Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach

Wydawnictwo: Marginesy
Ag2S

Irena Jarocka była niezwykła. Nie tylko koncertowała u boku takich gwiazd jak Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Michel Sardou, Enrico Macias czy Michael Bolton, w Polsce zaś z zespołami Polanie, Czerwone Gitary i Budka Suflera, ale też cechowało ją wyjątkowo dobre serce. Włączyła się w działalność organizacji Echo International, promującej zdrowie kobiety. Wszyscy, którzy ją znali, mówią, że nie było lepszego człowieka.
Mariola Pryzwan kreśli portret Ireny Jarockiej stworzony na podstawie wspomnień jej bliskich i znajomych.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/

Elwira | 2016-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Autorka poznała Irenę Jarocką osobiście w 2001 r., bywała na jej koncertach, znały się. W jej przygotowanie włożyła ogrom pracy i zaangażowania. Przez wiele miesięcy zbierała materiały, rozmawiała z rodziną i przyjaciółmi piosenkarki, Efektem jest wyjątkowa książka – z okazji 70. rocznicy urodzin i 5. rocznicy śmierci Ireny Jarockiej.

Piosenkarkę w tej książce wspomina sto osób. (m.in. mąż Michał Sobolewski, Maria Szabłowska, Grzegorz Markowski, Danuta Błażejczyk, Jolanta Kwaśniewska, Izabela Trojanowska).

Książka jest niezwykle wzruszająca i pięknie wydana (w twardej okładce).

Gdy nie zostanie po mnie nic
Oprócz pożółkłych fotografii
Błękitny mnie przywita świt
W miejscu, co nie ma go na mapie

Do dziś ma swoich wiernych kochających fanów i naprawdę warto poznać jej portret, jej biografię. Książkę dam w prezencie mojej mamie.

biruta | 2016-12-28
Na półkach: Ulubione perełki
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Książkę podarowałam jako prezent pod choinkę, Ale sama przeczytałam ją jednym tchem podczas świąt. Ciekawy zamysł autorki, by obraz pani Ireny Jarockiej zbudować ze wspomnień wielu osób. Ze wszystkich wypowiedzi wyłania się portret niezwykle ciepłego, dobrego i szlachetnego Człowieka. Szkoda, że nie ma Jej juz wśród nas.

bąbelek | 2017-09-17
Na półkach: Rok 2017 📚

Bardzo ciekawie napisana biografia Ireny Jarockiej. Wspomina Ją 100 osób: rodzina, przyjaciele i współpracownicy.

Obraz, jaki kreślą, przestawia serdeczną, dobrą, skromną osobę, która na scenie przemienia się w Wielką Artystkę. Artystkę dbającą o każdy szczegół swojego występu, mającą czas i szacunek dla każdej publiczności. Dzisiejsze "gwiazdki" mogłyby się od Niej wiele nauczyć.

Lektura bardzo wzruszająca, obowiązkowa dla miłośników piosenkarki.

Wciąga! Polecam! :)

MoznaPrzeczytac | 2017-03-08
Przeczytana: 08 marca 2017

Mariola Pryzwan, specjalistka od biografii „utkanych” ze wspomnień opowiada w nietypowy sposób o losach Ireny Jarockiej. Tradycyjnie swoją obecność w książce zaznacza tylko w słowie wstępnym, zostawiając Czytelnika sam na sam z setką osób, które kreślą niezwykle spójny, pozytywny obraz niezapomnianej artystki. Dzięki barwnym opowieściom rodziny, przyjaciół, wielbicieli czy jej współpracowników, możemy przekonać się, jak skromną i ciepłą była kobietą. Kobietą, która dokonała znaczącego przewartościowania swojego życia, poświęcając śpiew – swój zawód i jednocześnie największą pasję, dla rodziny.

Pełna recenzja książki na stronie:

Ewa K | 2017-01-23
Na półkach: 2017
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Zachwycająca, niesamowita, wspaniała, genialna - taka jest opowieść o Irenie Jarockiej spisana przez Mariolę Pryzwan. Popularna dziennikarka i autorka kilku biografii znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej i filmowej, takich jak Anna Jantar ["Anna Jantar we wspomnieniach"], Anna German ["Anna German o sobie", "Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach"], czy Zbyszek Cybulski, wraca z kolejną rewelacyjną historią. Tym razem jej bohaterką jest Irena Jarocka, idolka naszych mam i babć, piękna kobieta i znakomita piosenkarka. Kolorowy ptak, który w minionym ustroju politycznym, swym śpiewem czasem wzruszał do łez, częściej sprawiał, że codzienna szara rzeczywistość nabierała całkiem nowych barw.

Sto wspomnień o jednej Jarockiej

Do stworzenia opowieści o Irenie Jarockiej, Mariola Pryzwan wykorzystała wspomnienia osób zarówno z rodziny piosenkarki, jak i z jej bliskiego (estradowego) otoczenia. Znajdziemy tu opowieści znanych polskich gwiazd i zupełnie prywatne relacje...

Asia Strak | 2017-03-19
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Dobra robota autorki książki, bardzo dużo materiału.

Magdalena Paź | 2017-03-12
Przeczytana: 31 marca 2017