Krystyna

Zapiski z czasu wojny to zbiór świadectw - listów, wspomnień, przemówień - pisanych zarówno przez Antoine'a de Saint-Exupery'ego, jak i do niego i o nim. Zobaczymy tu więc autora Małego Księcia z mało znanej dotychczas strony, niejako prywatnie, oczami jego przyjaciół i znajomych. Usłyszymy też, od niego samego, czym żył, o czym marzył, jak postrzegał świat. Zapiski pokażą nam również warsztat Saint-Exupery'ego; niejednokrotnie bowiem pojawiają się tu wypowiedzi, mówiące o powstawaniu bądź to wspomnianego już Małego Księcia, Twierdzy czy innych, znanych nam już książek tego autora.

źródło opisu: merlin.pl

Krystyna | 2016-11-30