Bunt w Green River

Wydawnictwo: Rebis

Po trzech latach odsiadki Ray Klein, ortopeda skazany za gwałt, staje przed szansą odzyskania wolności. Tego samego dnia jednak w Więzieniu Stanowym Green River, zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze, wybuchają zamieszki na tle rasowym, a rywalizujące grupy więźniów przystępują do brutalnej i bezwzględnej walki. Banda białych degeneratów zagraża przyjaciołom Kleina, a także jego ukochanej Devlin, która zajmuje się psychiatrią sądową. Czy uda się ich uratowaća I co tak naprawdę wywołało ten niespodziewany bunta aFantastyczna książka a być może najlepsza powieść o więzieniu, jaką kiedykolwiek napisano (...). świetnie poprowadzona podróż do piekłaa.James Ellroy, autor Tajemnic Los AngelesTim Willocks przez wiele pracował jako psychiatra specjalizujący się w leczeniu uzależnień. Jest autorem kilku scenariuszy filmowych, m.in. do dokumentalnej krótkometrażówki The Unfinished Journey Stevena Spielberga, oraz kilku powieści. Dom Wydawniczy REBIS opublikował w 2007 roku jego Religię, pierwszą część planowanej trylogii o przygodach Mattiasa Tannhausera.

Sonny | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

Świetne stadium psychologiczne, i nie tylko, osadzonych w Green River. Tim Willocks świetnie opisuje życie za kratkami, pokazując nam realia z jakimi musi zmierzyć się skazany. Jest to po "Religii" i "Dwanaściorgu z Paryża" jedyna książka autora przetłumaczona na nasz ojczysty język. A szkoda, bo jego książki czyta się jednym tchem. Mam nadzieję, że sytuacja ta się odmieni.

Esperanca | 2013-05-12
Na półkach: Przeczytane, Dramat, Thriller

Książka nienadająca się dla każdego, by to przeczytać i docenić naprawdę trzeba lubić te klimaty, chwilami zdarzają się bardzo brutalne scenki.
Szczerze to na początku miałam problem z jej przeczytaniem, pierwsze strony nie bardzo mi się podobały, ale kiedy wreszcie przez nie przebrnęłam to im bardziej rozwijała się akcja tym bardziej nie mogłam się od niej oderwać, polecam, warto przeczytać choć nie dla wrażliwych ;)

Alicja | 2011-02-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 10 lutego 2011

Dawno nie czytałam tak dobrej książki o prawdziwej przyjaźni między mężczyznami W dodatku na tle buntującego się więzienia stanowego. Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję, bo moim zdaniem można ją porównać do "Zielonej mili" albo "Skazanych na Shawshank"

Booka | 2010-03-20
Na półkach: 2010, Przeczytane

Całkiem nieźle się czytało, jednak trochę byłam rozczarowana kierunkiem, w jakim poszła książka. Świetny początek, pokazujący więzienie jako społeczeństwo, gdzie każdy ma swoje miejsce. Potem to już tylko thriller...

Dan Szabel | 2011-06-01
Przeczytana: 2010 rok

Ciekawie napisana książka o życiu w amerykanskim więzieniu.Wartka akcja sprawia ,że książke czyta sie jednym tchem.Troche brutalna ,ale jaka ma być książka o więzieniu.Polecam.

Tomaszinho | 2011-10-12
Przeczytana: 12 października 2011

Nie było to czego oczekiwałem. Nie porwało, ale dało rade. Ostro, ostro i jeszcze raz ostro, krótko mówiąc cały jeden wielki syf, w którym przyszło żyć -jak to w więzieniu ;p
Czy polecam ? raczej nie, bardzo słabo się czyta

Sławomir Sałek | 2012-09-23
Przeczytana: 10 września 2012

Brutalność człowieka zamkniętego w klatce nie zna granic. Bardzo brutalna ale i też wiele filozoficznych rozważań.

Anna | 2014-06-28
Przeczytana: kwiecień 2014

Napisana ciekawym językiem historia o buncie w amerykańskim więzieniu, chociaż momentami przewidywalna.

sq3c14 | 2013-01-13
Przeczytana: 2011 rok

Szybko, sprawnie i bardzo ciekawie. Wyjątkowo mi się podobała.

XhardcorepunkX | 2016-04-04
Przeczytana: 29 marca 2016

Dobra książka o więzieniu, o codziennym życiu więźniów, ich problemach. Zdecydowanie nie jest dla wrażliwych czytelników, dużo w niej brutalnych morderstw, gwałtów. Na początku wydawała mi się monotonna i troche ciężko mi się ją czytało, jednak na szczeście nie odłożyłem jej na półkę i czytałem dalej, im dalej tym było coraz lepiej.