Wyzwanie czytelnicze LC

Państwo w Państwie i Ja

Wydawnictwo: Editions Spotkania

Książka „Państwo w państwie i ja” jest swego rodzaju rozliczeniem Małgorzaty Cecherz z programem „Państwo w Państwie” – nadawanym na antenie Telewizji Polsat. To historie, które najbardziej wstrząsnęły Autorkę przy wieloletniej pracy nad programem. Jako reporter to ona właśnie stykała się bezpośrednio z pokrzywdzonymi ludźmi. W książce znalazły się nie tylko historie, które nie znalazły...

W książce znalazły się nie tylko historie, które nie znalazły swojego finału, ale również te z happy endem – po to, by stały się dla innych inspiracją do walki z często niesprawiedliwym systemem prawnym.

Opisane w książce „Państwo w państwie i ja” historie pokazują nie tylko bezwzględność systemu, ale również osobisty stosunek Autorki do problemów poszkodowanych bohaterów. Nie można bowiem pracować nad formułą programu „Państwo w państwie” bez osobistego i emocjonalnego zaangażowania w problemy innych. Małgorzata Cecherz przyznaje, że będąc obok tych ludzi mimowolnie wchodziła w ich świat, współprzeżywała ich cierpienie, a starania o pomoc nie były wyłącznie skutkiem zawodowych zobowiązań, ale złożonych prywatnie obietnic.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: https://www.editionsspotkania.pl/pl/p/Panstwo-w-Panstwie-i-Ja./95

Książkowo_czyta | 2017-01-28
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Publikacja ta mimo swojej niewielkiej objętości niesie w sobie niebagatelny ładunek emocjonalny. Czytając ją nie sposób bowiem pozostawać obojętnym wobec opisanych przez autorkę dramatycznych ludzkich losów, które jak się niestety okazuje mogłyby stać się udziałem każdej i każdego z nas.

Małgorzata Cecherz znana widzom z emitowanego na antenie TV Polsat programu publicystycznego „Państwo w Państwie” zdecydowała się opisać kilka spraw, z którymi zetknęła się podczas realizacji w/w programu, a które z różnych powodów bardzo mocno utkwiły w jej pamięci.

Przytoczone przez nią ludzkie historie, chociaż różnią się od siebie to z całą pewnością ukazują z jednej strony bezwzględne oblicze systemu prawnego w naszym kraju, z drugiej natomiast niesamowitą bezradność jednostki ludzkiej, często niewinnej, czy chorej, w walce o sprawiedliwość, wolność, powrót do normalnego życia i oczyszczenie dobrego imienia... Gdy z ofiary, właściwie nie wiadomo na jakiej podstawie, człowiek staje się...

Zaczarowana | 2017-03-07
Przeczytana: 06 marca 2017

Porażająca-to jedyne co mogę o tej książce powiedzieć, to i tak za małe, ale najbardziej chyba wpisujące się w przedstawione w książce treści pojęcie. Co do reszty natomiast-jeśli ktoś ogląda "Państwo w Państwie" to co tydzień obserwuje to, jak heroiczną walkę toczą ludzie tworzący ten program, żeby ubrać w słowa skalę często urzędniczej głupoty czy ignorancji na które, po prostu, po ludzku brak słów....

bookini-w-poscieli | 2018-09-27
Magda MS | 2017-12-01