Okulary szczęścia. Odkryj swoją siłę emocjonalną

Tłumaczenie: Joanna Kuhn
Wydawnictwo: Muza
Las gafas de la felicidad
turkusowasowa

My, ludzie Zachodu, jesteśmy nienasyceni, gdy chodzi o zalety, przyjaciół, zdrowie, miłość, wykształcenie, wyrażanie siebie, potrzebę uznania, wolność, pasję, rozrywki… Znaczy to, że częściej popadamy w chorobę przez pożądanie dóbr niematerialnych, niż pieniędzy czy władzy. Za wszystkimi naszymi czynami, zachowaniami, pragnieniami i niechęciami kryje się umysł Zdrowie psychiczne – lub jego brak – może dobroczynnie wpłynąć na każdy aspekt naszego życia albo go zrujnować. Dlatego tak ważne jest poznanie możliwości uporania się z zaburzeniami emocjonalnymi i adaptacyjnymi, przemiany w ludzi silniejszych i szczęśliwszych. Praca Rafaela Santandreu bazuje na najnowszych trendach naukowych w psychologii i szeroko zakrojonych badaniach. Wartość jego książek polega na tym, że trudna problematyka zdrowia psychicznego przekazywana jest odbiorcom w taki sposób, by czytelnik mógł sam stosować w praktyce zasady higieny psychicznej.

źródło opisu: http://muza.com.pl/rozwoj-osobisty/2501-okulary-sz...(?)

źródło okładki: http://muza.com.pl/rozwoj-osobisty/2501-okulary-sz...»

Jola | 2017-04-30
Przeczytana: kwiecień 2017

Na ogół nie czytam poradników, dlatego nie mając żadnego porównania do innych książek tego typu nieco ciężej się do tego odnieść.
Zamiarem autora było pokazanie nam jak odkryć swoją siłę emocjonalną, by móc zmieniać swoje życie na lepsze... Jak stawiać czoła przeciwnościom, przezwyciężać lęki, czy zmieniać życie w bardziej interesujące. Autor na codzień jest terapeutą z niewątpliwie wieloma sukcesami na swoim koncie. Jednak żeby coś zmienić w życiu i odczuć jakąś poprawę konieczna jest długofalowa terapia, której jedynie dopełnieniem może być ta książka. Przeczytanie samej książki nie wniesie wiele do naszego życia i na pewno niczego wiele nas nie nauczy. Jest kilka ciekawych rad, anegdot czy spostrzeżeń które warto wcielić w życie, ale w zasadzie to tyle...

Riwona | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Książka dla poszukiwaczy szczęścia :-)

A tak poważniej.
Zaciekawiło mnie, że Rafael Santandreu (hiszpański psycholog) neguje popularne przekonanie, iż fakty (korzystne lub nie) automatycznie wywołują w nas emocje, którym musimy się poddawać... I patrząc na jego profil facebookowy ma sporą rzeszę zwolenników.

Jak to tłumaczy?

Nasze emocje są poprzedzane określonymi myślami. (Myśli wywołują emocje - zmieniając myślenie, zmienimy odczuwanie). Tymczasem nawet najbardziej niekorzystne zdarzenia, same w sobie nie mają mocy odbierania ludziom szczęścia. Ludzie mają potencjał pozytywnego radzenia sobie z naprawdę trudnymi warunkami (śmierć bliskich, ciężka choroba czy niepełnosprawność). A więc: rzeczywistość zależy od tego, jak na nią patrzymy.

Potrzebujemy właściwych okularów szczęścia, by życie stało się piękniejsze a my silniejsi.

Szukanie swoich okularów może nie być takie proste. A przynajmniej nie dla większości. Należałoby obniżyć poziom własnych wymagań i nauczyć się...

angelika | 2016-11-02

Gdyby to było takie proste nałożyć różowe okulary i nasze szare życie z jednej chwili zamienia się w te wymarzone.Jednak to nie jest takie proste.Potrzeba nam czasu i wytrwałości,a co najważniejsze zagłębić się w naszą podświadomość.Jak sam autor twierdzi-Życie jest proste i w tej książce ma nam to udowodnić.Zapraszam do recenzji książki.
Każdy z nas marzy o dobrze płatnej pracy o wielkiej spełnionej miłości,która doda nam skrzydeł czy też o podróżach po całym świecie.Mamy różne marzenia i pragnienia.Nie zawsze jest nam po drodze by je spełniać.Kwestia naszego pecha,a może brak możliwości?To sprawia,że się zniechęcamy.Mamy w sobie przekonania,które nie do końca są racjonale,autor używa je i pokazuję najprostszy sposób na bycie szczęśliwym.
Każdy z nas jest w stanie zmienić się, niezależnie od tego gdzie znajdujemy się obecnie.Autor mający na swoim koncie wiele udanych terapii z ludźmi,przedstawia nam w formie książki metody pomagające nam zmienić nasze życie.
Publikacja jest...

Besia | 2018-03-29
Przeczytana: 25 marca 2018

Czyta się bardzo przyjemnie i na początku miałam wrażenie, że dużo się nauczę. Tak się nie stało, bo książka jest zbyt powierzchowna. Może to autoreklama prowadzonej praktyki terapeutycznej?
Mimo wszystko jednak nie żaluję że przeczytam i być może coś jeszcze tego autora przeczytam.

Elwira | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Podczas czytania tej książki przypomniała mi się stara prawda, że nasze szczęście zależy od nas samych, coś w tym jest. I nic nie dzieje się od razu, bo szczęście, to prawdziwe, to jednak ciężka praca jest… i warta zachodu.

Wszyscy mamy marzenia o szczęściu i każdy sobie inaczej je wyobraża. Wszyscy chcemy kochać i być kochanymi, mieć dobrą prace i udane życie rodzinne… a wymieniać te nasze „szczęścia” można w nieskończoność.

Terapeuta Rafael Santandreu przekazuje nam najważniejsze metody – sposoby, abyśmy mogli zmienić nasze życie.
Pokazuje nasze ograniczenia, blokady ale i motory napędowe czy inspiracje. Książka daje dużo do myślenia, pozwala zmierzyć się z wieloma własnymi ograniczeniami i blokadami na drodze do szczęścia. Brzmi zbyt prosto, być może ale z drugiej strony, jak nie zaczniemy dążyć do szczęścia, to samo do nas nie przyjdzie. Mądra i przydatna pozycja nie tylko w kontekście schyłku roku, podsumowań, postanowień itp.

Demismo | 2016-11-13

Cieszyć się tym co niesie każda chwila... także złem, które ma miejsce, bowiem oczekiwanie, że spotka nas coś dobrego jest robieniem sobie krzywdy - i oczekiwaniem, które Santandreu zdecydowanie odrzuca (ciekawe czy nie oczekuje, że jego książki sprzedadzą się w tysięcznych nakładach? - byłoby to oczekiwanie naprawdę wykraczające poza granice ludzkiego rozumu i rozsądku, bo jego książka na sprzedaż w tysięcznym nakładzie bez wątpienia nie zasługuje). Co więcej nie potrafię znaleźć żadnego pozytywu wynikającego z jej przeczytania... czyli jego metoda na życie, przedstawiona w tej książce na nic się nie zdała w moim wypadku... A teraz tak na poważnie:

Sięgając po "Okulary szczęścia" oczekiwałam ciekawej, inspirującej i pobudzającej do działania lektury, która pozwoli spojrzeć na świat przychylniejszym okiem, doda energii i wzbudzi we mnie optymizm. Nic z tego, bowiem zmusiła mnie do napisania mało optymistycznej opinii na jej temat (co jest już z mojej strony eufemizmem). Rafael...

Megan Jameson | 2016-11-28

Wiele osób zastanawia się, czym jest szczęście i jak je osiągnąć? Jak sprawić by było one stałe i nie przemijało?

My, ludzie zachodu, jesteśmy wciąż nienasyceni. Wciąż nam mało komplementów, zalet, zdrowia, przyjaciół, miłości, wykształcenia , potrzeby uznania... Lista ciągnie się w nieskończoność. I często jest tak, że przez nasze ciągłe nienasycenie emocjonalne a nie materialne, popadamy w ciężką chorobę. A tak nie powinno być.

Za każdym naszym czynem, kryje się umysł. To dzięki niemu jesteśmy w stanie opanować swoje emocje. A książka Rafaela Santandreu daje nam kilka prostych i zrozumiałych technik dbania o higienę naszej psychiki.

Szczerze powiedziawszy, to jakoś nigdy nie przekonywały mnie te wszystkie poradniki motywacyjne, które mają niby zapewnić nam sukces w życiu zawodowym i prywatnym. Często w tych właśnie książkach mówiło się o podświadomości, która mimo tego, że działa jakby trochę poza naszym umysłem,to można ją zmanipulować do osiągnięcia własnych celów.

W...

turkusowasowa | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Recenzja pochodzi z bloga: turkusowa-sowa.blogspot.com

"Okulary szczęścia" to jedna z wielu pozycji psychologicznych, które obecnie możemy znaleźć na rynku. Wyróżnia ją jednak nietuzinkowość oraz fakt, że została napisana przez doświadczonego psychologa, który zna się na tym co robi i "przerobił" tysiące przypadków - stąd jego ogromna wiedza. W książce tej nie znajdziemy kolejnych porad jak lepiej żyć, jak postępować, by osiągnąć szczęście. Nie! Rafael Santandreu pokazuje nam nasze błędy, nasze fobie, nasze kompleksy i uczy nas jak sobie z nimi radzić. Wiadomo, że rady te są uniwersalne, a każdy przypadek inny, ale z pewnością każdy zaczerpnie coś z tej wiedzy dla siebie i jeśli ta wiedza choć w małym stopniu przyczyni się do tego, że lepiej będziemy sobie radzić z naszym problemem, to z pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto na zakup "Okularów szczęścia".

MoznaPrzeczytac | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Kiedy naprawdę człowiek może czuć się prawdziwie szczęśliwy? Naprzeciw tego typu pytaniom wychodzi autorytet w dziedzinie zdrowia psychicznego, pasjonat i badacz ludzkiego umysłu – Rafael Santandreu. Autor bazując na swojej praktyce i zdobytym doświadczeniu, chce przekazać czytelnikowi w jaki sposób zmieniając nasz sposób myślenia i działania możemy stać się osobami prawdziwie szczęśliwymi.

Pełna recenzja książki na stronie:

korzon | 2018-09-16