Być szczęśliwym na Alasce

Muza
Ser feliz en Alaska
poradniki
Joanna Kuhn

,,Być szczęśliwym na Alasce" książka, którą męczyłam dość długo, bo miałam mieszane odczucia. 🤔 Częściowo mnie zniechęcała, zbyt ogólnymi stwierdzeniami. Jednak znajdują się tutaj również ciekawe pomysły, na przykład dotyczące skutecznej komunikacji. 💬 Autor uważa, że do szczęścia nie potrzebujemy wygody, i można być szczęśliwym nie mając praktycznie niczego. 😲 Oczywiście...

Chociaż nie ze wszystkim się zgadzam, przyjemnie się czytało. I tak, w wielu sytuacjach można znaleźć plusy. Większość to kwestia podejścia. Jednak, aby to wszystko zrozumieć, zazwyczaj potrzebna jest terapia. Bez niej większość z nas nie poradzi sobie ze zrozumieniem pewnych rzeczy.

Książka może być. Chociaż myślałam, że wniesie coś więcej do mojego życia. Najbardziej podobały mi się historyjki na początku każdego rozdziału. Reszta treści taka sobie.

Rewelacyjna książka która potrafi zdziałać cuda w głowie :)

Z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że nie jestem fanką poradników. Wydaje mi się, że zawierające się w nich informacje, są po prostu innym ujęciem prawd, które sami wewnętrznie pojmujemy. Do lektury „Być szczęśliwym na Alasce” przekonała mnie chyba głównie okładka, która sprawiła, że oczekiwałam lekkiego, może trochę humorystycznego wnętrza, dzięki któremu mogłabym...

Wyobrażam sobie lekturę książki „Być szczęśliwym na Alasce” jako wędrówkę przez kolejne strony i przyglądanie się temu, co autor chciał przekazać. Przed startem w plecaku miałam spakowaną garść pozytywnego nastawienia i byłam otwarta na to, co przyniesie podróż. Czasami szliśmy z Rafaelem obok siebie, a ja z przekonaniem kiwałam głową, słuchając tego, co mówił, ale często...

Jak wiele tego typu poradników daje do myślenia. Autor zwraca uwagę na to, jak często sami uprzykrzamy sobie życie, wikłając się w toksyczne relacje czy wierząc w utarte schematy, które wcale nie muszą być słuszne. Bo kto powiedział, że czyjś pomysł na życie ma być fajny również dla mnie?

Daje mnóstwo pozytywnej energii. Rady, które można przełożyć na codzienne życie. Stałą się moją Biblią :)

Pierwszy wniosek - nie powinno byc poradników dłuższych niż 300 stron. Drugi - całkiem całkiem się to czytało i nawet szukam pozytywów w upale..

Tak prosto powiedzieć "bądź szczęśliwy" ... I tak trudno po prostu szczęśliwym być. Autor pokazuje jak wiele przeszkód sami sobie wrzucamy pod nogi w drodze do szczęścia - lektura ciekawa i pożyteczna. Polecam!

Dyskusje

• 2018