Producenci

Tłumaczenie: Elżbieta Janota
Cykl: Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości (tom 3)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Les Producteurs
Elżbieta Janota
Ag2S

Sliv Dartunghuver dołączył niedawno do organu zarządzającego Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości, tajnej międzynarodowej organizacji, która stara się utrzymać nasz świat we względnej równowadze, tworząc z wszelkich dostępnych elementów potrzebne ludzkości legendy. KFR, zagrożone wyciekiem wewnętrznych dokumentów i zdyskredytowane z powodu kilku poniesionych porażek (do których zalicza się powołanie do życia Al-Kaidy, czysto fikcyjnego tworu zrodzonego z umysłów fałszerzy KFR-u w celu uświadomienia światu niebezpieczeństwa związanego z islamskim ekstremizmem), przechodzi jednak kryzys. Z pomocą przyjaciół, Youssefa i Magi, oraz pięknej i przerażającej Leny Sliv angażuje się w serię coraz śmielszych mistyfikacji, które poprowadzą go z Hollywood do Hongkongu, z Sydney do Veracruz rzucą nowe światło na wybór prezydenta Obamy, epidemię grypy H1N1 oraz odkrycie fascynującego miasta Majów.
Radość, jaką autor czerpie z budowania oszałamiających scenariuszy, przebija z każdej strony tej rozrywkowej, a jednocześnie głębokiej opowieści.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2894/thriller-i-sensacja.html

ksiazkawprezencie | 2018-03-13

Po fajerwerkach w końcówce poprzedniego tomu akcja finałowej odsłony sagi o Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości idzie trochę w inną, niż można by się spodziewać stronę, i ci, którzy, tak jak ja, liczyli na równie emocjonującą jak poprzednio tajemnicę, trochę się zawiodą. Nie znaczy to, że Bello nie przygotował dla czytelników atrakcji z mocną zagwozdką w finale i mimo że w ostatnim tomie jest kilka zgrzytów, „Producenci” i tak wybijają się zdecydowanie ponad przeciętność i dają sporo czytelniczej satysfakcji, a całość trylogii to jedno z najciekawszych dokonań współczesnego thrillera, nie tylko tego spod znaku spiskowej teorii dziejów.

Tych, którzy nie sięgnęli po dwie poprzednie części, odsyłamy do naszych recenzji i do streszczenia, które znajdą na początku tego tomu. My przypominamy tylko, że trylogia to historia Islandczyka, Sliva Dartunghuvera, który zwerbowany do tajnej organizacji znanej jako Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości, zajmującej się preparowaniem faktów, by...

jaassiek | 2018-04-05
Przeczytana: 28 marca 2018

Cóż miałem nadzieję, na coś znacznie lepszego. Książka przegadana i nie utrzymująca dobrego tempa. Niestety.

Rico71 | 2018-05-17
Przeczytana: 27 maja 2018