Kobiety wzdychają częściej

Cykl: Takie rzeczy tylko z mężem (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ag2S

Jeżeli myślicie, że bycie mężatką jest proste, to jesteście w błędzie! Zastanawiałyście się kiedyś, jak to jest mieszkać pod jednym dachem z mężem, obłędnie przystojnym wuefistą i byłym narzeczonym? Zuzanna właśnie znalazła się w takiej sytuacji. Gdyby tego było mało, do Jaszczurek przyjeżdża ekipa telewizyjna, by nakręcić film o wypadku, który zdarzył się tuż pod jej domem! Zuzanna...

Jeżeli myślicie, że bycie mężatką jest proste, to jesteście w błędzie!

Zuzanna właśnie znalazła się w takiej sytuacji. Gdyby tego było mało, do Jaszczurek przyjeżdża ekipa telewizyjna, by nakręcić film o wypadku, który zdarzył się tuż pod jej domem! Zuzanna niespodziewanie zostaje gwiazdą filmową i nie jest tym zachwycona…

Kobiety wzdychają częściej to zwariowana i barwna opowieść o tym, że bycie kurą domową niekoniecznie polega na gotowaniu obiadów, sprzątaniu i robieniu prania.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
uncafeconlibros książek: 884

Od przybytku głowa nie boli?

„Kobiety wzdychają częściej” to kontynuacja historii Zuzanny, która w „Takie rzeczy tylko z mężem” starała się odzyskać uwagę i zainteresowanie małżonka. Wśród mnóstwa zabawnych perypetii bohaterka odkryła, że wciąż pozostaje atrakcyjną kobietą i może podbić niejedno męskie serce. Agata Przybyłek udowodniła natomiast, że jest świetna w tworzeniu powieści obyczajowych o komediowym zabarwieniu.

Zuzanna, po dramatycznych wydarzeniach opisanych w pierwszej części cyklu, powoli dochodzi do siebie. Troską otacza ją nie tylko małżonek, ale również przystojny kolega ze szkoły, który chwilowo pomieszkuje w domu Ludwika i Zuzy. Burza uczuć, która towarzyszy bohaterce od czasu przypadkowej rozmowy z terapeutką, nie tylko nie ustała, ale wręcz przybiera na sile. Tym bardziej, że teraz pod wspólnym dachem z kobietą zamieszkać ma również dawny narzeczony, który boleśnie złamał jej serce i zostawił nieomal przed ołtarzem.

Jak to możliwe, że nauczycielka ze spokojnej wsi nagle wpakowała się w takie tarapaty? Jeszcze kilka tygodni wcześniej narzekała na brak zainteresowania męża, a teraz okazuje się, że jest obiektem westchnień aż trzech mężczyzn jednocześnie! Kiedy dodatkowo do Jaszczurek przyjedzie ekipa filmowa, która kręcić ma materiał o wypadku Zuzanny, bohaterowie nie zaznają już ani chwili spokoju.

„Kobiety wzdychają częściej” to zgrabnie napisana powieść obyczajowa, która z pewnością nie rozczaruje fanek talentu autorki. W książce nie brakuje zabawnych perypetii bohaterów znanych z pierwszej części, ale także nowych ciekawych postaci. Dodatkowo autorka postanowiła połączyć fabułę dwóch cyklów i swój epizod w książce ma równie ciotka Zuzanny – Halina, czyli jedna z głównych bohaterek serii o kobietach z pobliskich Sosenek.

Jak to zwykle w twórczości Agaty Przybyłek bywa, tak i tym razem czytelniczki spodziewać się mogą lekkiej rozrywki, która rozśmieszy je i wzruszy. A samo zakończenie książki, podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, sprawi, że z zapartym tchem będziemy czekać na kontynuację przygód Zuzy i jej nietypowej rodzinki, która ma pojawić się w księgarniach jeszcze w tym roku.

Anna Szterleja

Alicja | 2017-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2017

"Tylko od nas zależy, czy biernie poddamy się losowi, czy szybko przerwiemy złą passę" (str 329)
Życie na wsi wcale nie musi być nudne i monotonne, udowadniają nam to bohaterowie niniejszej powieści, obfitującej w wiele zabawnych, skrzących się humorem historii. Poczynając od głównej bohaterki rozchwianej emocjonalnie w trójkącie z wiecznie nieobecnym mężem, seksownym wuefistą i rycerskim dawnym narzeczonym, pakującej się nieustannie w kłopoty.Zmagającej się w walce między moralnością a pożądaniem. Poprzez sfiksowaną, dramatyzującą, z funeralną wizją świata i tragicznymi przeczuciami matką bohaterki. Całości dopełnia zespół filmowców, kręcący film dokumentalny ze zwariowanym reżyserem jego niewyobrażalnymi wizjami i urojonymi fanaberiami i zakochaną w nim asystentkę.Dom pełen ludzi, tętni życiem, małymi dramatami, problemami, a cała wieś budzi się z odrętwienia w jakim do tej pory żyła i podejmuje nowe wyzwania.Przyjemna i zabawna lektura.

Wioleta Sadowska | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

"Człowiek myśli, że wszystko mu się dobrze układa, a tu nagle bach!".

Żyjemy w czasach, w których ludziom zwyczajnie nie chce się rozwiązywać małżeńskich problemów, co w następstwie owocuje licznymi rozwodami, a wymiana na lepszy model staje się faktem. Na szczęście bohaterka serii Agaty Przybyłek nie wyznaje takiej zasady i stara się ochronić swój związek przed totalnym rozkładem. Powoduje to oczywiście w konsekwencji wiele zabawnych komplikacji.

Agata Przybyłek to studentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, która w przeszłości była blogerką i recenzentką. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła od tworzenia opowiadań, z których kilka zostało nagrodzonych w konkursach literackich. W 2015 r. zadebiutowała prozatorsko książką pt. "Nie zmienił się tylko blond".

W Zuzannę wjeżdża rozpędzony samochód nawiedzonej sklepikarki. Od większych obrażeń ratuje bohaterkę jej były narzeczony Teodor. Po wyjściu Zuzanny ze szpitala, okazuje się, że do Jaszczurek przyjeżdża ekipa telewizyjna...

Eli1605 | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Cudowna książka na odstresowanie. Chwilami ze śmiechu aż brzuch mnie bolał. Obyczajówka z romansem i epizodem kryminalnym. A wszystko napisane prostym, przystępnym językiem z dużą dawką humoru. Ogromnie polubiłam główną bohaterkę i całą jej zwariowaną rodzinkę. A postać mamusi rozłożyła mnie na łopatki. Po serii kryminałów i thrillerów to był świetny przerywnik. Polecam chcącym się zabawić.

Marianna | 2017-05-13
Przeczytana: 13 maja 2017

Przyznam się szczerze,że choć pierwsza część mi się podobała,to ta niestety mnie rozczarowała. Humor jakby na siłę,wszystkie te niby zabawne sytuacje,jak dla mnie nimi nie były. Zuzka zaczęła mnie irytować. Dużo było też chaosu w tej części i tyle się działo, że mnie głowa rozbolała. Filmowcy, zawirowania w małżeństwie Zuzanny,ten dziwny czworokąt, przeróżne problemy spotykające rodzinę i sąsiadów,które Zuzka pomaga rozwiązywać... Komiczne postacie i sytuacje, no trochę tego za wiele. Aż się boję co będzie w kolejnej części...

Ileż to kobieta musi znieść w życiu? Po prostu nie do pomyślenia hihi. Najpierw nieczuły Mąż i jego zwariowane pasje, potem telewizja i niechciana sława, do tego eks narzeczony ratujący życie Zuzy, napalony wuefista, siostrzenica z problemami emocjonalnymi i matka z pasją do umierania. I to wszystko w jednym domu i jednym czasie! Totalne wariactwo, nieprawdaż? Zuza jednak jak zawsze krok po kroku stara się rozwiązać wszelkie problemy na swój sposób. To niezwykła kobieta, ma w sobie mnóstwo cierpliwości i ogromne serce dla innych ludzi. Oczywiście dopóki ktoś nie przekroczy granicy i nie nadepnie jej na odcisk. Historia niezwykle zabawna, wręcz rozbrajająca - taka polska Bridget Jones, choć myślę, że Zuza w tym wypadku bije Bridget na głowę. Uwielbiam ją! Z niecierpliwością czekam na 3 tom ... a to wszystko przez końcówkę książki.
Polecam!

Katherina87 | 2018-07-30

Przygody Zuzanny. Tom II.

Zuzanna niespodziewanie zostaje gwiazdą filmową i nie jest tym zachwycona...

Kobiety wzdychają częściej to zwariowana i barwna opowieść o tym, że bycie kurą domową niekoniecznie polega na gotowaniu obiadków, sprzątaniu i robieniu prania.

niezapowiedziana | 2018-05-23
Przeczytana: 23 maja 2018

Niestety ta część nie czytała mi się tak dobrze, jak pierwsza. Nie podobał mi się wątek z filmowcami, nudny i taki o niczym. I co gorsza ciągnący się przez całą książkę. Aż trochę szkoda mi było czasu na czytanie tych fragmentów..., ale przeczytałam całość, żeby nie było... Oczywiście pojawiały się momenty humorystyczne (teksty małego Marcela, czy też "pogrzebowe gadki" matki Zuzanny) i tylko to ratuje tą książkę. Pomimo średniego wrażenia, przeczytam jeszcze kolejną część, może tym razem sinusoida skieruje się w górę.

Aniaczyanka | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Dalsze losy Zuzanny z "Takie rzeczy tylko z mężem". Jeśli szukacie książki, przy której co chwilę będziecie parskać śmiechem, ale też nieraz się wzruszycie, to polecam Wam tą serię. Ja z przyjemnością śledziłam perypetie Zuzki i jej rodziny, i te bardziej i te mniej absurdalne 😉 Na półce czeka na mnie jeszcze kolejna część-"Małżeństwo z odzysku".

Marlena | 2017-11-22

Agata Przybyłek poruszyła aktualny teraz temat... Żyjemy w czasach, w których kulejące małżeństwo się wymienia na nowe, zamiast naprawić, jak za starych, dobrych lat. Autorka ma talent do kreowania scen z życia wziętych, z dużym poczuciem humoru. I to w dodatku smacznym, takim który wywołuje szczery uśmiech, a miejscami nawet śmiech. Dla mnie powieści Pani Agaty są idealnym lekarstwem na smutne dni i każda po kolei dumnie prezentuje się na półce.Polecam.

ejotek | 2017-02-21
Przeczytana: luty 2017

Powieść, która bawi, śmieszy i rozkłada na łopatki. Choć prawda jest taka, że nie czytałam jej całkowicie poważnie. Myślę, że zachowanie bohaterki w stosunku do mężczyzn w domu, gdzie znajduje się jej kilkuletni synek nie do końca jest dobrym wzorcem. Z jednej strony stara się pomagać innym, rozwiązywać problemy rodziny i przyjaciół, ale nie radzi sobie z własnymi. Nie potrafi wyplątać się z sytuacji, w której sama nie wie czy czuje się dobrze. Z jednej strony chwile uniesienia się cudowne, ale zaraz potem przychodzi refleksja i poczucie winy.

Owszem, przygody Zuzki są zabawne i powodują nie tylko uśmiech czy chichotanie, ale i trzymanie kciuków. Podczas czytania nie sposób nie reagować na komizm sytuacyjny czy cudowne dialogi. Pomysłowość bohaterów przekracza wszelkie granice i dlatego nawet niespieszna akcja jest tutaj mniej ważna. Bo czasami inne atuty książki są istotniejsze niż wydarzenia następujące tuż po sobie jak lawiny górskie. Tutaj niewiele się dzieje, ale samo...