Być szczęśliwym na Alasce

Muza
Ser feliz en Alaska
poradniki
Joanna Kuhn

Przyjemna, lekka, podnosząca na duchu :)

Nie ze wszystkim się zgadzam, ale dobrze się czytało książkę.

Nic w tej książce nie ma, tak płytkie i banalne, że aż żenujące. A już porada, żeby nie żałować sobie antydepresantow, po prostu mnie załamała.

"Być szczęśliwym na Alasce", tytuł równie dobrze mógłby brzmieć: "być szczęśliwym zawsze i wszędzie w każdej sytuacji". Autor zdecydowanie jest optymistą i zachęca do takiego spojrzenia na życie, z czym trudno się nie zgodzić. Tego typu podejście ułatwia nam życie i radzenie sobie z problemami. Niestety, nie zawsze pozytywne myślenie załatwia sprawę i nie jest takie proste,...

Pan Rafael w bardzo prosty - wręcz łopatologiczny sposób - pragnie wyjaśnić nam, iż szczęście zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie ma czasu na samobiczowanie, wzdychanie i narzekanie.
Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.
Jednak osobiście, nie zgadzam się ze wszystkim, co zostało w niej przedstawione. Gdyby droga do szczęścia była aż tak prosta, mało kto...

Hurra optymistyczna wizja świata. Myśl pozytywnie, choćby nie wiem co się działo. Faktycznie podnosi na duchu ale brakuje tu szerszej refleksji, uniwersalnych technik pracy nad sobą. Jest raczej afirmacja dobrego nastroju, ale mnie do końca to nie przekonało. Działa, ale na krótko.

,,Być szczęśliwym na Alasce" książka, którą męczyłam dość długo, bo miałam mieszane odczucia. 🤔 Częściowo mnie zniechęcała, zbyt ogólnymi stwierdzeniami. Jednak znajdują się tutaj również ciekawe pomysły, na przykład dotyczące skutecznej komunikacji. 💬 Autor uważa, że do szczęścia nie potrzebujemy wygody, i można być szczęśliwym nie mając praktycznie niczego. 😲 Oczywiście...

Chociaż nie ze wszystkim się zgadzam, przyjemnie się czytało. I tak, w wielu sytuacjach można znaleźć plusy. Większość to kwestia podejścia. Jednak, aby to wszystko zrozumieć, zazwyczaj potrzebna jest terapia. Bez niej większość z nas nie poradzi sobie ze zrozumieniem pewnych rzeczy.

Książka może być. Chociaż myślałam, że wniesie coś więcej do mojego życia. Najbardziej podobały mi się historyjki na początku każdego rozdziału. Reszta treści taka sobie.

Rewelacyjna książka która potrafi zdziałać cuda w głowie :)

Dyskusje

• 2018