Z Pokorą przez życie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ag2S

Pierwszy wywiad rzeka z Wojciechem Pokorą. Aktorem został przez przypadek, ale kolejne pokolenia Polaków pokochały go za role w „Poszukiwany, poszukiwana”, „Alternatywy 4” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”. Ta błyskotliwa i inteligentna rozmowa to przenikliwy portret niezwykle lubianego aktora. Wojciech Pokora opowiada o dzieciństwie w cieniu wojny, technikum samochodowym ukończonym z Jerzym...

Pierwszy wywiad rzeka z Wojciechem Pokorą.

Wojciech Pokora opowiada o dzieciństwie w cieniu wojny, technikum samochodowym ukończonym z Jerzym Turkiem i swojej drodze do aktorstwa. W końcu lekcje pobierał u samej Hanki Bielickiej, a komedianta odkrył w nim Wiesław Gołas!

Z poczuciem humoru wspomina współpracę ze Stanisławem Bareją czy kabaretem Olgi Lipińskiej. Sypie anegdotami z życia środowiska aktorskiego. Zdradza sekrety przygotowywania się do ról nie tylko teatralnych, lecz także prywatnych. Warto zdradzić, że drugim głosem tej książki jest żona Hanna, niegasnąca miłość Pana Wojciecha. Razem zdradzają przepis na udane małżeństwo. Są parą ponad 60 lat!

Kto myśli, że cokolwiek wie o Wojciechu Pokorze, zdziwi się po przeczytaniu tej książki. Nie dajcie się zwieść! To aktor pokorny i przekorny.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

miguelgaspar | 2019-09-11
Przeczytana: 11 września 2019

Opowieść starszego człowieka z lukami w pamięci - dużo anegdotek które są słabe i niewiele wnoszą. Przeczytałem, bo uwielbiam postacie wykreowane przez pana Pokore.

Beata | 2019-09-04

Zawsze bardzo lubiłam Wojciecha Pokorę, tak jak i większość aktorów jego pokolenia, zatem z wielką chęcią zasiadłam do tej książki. I się rozczarowałam. To był wywiad ze staruszkiem, któremu pamięć szwankowała, więc w dużej mierze odpowiedzi udzielała jego żona.
Pan Pokora to przeciwieństwo celebryty, ciepły i miły człowiek, niezwykły, kochany przez pokolenia Polaków aktor. Wielka szkoda, że ten wywiad przeprowadzono zdecydowanie za późno, kiedy tak wiele faktów i wydarzeń umknęło z pamięci tego lubianego przez wszystkich artysty.

Ella | 2019-07-17

Bardzo przyjemny w czytaniu wywiad rzeka z sędziwym już, ale wciąż w dobrej formie znakomitym aktorem, który już zawsze dla mnie pozostanie docentem Furmanem pijącym z jednym bosmanem szklankami spirrrytusss!
Polecam fanom i nie tylko.

PWS | 2019-03-06

Jeden z najwybitniejszych aktorów scen polskich, grane przez niego role zawsze powodują uśmiech na twarzy, kto nie pamięta docenta Furmana czy Marysi. Można napisać wiele słów na temat tego skromnego wiodącego spokojne życie człowieka ale chyba najlepiej zrobić sobie kawkę siąść w zaciszu domowym z książką i czytać, czytać ...

Malkontent | 2019-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2019

Uważam, że szału nie ma. Pan Pokora może i role miał dobre (śmieszne), to prywatnie raczej nie błyszczy. Duża w tym zasługa pana Pyzi, który prowadzi rozmowę dość sztywno i pretensjonalnie. Ciekawostką dla mnie jest to że Pokora nie pamięta czy grał w Misiu. I ogólnie Miś mu się nie podobał. Dość niemiło potraktował Wilhelmiego jako aktora surowego. No cóż, co to szkodzi dać pstryczka nieżyjącemu koledze. Zaskoczyła mnie natomiast informacja, że rola kaowca z Rejsu była pisana pod Kobielę. No cóż, dla mnie Tym to jest mistrzostwo świata.

Angelic | 2019-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2019

Mając w myślach tak niesamowite produkcje z udziałem pana Wojciecha, jak chociażby „Poszukiwany, poszukiwana”, „Alternatywy 4”, „Brunet wieczorową porą” czy „C.K. Dezerterzy” i prawie rok po śmierci aktora, postanowiłam poczytać o jego życiu, ułożonym dzięki serii wywiadów.

Krzysztof Pyzia przygotowany do każdej rozmowy umiał w zręczny sposób zadawać pytania i konfrontować pana Wojciecha ze znanymi faktami z jego życia. I chyba niesamowitym pozostaje to, jak prosty i spokojny to był człowiek. Żył z jedną kobietą w szczęśliwym związku przez 60 lat, a największą radość sprawiały mu wyjazdy na działkę i spokojne czytanie w cieniach wiekowego dębu. Możemy się z tej książki wiele dowiedzieć o jego karierze teatralnej, która zaczynała się w teatrze dramatycznym, jak również o reagowaniu na stres przed wystąpieniami i relacji z innymi aktorami.

„Mam nawet takie powiedzenie, że łatwiej kogoś wzruszyć niż rozśmieszyć.”

Książka na pewno wymagała dużo pracy i wysiłku, zarówno ze strony...

Anaela | 2019-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Przeczytana jednym tchem. Wzrusza i bawi.

Boa | 2018-09-24

jestem mile zaskoczona miłością państwa Pokorów!!!

Ala | 2018-09-02
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 01 września 2018

Pogawędka w domu aktora, który już niewiele pamięta i którego interesują już dość przyziemne sprawy. Zaskakujące ,że kompletnie brak mu poczucia humoru.

Agnieszka Garncarczyk | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Wywiad w formie książki przeprowadzony przez dziennikarza radia Zet Krzysztofa Pyzię z nieodżałowanym już Wojciechem Pokorą, a właściwie z obojgiem małżonków.
Całość w okraszona wieloma zdjęciami z rodzinnego archiwum.
Aktor znany z wielu wybitnych ról wspomina swoje początki pracy zarówno tej w FSO jak i w teatrze.
We wspomnieniach pojawiają się także wspaniali koledzy aktora,z ktorymi miał możliwość współpracować. Możemy się dowiedzieć jak wyglądała praca na planie takich filmów jak "Poszukiwany, poszukiwana"- bardzo zresztą nielubianego przez Pokorę czy "Rejs".
Ważną rolę w życiu p.Wojciecha odegrała żona Hanna, pełniąca funkcję asystentki , organizatorki. Widać to także w czasie przeprowadzania rozmowy, gdzie Hania jest wciąż obecna i na jej zdaniu polega w wielu przypadkach Pokora.
Z całości wspomnień wyłania się obraz człowieka raczej spokojnego i skrytego, wręczy wycofanego. Dlatego też nie spotkamy w książce historii plotkarskich.
Tu wszędzie jest elegancja i...