chciałabym rozwinąć nieco temat i napisać Wam o kilku niezwykle ciekawych, pouczających i ważnych zagadnieniach, które znajdują się w tych wszystkich opowiadaniach. Są tutaj poruszane oraz nieco bardziej rozwinięte różne przyrodnicze tematy. Znowu nie wymienię Wam ich wszystkich tylko niektóre, po to, aby choć odrobinę przybliżyć Wam zawartość tego elementarza :)

Zmiany pór roku oraz pór dnia, postępowanie podczas burzy, eksperymenty z wodą, temperatury dodatnia i ujemna, kierunki świata, budowa kwiata, hodowanie roślinki wyrastającej z fasolki, wypalanie traw, dokarmianie zwierząt zimą, budowa psa, woda w życiu codziennym, ptaki odlatujące na zimę do ciepłych krajów, zdrowe i niezdrowe odżywianie, smog, segregacja śmieci, zagrożenia ze strony roślin i zwierząt, elektryczność, dbanie o ziemię...

Jak widzicie mamy tutaj same ciekawe i bardzo mądre informacje, a wszystko to przemycone w niedługich opowiadaniach na temat naszych bohaterów, ich rodzin, szkoły, zabaw... Nie znajdziemy tutaj typowych, fachowych opisów prostu z encyklopedii, nie ma formułek wyjaśniających te wszystkie pojęcia, są po prostu opowiadania, rozmowy dzieciaków zarówno między sobą jak i z dorosłymi i właśnie w taki sposób wszystko jest tutaj wyjaśniane. Nie zbyt skomplikowanie, a jednocześnie bardzo zrozumiale dzięki czemu mali czytelnicy z pewnością zrozumieją wszystko o czym czytają. Jestem pewna, że nie tylko zrozumieją, ale także zapadnie im to w pamięć :)

Po raz kolejny muszę napisać, że jestem zachwycona, oczarowana i ogromnie się cieszę, że ta wspaniała książka zawitała na półce moich dzieci. Jest to mądra, pouczająca lektura, porusza ważne kwestie dotyczące przyrody i ekologii i robi to w tak zwyczajny sposób, że dzieciaki nawet się nie zorientują, że to wszystko to najprawdziwsza nauka ;)

Elementarz przyrodniczy, który dzisiaj mam okazję Wam tutaj zaprezentować jest nie tylko ciekawy i mądry, ale także ładny i fajnie wydany. Mamy tutaj sztywną okładkę, wewnątrz bardzo kolorowe strony pełne ślicznych ilustracji. Ilustracje te natomiast wspaniale pokazują to wszystko o czym czytamy. Są idealnym uzupełnieniem, ozdobą i prezentacją poszczególnych zagadnień. Do tego mamy przy nich różne "dymki" ze śmiesznymi komentarzami, strasznie mi się to podoba, aż buzia sama się uśmiecha :) Czcionka jest duża i bardzo czytelna. Co prawda czytania jest tutaj już sporo, ale w końcu to już wyższy poziom nauki. Wszystkie informacje zawarte w tym elementarzu przystosowane są dla dzieci w klasach 1-3. Moim zdaniem jest to obowiązkowa lektura dla wszystkich dzieciaków, masa informacji zakamuflowana w ciekawych opowiadaniach - rozwiązanie idealnie! Polecam!

Pewnie nie będę zbyt oryginalna pisząc, że uwielbiam książki z serii "Poczytam ci mamo". Już wiele razy pisałam Wam na temat tej serii, znajdują się w niej zarówno książki "Co robią samoloty", "Co robią auta", "Co robią koty" itd. Ale są w niej także trzy wspaniałe elementarze autorstwa Beaty Ostrowickiej. Oczywiście o pierwszym i drugim już Wam pisałam, dzisiaj czas na ten...

więcej Pokaż mimo to

avatar
384
178

Na półkach: ,

Wydawnictwo Nasza Księgarnia w swej ofercie posiada serię elementarzy napisanych przez Beatę Ostrowicką. Książki "Poczytam ci, mamo. Elementarz" do nauki czytania jeszcze nie mamy na swej półce, ale niedługo się to zmieni. Natomiast "Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny" mamy już od dawna i szczerze polecamy. Dziś chciałabym Wam zaprezentować trzeci z serii "Elementarz przyrodniczy", który również przypadł nam do gustu.

"Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" to książka, która wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, ale w sposób odmienny niż podręczniki. Znajdziemy w niej opowiadania, które na pierwszy rzut oka niewiele mają wspólnego z nauką, jednak przemycają one wiedzę z zakresu edukacji klas I - III szkoły podstawowej. Bardzo ważnym elementem tej książki są ilustracje, które w znaczący sposób uzupełniają tekst opowiadań i prezentują informacje dotyczące danego zagadnienia.

Tak więc, w opowiadaniach o przygodach Julka, Lenki, Ady i ich koleżanek i kolegów, którzy są takimi samymi dziećmi, jak czytelnicy elementarza, przemycone zostały między innymi informacje o zmianach pór roku, ukształtowaniu terenu i krajobrazie Polski, organach wewnętrznych, racjonalnym odżywianiu, sposobach ochrony przyrody, zagrożeniach ze strony roślin, zwierząt czy zjawisk atmosferycznych. Wiedza ta, okraszona została sporą dawką humoru i pięknie zilustrowana, dzięki czemu mocniej zapada w pamięć. "Elementarz przyrodniczy" czyta się prawie jak bajkę, a przy okazji czytelnik poszerza swoją wiedzę na temat przyrody.
Książka ta, jak i pozostałe dwa elementarze jest dość gruba i ma twarde okładki. Tekst opowiadań zapisany jest dużą czcionką ułatwiającą czytanie dzieciom rozwijającym tę umiejętność. Elementarz jest doskonałym uzupełnieniem dla szkolnego podręcznika.

Zapraszam na mojego bloga, znajdziecie tam dużo zdjęć wnętrza książki
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2017/04/elementarz-przyrodniczy-b-ostrowicka.html

Wydawnictwo Nasza Księgarnia w swej ofercie posiada serię elementarzy napisanych przez Beatę Ostrowicką. Książki "Poczytam ci, mamo. Elementarz" do nauki czytania jeszcze nie mamy na swej półce, ale niedługo się to zmieni. Natomiast "Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny" mamy już od dawna i szczerze polecamy. Dziś chciałabym Wam zaprezentować trzeci z serii...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1287
386

Na półkach: , ,

ale o co chodzi.... zanim w opowiadanie wgryzłyśmy się to niespodziewanie i bez puenty koniec. Bez rodzica obok nie ma sensu kompletnie. ale jako bodziec do dyskusji o przyrodzie - ok , choć znów czegoś jakby brak

ale o co chodzi.... zanim w opowiadanie wgryzłyśmy się to niespodziewanie i bez puenty koniec. Bez rodzica obok nie ma sensu kompletnie. ale jako bodziec do dyskusji o przyrodzie - ok , choć znów czegoś jakby brak

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    28
  • Chcę przeczytać
    22
  • Posiadam
    3
  • Teraz czytam
    3
  • Rok 2017
    2
  • 2018
    2
  • 2017
    2
  • 2021
    1
  • Literatura dziecięca
    1
  • Może przeczytam w 2024
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy


Podobne książki

Przeczytaj także