Wiersze zebrane

Wydawnictwo: Agora SA

Poezja Kapuścińskiego jest przesiąknięta melancholią, a równocześnie gorączką życia Claudio Magris

Pafnucy | 2011-05-14

Kapuściński uprawiał reportaż literacki na najwyższym światowym poziomie (absolutny banał - z którym większość się zgodzi). I to nie Naipaul, ale on powinien dostać Nobla. Mówił zaś z tym swoim uroczym, świat-odczuwającym uśmiechem, o wojnach, rewolucjach, segregacjach i różnicach między Południem i Północą. Kiedy go słuchałem, zawsze chciałem pakować się i jechać do Afryki. Kapuściński robił też zdjęcia, często portretowe, które przewyższały nierzadko średni poziom wakacyjnych albumów. Ale wiersze - proszę wybaczyć... Leonardo da Vinci, nawet on, nie był we wszystkim najlepszy.

Ela91 | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Ah wiersze Kapuścińskiego są jak połączenie młodości z mądrością człowieka dojrzałego. Momentami ulotne i łatwe by przejść przez dobór słowa w konwencji trudnej z przeplotem naukowych odniesień. Polecam :)

GabrielL Kamiński | 2011-07-23
Przeczytana: 02 grudnia 2004

Ciekawe, dla mnie odkrycie...jak powiedziałby szykiem przestanym mistrz Joda

Anymouss | 2011-05-24
Przeczytana: 24 maja 2011

O niebo lepiej sprawdzał się w pisaniu reportaży

iKar Ded | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Poezja Kapuścińskiego jest... taka sobie.

IvonaS | 2013-04-21
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Mozna poczytac...ale bez zachwytu...

Drach | 2016-09-25
only_me | 2016-04-29