Przesuń paluszkiem. W lesie wróżek

Seria: Przesuń paluszkiem
Wydawnictwo: Wilga
zdolnedzieci

Wystarczy jeden gest, aby odmienić świat…

W tych książeczkach dziecko może odmienić każdą z ilustracji dosłownie jednym paluszkiem. Wszystkie obrazki kryją wewnątrz przesuwaną kartę, dzięki której zmienia się charakter przedstawionej sytuacji. Doskonałe książki do wspólnego czytania i opowiadania własnych historii.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/przesun-paluszkiem-w-lesie-wrozek.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/przesun-paluszkiem-w-lesie-wrozek.html

sylwiawa | 2017-08-18

Jedno przesunięcie paluszka odkrywa, kto schronił się w lesie wróżek, jak rosną jabłuszka na jabłoni, jak śnieg biały przykrywa szczyt góry, gdzie mieszka kotek bury, jak wyrośnie pierwszy ząbek….

W skład serii wchodzą też inne książeczki: Kiedy słońce wstaje, Na nocnym niebie, Gdy przychodzi wieczór, W lesie wróżek. Tematyka jest przyjazna dla dzieci, które zaczynają przygodę z ze słowem pisanym i poznawaniem otaczającego świata za pomocą obrazów.

„W lesie wróżek” to kolorowa propozycja zabawy, zmieniania scen za dotknięciem jednego paluszka. Możemy sprawić, że jabłka kwitną na jabłoni, zacznie padać śnieg, a myszka zacznie uciekać przed kotkiem. Pięknie wydana, z wykorzystaniem ciepłych kolorów przyjaznych dla wyobraźni, z grubymi stronami, laminowana, tak, że nawet podczas wypadków, książeczka jest bezpieczna przed zachlapaniem. Okrągłe i grube brzegi są bezpieczne dla maluszka. I co najważniejsze ruchoma zabawa jest możliwa już od pierwszej strony.

Oryginalny i pomysłowy...

zdolnedzieci | 2017-03-29

Seria: Przesuń paluszkiem, to książki, które urzekły mnie przede wszystkim swoją oprawą graficzną. Tak ciepłych i miłych dla oka kolorów nie widziałam już dawno. Jeżeli dodamy do tego ruchome obrazki, które zachwycają swoją różnorodnością, to mamy idealne książki dla najmłodszych czytelników.

Ola i Rafał mają nieco gorszy dzień. Pogoda nie dopisuje -wiatr złowieszczo wyje za oknem, uniemożliwiając bezpieczną przechadzkę. Pełna obaw zerkam na drzewo oznaczone wielkim krzyżem - jest spróchniałe i lada chwila zawali się na ogrodzenie znajdujące się na przeciwko domu. Służby drogowe jakoś nie kwapią się do jego usunięcia. Pod dom zajeżdża auto i już po chwili wstępuje we mnie nadzieja. Być może dzieci chociaż na chwilę przystaną i zapanuje w domu spokój.
- Paczka z książkami! - krzyczę i wyjmuję dwie nowości od Wydawnictwa Wilga.
Dzieci jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki milkną, po...

Leila | 2017-11-17

Moja córeczka nie ma jeszcze półtora roku, ale bardzo lubi tą książke. Codziennie do niej wraca i próbuje (skutecznie) przesuwac obrazki. Jedyny minus jaki widzę to to że ciężko maluszkowi przesunąć okiennice w okienku i odsłonic kotka. To okienko powinno byc trochę inaczej pomyślane.

arete | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018