Kształcenie charakteru

Wydawnictwo: Inicjatywa Wydawnicza Ad Astra
poradnik, esej,

Książka niniejsza ma dopomóc młodzieży w przygotowaniu do życia. Więc nie dla starych, ale dla młodych duchem jest przeznaczona.
Dla młodych, którzy szukają Ideału godnego człowieka.
Dla entuzjastów, a nie dla zblazowanych sceptyków, którzy nie wierzą w postęp.
Dla tych, co mierzą siły na zamiary.

źródło opisu: http://wydawnictwo.ien.pl/product_info.php?cPath=2...(?)

źródło okładki: wydawnictwo.ien.pl/

SIA | 2019-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 30 czerwca 2019

W potocznym języku może czasami usłyszeć stwierdzenie, że ktoś „ma charakter” lub ktoś jest „bez charakteru”. Ale, co to właściwie oznacza „mieć charakter” lub być „bez charakteru”? I czy w ogóle możemy mieć wpływ na jego rozwój lub zmianę? Próbę rozwinięcia tego tematu podejmuje o. Marian Pirożyński w książce „Kształcenie charakteru”.

Autor książki „Kształcenie charakteru”, o. Marian Pirożyński, redemptorysta, zwraca uwagę na dwa składniki charakteru: wierność obowiązkowi oraz stałość. To właśnie dzięki tym cechom, człowiek jest gotowy do poświęcania się w imię celu, który mu przyświeca. Jednocześnie, brak stałości i wierności powoduje, że łatwo przychodzi nam rezygnować z tego, co wcześniej postanowiliśmy. Współczesnym ludziom o wiele łatwiej dążyć za majątkiem, sławą czy władzą, a sama charakter traktują jako dodatek. A bez ukształtowanego charakteru nie można przecież budować trwałych związków czy nieustannie dążyć do poznawania prawdy.

Bernard (1981) definiuje charakter jako...

Tybero | 2019-04-16
Przeczytana: 13 kwietnia 2019

Jest to jedna z najlepszych i najważniejszych książek jakie przeczytałem w swoim życiu. Bardzo prosta i od serca recenzja.
Pozdrawiam serdecznie
Z Panem Bogiem

sanzios | 2015-06-13
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Pomimo iż książka ta napisana została przez Duchownego, prawdy w niej zawarte są na tyle uniwersalne, że sięgnąć po nią może każdy (nawet osoby, które stronią od Kościoła).

Oprócz bardziej teoretycznych rozdziałów (o tym czym jest charakter, a czym temperament, jakie są "części składowe" charakteru) poznamy również praktyczne sposoby jego kształtowania.

Muszę się z pokorą przyznać, że w niektórych przypadkach nie docieram nawet do pierwszego (z czterech :( ) etapów treningu. Czas wziąć się do pracy!!!

Mi osobiście bardzo mocno przypadły do gustu rozdziały o wadach i zaletach naszego Narodu. Chyba każdy z nas znajdzie coś w sobie zarówno z jednej, jak i z drugiej.

Zachęcam mocno do lektury i do ciężkiej, wytrwałej i owocnej pracy nad swoim Charakterem.

PS W przypisie "Od wydawcy" widnieje informacja o innej książce autora "Poradnik dla czytających książki" - już mnie rączki świerzbią.

Gusto | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Wspaniała książka, z której naprawdę wiele potrzebnych do życia rzeczy można się dowiedzieć.