Góry z duszą 2. Pasja i przygoda

Cykl: Góry z duszą (tom 2)
Wydawnictwo: Burda NG Polska SP. Z O. O. Spółka Komandytowa
Góry, Podróże, Alpinizm, Korona Ziemi
Jacog

Góry z duszą to pozycja uniwersalna: zarówno dla tych, którzy po górach chodzą, albo nawet się w nich wspinają, jak i tych, których górskie zainteresowania ograniczają się tylko do książek. Na treść poszczególnych rozdziałów składają się relacje z wypraw autorki, uzupełnione wieloma ciekawostkami, legendami, informacjami przyrodniczymi, historycznymi, etnograficznymi, a ponadto radami praktycznymi dla tych, którzy opisane góry też może zapragną zdobyć. To już drugi tom serii Gór z duszą, ale jeśli ktoś nie zna pierwszego, to nie szkodzi – kolejność czytania jest dowolna!

źródło opisu: www.burdamedia.pl/ksiazka/gory-z-dusza-pasja-i-przygoda

źródło okładki: www.burdamedia.pl/ksiazka/gory-z-dusza-pasja-i-przygoda

Iwona | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Górskie

Sama idea – blogowy opis wypraw na różnorodne pod względem trudności szczyty świata – jakoś mnie nie przekonuje. W większej dawce taki zapis jest nużący i mało ciekawy. Ot, przybyłam, zobaczyłam, zdobyłam… Gdyby tę książkę napisała mniej wprawna blogerka podróżniczka, pewnie trudno byłoby ją z zainteresowaniem przeczytać do końca. Na szczęście Monika Witkowska nieźle pisze, a do mniej lub bardziej oczywistego opisu „wejścia na kolejną górę" dokłada wiele ciekawostek i fajnych lokalnych informacji.

Ula | 2017-07-25
Przeczytana: 18 czerwca 2017