Bajki dla porządnego człowieka

Wydawnictwo: Nowy Świat
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Autor proponuje oryginalny świat wyobraźni, a przy tym prowokuje czytelnika do konstruowania świata własnego. Forma literacka pozbawiona interpunkcji daje swobodę interpretacji. W tej książce znajdziesz tyle książek, ile razy ją przeczytasz.

Kamila | 2012-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: styczeń 2012

Przyznam się szczerze, że "Bajki dla porządnego człowieka" nie otrzymały ode mnie tyle czasu, uwagi i skupienia na ile zapewne zasługują. Przeleciałam przez te 32 opowiastki szybko, bezrefleksyjnie, podczas jazdy autobusem do biblioteki, by tę i parę innych książek zwrócić.

Po książkę sięgnęłam, ponieważ zaciekawił mnie tytuł. To, co w środku zaciekawiło mnie już mniej. Być może w innym czasie, w innych okolicznościach przyrody zaciekawiło by mnie bardziej.

Cechą charakterystyczną tomiku jest całkowity brak interpunkcji, co nadaje oryginalnego rytmu czytanym opowieściom, a także umożliwia ich samodzielną interpretację. Generalnie dość interesujący zabieg. Być może jeszcze kiedyś wpadnie mi w ręce jakaś twórczość tego pana i być może wtedy pochylę się nad nią w większym skupieniu...

niunam | 2013-12-14