Kształcenie charakteru

Wydawnictwo: Inicjatywa Wydawnicza Ad Astra
poradnik, esej,

Książka niniejsza ma dopomóc młodzieży w przygotowaniu do życia. Więc nie dla starych, ale dla młodych duchem jest przeznaczona.
Dla młodych, którzy szukają Ideału godnego człowieka.
Dla entuzjastów, a nie dla zblazowanych sceptyków, którzy nie wierzą w postęp.
Dla tych, co mierzą siły na zamiary.

źródło opisu: http://wydawnictwo.ien.pl/product_info.php?cPath=2...(?)

źródło okładki: wydawnictwo.ien.pl/

sanzios | 2015-06-13
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Pomimo iż książka ta napisana została przez Duchownego, prawdy w niej zawarte są na tyle uniwersalne, że sięgnąć po nią może każdy (nawet osoby, które stronią od Kościoła).

Oprócz bardziej teoretycznych rozdziałów (o tym czym jest charakter, a czym temperament, jakie są "części składowe" charakteru) poznamy również praktyczne sposoby jego kształtowania.

Muszę się z pokorą przyznać, że w niektórych przypadkach nie docieram nawet do pierwszego (z czterech :( ) etapów treningu. Czas wziąć się do pracy!!!

Mi osobiście bardzo mocno przypadły do gustu rozdziały o wadach i zaletach naszego Narodu. Chyba każdy z nas znajdzie coś w sobie zarówno z jednej, jak i z drugiej.

Zachęcam mocno do lektury i do ciężkiej, wytrwałej i owocnej pracy nad swoim Charakterem.

PS W przypisie "Od wydawcy" widnieje informacja o innej książce autora "Poradnik dla czytających książki" - już mnie rączki świerzbią.

Gusto | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Wspaniała książka, z której naprawdę wiele potrzebnych do życia rzeczy można się dowiedzieć.

Katarzyna | 2017-05-26
monika5555 | 2016-02-13