Wiersze zebrane (z płytą)

Wydawnictwo: Czytelnik
poezja
Bożena

Tom Wiersze zebrane (I wyd. 2008, Biblioteka „Gazety Wyborczej”, 2008) zawiera utwory ze zbiorów Notes (I wyd. „Czytelnik”, 1986), Prawa natury (Wyd. Literackie, 2006) oraz kilka ostatnich wierszy napisanych przez Ryszarda Kapuścińskiego przed śmiercią. Poezja Autora Cesarza to intymna podróż do wnętrza siebie, która ukazuje nieznane oblicze Ryszarda Kapuścińskiego – światowej sławy reportera...

Poezja Autora Cesarza to intymna podróż do wnętrza siebie, która ukazuje nieznane oblicze Ryszarda Kapuścińskiego – światowej sławy reportera i pisarza.

Tom z płytą, na której wybrane wiersze czyta Ryszard Kapuściński.

źródło okładki: SW Czytelnik

Pafnucy | 2011-05-14

Kapuściński uprawiał reportaż literacki na najwyższym światowym poziomie (absolutny banał - z którym większość się zgodzi). I to nie Naipaul, ale on powinien dostać Nobla. Mówił zaś z tym swoim uroczym, świat-odczuwającym uśmiechem, o wojnach, rewolucjach, segregacjach i różnicach między Południem i Północą. Kiedy go słuchałem, zawsze chciałem pakować się i jechać do Afryki. Kapuściński robił też zdjęcia, często portretowe, które przewyższały nierzadko średni poziom wakacyjnych albumów. Ale wiersze - proszę wybaczyć... Leonardo da Vinci, nawet on, nie był we wszystkim najlepszy.

Ela91 | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Ah wiersze Kapuścińskiego są jak połączenie młodości z mądrością człowieka dojrzałego. Momentami ulotne i łatwe by przejść przez dobór słowa w konwencji trudnej z przeplotem naukowych odniesień. Polecam :)

Katemeika | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

No cóż. Niestety robię się coraz bardziej wybredny. Może to autyzm testosteronowy?

GabrielL Kamiński | 2011-07-23
Przeczytana: 02 grudnia 2004

Ciekawe, dla mnie odkrycie...jak powiedziałby szykiem przestanym mistrz Joda

Anymouss | 2011-05-24
Przeczytana: 24 maja 2011

O niebo lepiej sprawdzał się w pisaniu reportaży

iKar Ded | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Poezja Kapuścińskiego jest... taka sobie.

IvonaS | 2013-04-21
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Mozna poczytac...ale bez zachwytu...

Marzena_sw | 2018-04-14
Angelika | 2017-09-15