Wywiadowcy

Tłumaczenie: Elżbieta Janota
Cykl: Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Les éclaireurs
Ag2S

To historia Sliva, agenta specjalnego KFR-u (Konsorcjum Fałszowania Rzeczywistości), który właśnie dowiedział się, dla kogo i po co pracuje. To również opowieść o tajnej międzynarodowej organizacji, która próbuje wpłynąć na historię ludzkości, lecz 11 września 2001 roku zasadność jej istnienia zostaje brutalnie podana w wątpliwość. To historia Youssefa, rozdartego pomiędzy wiarą a przyjaźnią, Magi, młodej, nowoczesnej kobiety, która poprzez małżeństwo wchodzi do rodziny radykałów, i Leny, która pod zawodową rywalizacją z Slivem skrywa być może uczucia całkiem innej natury. Opowieść o wielkim narodzie – Stanach Zjednoczonych – który zdradza swoje wartości w chwili, gdy świat ich najbardziej potrzebuje. To wreszcie, w pewnym sensie, historia rozpoczynającego się wieku.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/